Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Dzięki, więc nie ma co czekać trza zamawiać. :twisted:
qbek77
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:49
Lokalizacja: Wieluń, Heilbronn

Post autor: qbek77 »

Małe pytanie do grega. Fabrycznie jak ta latarka ma ustawione te trzy tryby.
Czy jest to
2%
38%
100%

i drugie pytanie
czy latarka po wyjęciu z pudełka ma już domyślnie ustawione jakieś zabezpieczenie termiczne, czy trzeba je ustawić samodzielnie.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

qbek77, 2-3 posty wyżej Greg pisał że:


Obowiązuje instrukcja obsługi jak dla sterownika ext. v2.1


Zapoznaj się z instrukcją, tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.
qbek77
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 19:49
Lokalizacja: Wieluń, Heilbronn

Post autor: qbek77 »

A faktycznie, dopiero doczytałem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pełną instrukcję sterownika extended v3.0 HE umieszczę niebawem w osobnym wątku, aby nie było niejasności i błędnych interpretacji.

Jak, że są 2 wersje tego drivera, czyli 3x XP-L prąd maks. 4,2A oraz klasyczny XM-L2 prąd maks. 2,8A, tryby opisuję tu nie procentowo, a numerem trybu. Moc dla 3x XP-L odczytuje się z kolorowej tabelki z poprzedniej strony.

Fabryczna konfiguracja drivera:
• predefiniowane 5 profili, zarazem ustawienie fabryczne po resecie
... 1. EDC, tryby nr: 4-8-12 z pamięcią, soft change
... 2. Rowerowy: 6-8-10-12-[stroboskop 4Hz nr 6] bez pamięci, soft change
... 3. Taktyczny: tylko nr 12
... 4. Księżycowy: moon1-moon2-1-2-3 bez pamięci
... 5. Rowerowy z klaksonem: 6-8-10-12-[stroboskop 4Hz nr 6] bez pamięci, soft change, klakson
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

@greg, ile dalej świecą te trzy XP-L w porównaniu do jednej XM-L2? Jest wyraźna różnica?
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

maba,
Nie miałem jeszcze porównania ale sądząc po optyce to zbyt daleko świecić pakiet 3*xp-l nie będzie, jednak głębokość i rozmiar refa robi swoje, jednak mogę się mylić. Pewnie L2P OP poświeci dalej :roll:
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

No czytałem, że świeci jaśniej i szerzej niż Zebry, a zasięg stosunkowo niewielki - tylko chciałbym wiedzieć jak pod tym względem wypada w porównaniu do starszej wersji :mrgreen:
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Widziałem, ale aparat widzi jedno, a oko co innego, dlatego opis ważna sprawa ;)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

maba pisze:@greg, ile dalej świecą te trzy XP-L w porównaniu do jednej XM-L2? Jest wyraźna różnica?
To jest EDC. Nie należy oczekiwać dużego zasięgu z latarki o średnicy optyki 20mm. Realny zasięg 80-100m, szeroki promień, dużo światła przed latarką. Zasięg tak czy inaczej jest większy niż w wersji 1x XM-L2. O ile? Na oko 25-30%.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Jak wygląda rozkład światła dla tej optyki? Okrągły jak z refów jednodiodowych? Są tzw. wąsy?
Barwa to 3C?
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

hackman pisze:Jak wygląda rozkład światła dla tej optyki? Okrągły jak z refów jednodiodowych? Są tzw. wąsy?
Barwa to 3C?
Spot jest okrągły z rozmytymi brzegami. Dopiero kiedy obraca się latarkę wokół osi, widać lekkie nieregularności na brzegu spota. Przy normalnym świeceniu są one niewidoczne.
Kris o poranku

Post autor: Kris o poranku »

Witam Wszystkich Forumowiczów serdecznie,
Kilka tygodni temu kupiłem od Grega latareczkę EDC X1 ,niepozorny sprzęt ale każdemu
kto zobaczy ją w akcji uśmiech pojawia się na twarzy.Pojawiła się mocniejsza wersja tak więc
"stary model" sprzedany i trzeba spróbować nowości.
bezlot
Posty: 2
Rejestracja: środa 07 sty 2015, 17:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: bezlot »

Witam wszystkich Użytkowników tego Forum!

Mój wpis pewnie nie zainteresuje wyjadaczy tego Forum gdyż jako laik w temacie elektroniki i światła nie wniosę nic merytorycznego w tym wątku (co nie oznacza iż nie potrafię zakupić i wymienić żarówki).
Zatem pozwolicie szanowni Forumowicze iż to co napiszę będzie dotyczyć osób zastanawiających się nad zakupem nowego modelu X1.
A napiszę tak: problemem nie jest pytanie czy kupić tą latarkę - waszym problemem jest to gdzie leżą wasze okulary przeciwsłoneczne - najlepiej klasy IV czyli takie używane na lodowcach.
Przydadzą się wam mianowicie przy programowaniu tego ustrojstwa zanim nauczycie się odpowiednio klikać. A po tej nauce będziecie wiedzieli co czeka osoby znajdujące się po drugiej stronie waszej nowej latarki...

Żeby nie było tak słodko to jedna uwaga: mojej latarki nie da sie postawić jak świeczki. Gumka włącznika wystaje nieco ponad obrys korpusu latarki. Rozwiązaniem jest nakrętka od butelki PET na której stawiam latarkę.
Tyle że ja to taki dziwny jestem iż zawsze mam ze sobą dwie takie nakrętki (czerwoną i zieloną).
ODPOWIEDZ