Dealextreme i PayPal - HOW TO

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
klesni
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 mar 2010, 12:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klesni »

PS. For the wrong one, it seems to be not worthing to return due to the higher postage fee. And I think it will trouble you to go to post office and return the item. And I want to know if it could be used by you? Something like use it or send it to your friends? If so I suggest that would you please keep it and we will charge $42 with you? Once you pay for the wrong item we will send the right one to you. If this is okay, then I will create the payment link for you and once you pay it we can arrange your replacement.

TŁUMACZENIE
Co do niewłaściwego przedmiotu, wydaje się nie warto go zwracać ze względu na wyższe opłaty pocztowe. Ponadto myślę, że problemem dla Pana będzie pójście na pocztę i wysyłanie go. Chciałbym wiedzieć, czy ten przedmiot mógłby być użyteczny dla Pana. Na własne potrzeby bądź aby wysłac go do przyjaciół. Jeśli tak, to sugeruję aby zatrzymał go Pan a my obciażymy Pana kwotą 42 dolarów. Kiedy Pan zapłaci za niewłasciwy przedmiot wtedy my wyślemy przedmiot właściwy. Jeśli jest to w porządku dla Pana, to stworzę link płatniczy dla Pana i kiedy Pan zapłaci to zajmę się wymianą przedmiotów.
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

haha czyli tak jak sam to zrozumiałem... ale normalnie nie mogłem uwierzyc:))))
prosze zapłacić raz jeszcze to wyślemy właściwy produkt dając kilka dolarów rabatu:)
Więc tak wygląda reklamacja na DX:)
dziekuje za tłumaczenie... czytałem i nie moglem uwierzyc co czytam tym bardziej czytając poprzednie posty gdzie niektórym w ramach rekompensaty wysyłali niektore produkty gratis:)
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Bądź twardy i żądaj zwrotu kasy- powinni odpuścić, najwyżej wyślesz im to do Chin...
Pozdr.
Pikom
Jacekddd
Posty: 5
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jacekddd »

Tłumaczenie było całkiem precyzyjne jednak z głębiej ukrytej intencji listu od
pracownika DX moim zdaniem wynika, świadomość sytuacji jaka tu zaistniała wobec ich
pomyłki w pakowaniu oraz bariery opłacalności - dystans no i wreszcie konieczności
dbania o interes firmy.
Wygląda mi jednak na to, że gość zostawia jeszcze furtkę do negocjacji, odpisałbym
mu, że co prawda przedmioty orginalnego zamówienia mają wartość tych
tych (chyba 52 $ ?) jednak te "omyłkowo" nadesłane mają X (np. 16-18$) tak więc
można zaproponować za nie Y (np. 20$). Za tyle może się to upchnie na aledrogo i pa.
Niestety co by nie mówić DX jest nie za miedzą stąd problem w razie jakichkolwiek
niezgodności w wysyłce po jej odebraniu.

Negocjować kulturalnie, na poziomie i tyle, sprawdzić możliwą cenę tego
czegoś co wysłali, dostosować się do okoliczności.


Jacek
Na etapie gromadzenia wiedzy o światełkach.
kafi
Posty: 118
Rejestracja: poniedziałek 11 sty 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kafi »

napisalem im w mailu ze odsylanie towaru jest bez sensu bo potrwa to tygodniami i w ramach rekompensaty zamiast pokrywac koszty wysylki mogl by mi wysłać jedną sztukę malutką w cenie kolo 20$
kontakt sie urwał:))))
robin31
Posty: 16
Rejestracja: piątek 12 lut 2010, 19:27
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem

Post autor: robin31 »

Gdzie można sprawdzić po jakim kursie przeliczane są złotówki na dolary w paypal.
ODaru
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ODaru »

Cytat z centrum pomocy PayPal:
Jak firma PayPal oblicza kurs wymiany walut i gdzie w witrynie PayPal mogę go sprawdzić?

Question :
Answer :
Dwa razy dziennie do naszego systemu przekazywana jest informacja o oferowanej stawce hurtowej. Do stawki tej dodawana jest marża w wysokości 2,5%. Na tej podstawie określany jest detaliczny kurs wymiany stosowany w przypadku transakcji w systemie PayPal, obejmujących wymianę walut. Kurs ten może różnić się od kursów podawanych w gazetach, portalach internetowych czy telewizji.

