Sterownik driver LED 2,8-4,5V 2,8A programowalny

co i jak zrobiłem...
civic9
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 04 lis 2012, 22:55
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: civic9 »

RAMA pisze:
Greg, myślę że jak wydasz sterownik wyposażony w komunikację z komputerem i jakaś aplikacje w stylu "zrób to sam" to będzie prawdziwy święty Graal :mrgreen:
Można się zainspirować np. http://www.hexbright.com/ :)
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Wiadomo, że przez komputer byłoby szybciej i łatwiej, ale moim zdaniem niezależność tego typu sprzętu od takich urządzeń jest plusem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości powstała osobna wersja drivera konfigurowalna przez komputer. Aktualna wersja extended będzie sterowana wyłącznie za pomocą włącznika latarki.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Krasny
Posty: 61
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Ślesin

Post autor: Krasny »

xar pisze:Wiadomo, że przez komputer byłoby szybciej i łatwiej, ale moim zdaniem niezależność tego typu sprzętu od takich urządzeń jest plusem.
Mam takie samo zdanie ;) latarki używa się często w sytuacjach awaryjnych a wtedy ostatnie o czym myślę to włączenie kompa żeby dostosować latarkę.
Gregforce L2P, Fenix LD20, Fenix LD10, Maglite LED 4D
RAMA
Posty: 21
Rejestracja: środa 17 paź 2012, 23:34
Lokalizacja: Wawa

Post autor: RAMA »

Samo programowanie latarki przez użytkownika nie jest jakąś funkcjonalnością która jest niezbędna ale wątek poświęcony programowaniu przez kabel na pewno będzie krótszy o spory konfiguracyjne :wink:
Niektórzy przecież świecą w "akcji" tym czego nie żałują zniszczyć lub zgubić, a lepsze światełka trzymają tylko na towarzyskie spacery. A jak będą mogli jeszcze z latarką zagadać przez kompa.. :mrgreen:

A teraz pozostaje tylko czekać na wersję beta aktualnej. Niecierpliwie, bo ciemności robią się coraz krótsze...
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Niecierpliwie, bo ciemności robią się coraz krótsze...
Niestety to prawda. Sezon się kończy można powiedzieć. Ale i tak niecierpliwie czekam. ;-)
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

tomeksz68 pisze:Witam
Greg zapytam o możliwość w tym jak i poprzednim sterowniku zejścia w tryb MOON ale poniżej 0.25% powiedzmy do 0.1% [ tak żeby dioda emitowała ok. 1 do 2 lum ]. Dla diody XP-G te 0.25% jest idealne ale już dla XM-L tryb księżycowy jest troszkę za jasny. Czy jest tu jakieś ograniczenie?

pozdrawiam Tomek
Zrealizowałem moon na poziomie 0,2mA. LED żarzy się i oświetla na kilkadziesiąt centymetrów (test bez optyki). PWM w trybie moon wynosi 3,9kHz, w pozostałych trybach 15,6kHz. Nie widać PWM nawet bardzo przy szybkim ruchu latarką.

Dotyczy to wersji extended z procesorem ATtiny85.
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Czy dobrze rozumiem, że stary tryb moon miał 2,8A/400= 7mA, a obecnie prąd jest 35 razy mniejszy?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

xar pisze:Czy dobrze rozumiem, że stary tryb moon miał 2,8A/400= 7mA, a obecnie prąd jest 35 razy mniejszy?
Poprzednio moon miał około 3-4mA bezpośrednio na LED (w zależności od napięcia zasilania). 15-20x mniejszy prąd nie oznacza jednak 15x mniejszej jasności. Raczej będzie około 10x mniej światła w obecnym.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
greg pisze:
xar pisze:Czy dobrze rozumiem, że stary tryb moon miał 2,8A/400= 7mA, a obecnie prąd jest 35 razy mniejszy?
Poprzednio moon miał około 3-4mA bezpośrednio na LED (w zależności od napięcia zasilania). 15-20x mniejszy prąd nie oznacza jednak 15x mniejszej jasności. Raczej będzie około 10x mniej światła w obecnym.
Bardzo fajnie, że udało Ci się obniżyć wartość tego trybu. Jednak prosiłbym abyś wytłumaczył mi jak "sołtys krowie" :mrgreen: Ile w poprzednim trybie moon mieliśmy lumenów do dyspozycji a ile w obecnym. Chodzi o wartości orientacyjne na diodzie XM-L

pozdr. Tomek
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

A można np. pozbyć się jednego AMC7135, aby zyskać słabszy moonlight? Czy przy okazji sprawność diody przy prądzie 2,45A (7*7135) byłaby odczuwalnie większa niż przy 2,8A? Odbyłoby się to oczywiście kosztem zmniejszenia maksymalnej jasności.
Ostatnio zmieniony niedziela 27 sty 2013, 11:55 przez pralat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W poprzednim moon było około 3-4lm. Obecnie? Nie mam pojęcia, nie da się tego dokładnie wyliczyć, ponieważ charakterystyka LED przy tak niskich prądach jest bardzo nieliniowa, a producent nie podaje żadnych danych odnośnie tak niskich mocy.

Poza tym, co Ci powie oszacowana wartość 0,2-0,4lm? ;)

Raczej bardziej obrazowe będzie poprzednie stwierdzenie: LED żarzy się i oświetla na kilkadziesiąt centymetrów w całkowitej ciemności.

[ Dodano: 27 Styczeń 2013, 11:54 ]
pralat pisze:A można np. pozbyć się jednego AMC7135, aby zyskać słabszy moonlight?
Słabszy od czego? Od prawie braku światła? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony niedziela 27 sty 2013, 12:03 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Ok, słabszy moonlight nieistotny rzeczywiście, ale sprawność diody przełożyłaby się na dłuższy czas działania?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Prąd LED wynosi 0,2mA. Jak uśpię procesor, to całość będzie pracowała 250 dni na NCR3100. Mało? ;)
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
greg pisze:W poprzednim moon było około 3-4lm. Obecnie? Nie mam pojęcia, nie da się tego dokładnie wyliczyć, ponieważ charakterystyka LED przy tak niskich prądach jest bardzo nieliniowa, a producent nie podaje żadnych danych odnośnie tak niskich mocy.

Poza tym, co Ci powie wartość oszacowana wartość 0,2-0,4lm? ;)

Raczej bardziej obrazowe będzie poprzednie stwierdzenie: LED żarzy się i oświetla na kilkadziesiąt centymetrów w całkowitej ciemności.

[ Dodano: 27 Styczeń 2013, 11:54 ]
pralat pisze:A można np. pozbyć się jednego AMC7135, aby zyskać słabszy moonlight?
Słabszy od czego? Od prawie braku światła? :mrgreen:
Pytam o te lumeny ponieważ mam Twój poprzedni sterownik z trybem moon i byłoby mi łatwiej wyobrazić sobie jak to świeci. Ale powiedzmy,że obecną jasność można przyrównać do zapalonej zapałki?

pozdr. Tomek
ODPOWIEDZ