WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Oryginału moim zdaniem nie wolno używać poziomo. Za pierwszym razem tego nie wiedziałem, przejechałem kawałek i zrobiłem sobie małą przerwę. Zsiadam z roweru, odwracam się a za mną wszystkie znaki na prostej drodze około 300m migają.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

cervandes, fakt mocno świeci. :)
tomwpr
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 11:06
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: tomwpr »

WALLe jest super, od kiedy go mam, to samochody mijają mnie w końcu w odległości przynajmniej 1,5 metra :) Wybrałem wersję pierwszą, bo ta nowsza nie ma trybów przerywanych i ma za czuły włącznik. Faktycznie lampkę trzbe skierować trochę w dół, bo mocno daje po oczach. :mrgreen:
Mr.P
Posty: 30
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 11:37
Lokalizacja: NET

Post autor: Mr.P »

Miał ktoś do czynienia z lampką everActive TL-X2? z wyglądu i z opisu technicznego identyczna do Smart RL-321 tylko o połowę od niej tańsza: http://everactive.pl/Tylna-lampa-rowero ... tive-TL-X2

Tylko mimo tych diod 2x0,5W zasięg świecenia ma 500m a Wall-e 1km
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Ta lampka jest do kupienia za $3 na ebay:
http://www.ebay.com/itm/2LED-Super-Brig ... 2059037083
Recenzje na DX:
http://www.dx.com/p/bike-bicycle-3-mode ... z7ZC-Td3bj
Możesz też szukać recenzji Portland Design Works Danger Zone - to samo, ale za 33$ :D
https://www.ridepdw.com/goods/lights/danger-zone
Gdzieś widziałem porównania do SuperFlasha i wypada lepiej.
Jest ryzyko (jak zawsze z chińszczyzną), że diody z partii na partie się różnią, ale doświadczenia pokazują, że powinno to świecić całkiem nieźle bo czerwone diody SMD 0,5W nawet najtańsze no-name dają wystarczająco dużo światła.
Generalnie Baltrade nie ściemnia, więc warto od nich wziąć - masz gwarancję, a jak kupisz wysyłkowo to 14 dni na zwrot - możesz spokojnie przetestować i zobaczyć czy Ci pasuje.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 23 maja 2016, 21:13 przez allonitium, łącznie zmieniany 1 raz.
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: klekot78 »

Mam tą tl-x2 z Ali i klona walle II. Lepsza jest walle pod wieloma względami zewnętrznymi. Do środków nie zaglądałem. Są na naszym portalu aukcyjnym walle od firm kross,merida,kellys za sporo taniej niż mactronic a w środku podobno to samo.
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

klekot78 pisze:Mam tą tl-x2 z Ali i klona walle II. Lepsza jest walle pod wieloma względami zewnętrznymi.
Napisz jakimi. Chodzi Ci o kwestie estetyczne czy użytkowe?
Co z ilością światła? Jest porównywalna do walle II? Walle II niby ma dwie diody 0,2W, żeby spełniać normy niemieckie itp. To oczywiście wcale nie znaczy, że Walle II daje 2 razy mniej świadła niż oryginalne Walle bo diody mogą być bardziej wydajne
klekot78
Posty: 64
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 18:42
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: klekot78 »

Estetyczne też,choć to ma małe znaczenie. Jakość tworzywa jest sporo gorsza,mocowanie lampki do uchwytu rowerowego jest słaba(ma luzy) no i samo zamknięcie lampki (np. po wymianie baterii ) jest niezbyt precyzyjne, trochę odstaje jak nie z jednej strony to z drugiej. Czasem mam obawy ,że odpadnie na większych dołach. Jak narazie się trzyma ale nie jeżdżę w terenie tylko po mieście. Włącznik jest pod spodem (lub na górze w zależności od włożenia lampki) co jest na plus. Ilość światła widocznie mniejsza. Piszę oczywiście o klonach a nie o oryginałach.
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

Ja na tył zakupiłem taką lampkę. Niesamowita, nie chcę żadnej innej. Posiada czujnik ruchu, który uruchamia światło jak również czujnik światła do automatycznego załączania wieczorem. Czas świecenia ponad 5h, więcej nie miałem okazji sprawdzić, a położona w bezruchu za dnia po prostu się wyłączy po minucie :)

Jedyny minus - po 3 użyciach połamałem uchwyty, o które opiera się oring. Natychmiast przerobiłem na inny sposób montażu, jeszcze pewniejszy.

Kilka zdjęć dla ciekawych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

No tak, producent twierdzi, że świeci 36h, Ty, że 5. Uchwyty się od razu połamały ale polecasz i tak.

A ja polecę wallego, bo co prawda nie ma automatu ale kosztuje mniej, świeci dłużej, mocniej a producent wybitnie dba o klienta i produkt o czym miałem okazję się przekonać.

Z doświadczenia wiem, że takie chińskie urządzonka mają kiepskie ogniwa, przez co bardzo szybko tracą pojemność. I co potem?
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

cervandes, potem wymiana ogniwa. Myślisz, że nie zaglądałem do środka? Uchwyty dobrze, że się połamały, i tak nie lubię montażu na gumki, a zrobiłem coś prostszego i o wiele pewniejszego :)
Pozdrawiam!
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

a jkie w tym ogniwo siedzi ;)?
Awatar użytkownika
robak1989
Posty: 102
Rejestracja: środa 29 paź 2014, 23:50

Post autor: robak1989 »

hoka pisze:a jkie w tym ogniwo siedzi ;)?
16340 3,7V
tymooteusz
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 18:33
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tymooteusz »

Czy zdarzyło się komuś z Was, że podczas otwierania obudowy Walle, zamiast części tylnej pod zasilanie, "otworzyła się" przednia część lampki ta z soczewkami?
Produkt posiadam od około 3 miesięcy, mam więc gwarancję. Kleić samemu, czy też lepiej reklamować?
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

W zeszłym roku na Szlaku Polski Egzotycznej zdarzyło się nam, że mocowanie pozostało w uchwycie a lampka zniknęła. Z 2 rowerów. Lampki z firmowego sklepu we Wrocławiu, więc na pewno nie podróby.
Na szczęście w Krynkach był sklep typu "wszystko po 5PLN" i te tanie chinole okazały się trwalsze, jakoś przeżyły te szutrowo-piaskowe tarki.
ODPOWIEDZ