Kurs jest określany w czasie wymiany walut. Dzięki temu jest on zawsze aktualny. Na przykład:

* Jeśli przelewasz środki z jednego salda walutowego na drugie, kurs wymiany będzie zaktualizowany i wyświetlony w czasie dokonywania przelewu, przed jego ostatecznym zatwierdzeniem.
* Jeśli transakcja obejmuje wymianę walut, kurs wymiany będzie zaktualizowany i wyświetlony w czasie dokonywania transakcji, przed jej ostatecznym zatwierdzeniem.

Bieżący kurs wymiany walut systemu PayPal możesz sprawdzić, wykonując następujące czynności:

1. Zaloguj się do swojego konta PayPal pod adresem https://www.paypal.pl/.
2. Na pasku menu u góry strony kliknij łącze Profil.
3. W kolumnie Informacje finansowe kliknij łącze Salda walutowe.
4. Wprowadź wymagane informacje w polu Wymiana waluty, a następnie kliknij przycisk Oblicz. Kurs wymiany waluty wyświetlony zostanie w polu poniżej.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Witam. Będę robił pierwszy zakup na dx mam już na nim kasę PLN, a teraz normalnie zakup na dx czy jednak wcześniej muszę zrobić konwerterem walut przemienić na $

Czytałem też że mogą pojawić się problemy z polskimi znakami, wiec adres mam bez polskich znaków. Ale w imieniu mam Michał czy będzie ok czy też jakoś zmienić żeby nie było polskich znaków? Tylko jak to zrobić może po prostu dać Dodaj adres zamieszkania i tam wpisać bez PL znaków.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

michal13031986 pisze:Witam. Będę robił pierwszy zakup na dx mam już na nim kasę PLN, a teraz normalnie zakup na dx czy jednak wcześniej muszę zrobić konwerterem walut przemienić na $

Czytałem też że mogą pojawić się problemy z polskimi znakami, wiec adres mam bez polskich znaków. Ale w imieniu mam Michał czy będzie ok czy też jakoś zmienić żeby nie było polskich znaków? Tylko jak to zrobić może po prostu dać Dodaj adres zamieszkania i tam wpisać bez PL znaków.
Nie trzeba konwersji - PP będzie przeliczał za każdym razem po aktualnym kursie - dolicz sobie pewien procent na prowizje itp do ceny zakupu. Jakoś tak kilka dni temu kurs wymiany wyszedł u mnie na PP około 3,33.

Wpisz jako dodatkowy adres (możesz zdefiniować kilka) wszystko bez polskich liter - będzie bezpieczniej
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Pikom, Dzięki czy tam przy adresie ma być ul. i nazwa ulicy numer domu/mieszkania
czy bez ul.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ja dawałem i tak i tak - jak mi się akurat napisało. Za każdym razem dochodziło a adresy były i ze trzy moje i ze cztery innych osób. Nie robiło to różnicy.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Zakupiłem i na e-mail przyszło potwierdzenie zamówienia, tam jest takie coś:

WILL SHIP TO: tutaj podana ulica nr domu/lokalu
Zamosc, Lubelskie 22-400
Poland

Ale nie ma przy will ship to podanego imienia i nazwiska, tak ma być?
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Co do postu kafi z góry, to może odgrzebuję za późno, ale dla potomnych - trzeba im towar odsyłać poleconym, koszt może 12 -15 zł, potem bez problemu oddają kasę.
Ja im tak już kiedyś odesłałem uf c2 mc-e.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

michal13031986 pisze:Zakupiłem i na e-mail przyszło potwierdzenie zamówienia, tam jest takie coś:

WILL SHIP TO: tutaj podana ulica nr domu/lokalu
Zamosc, Lubelskie 22-400
Poland

Ale nie ma przy will ship to podanego imienia i nazwiska, tak ma być?
Jeśli kupowałeś z DX to możesz wejść na konto DX (założone z tym samym adresem e-mail co konto w PayPalu) i sprawdzic / wyedytować adres wysyłki.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

sprawdzałem w tym zamówieniu na dx i tam jak wchodzę w Update Address to są wszystkie dane: jest też imie i nazwisko podane tam
ODPOWIEDZ