FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Już dokładnie nie pamiętam bo Fandy/Solar rozbierałem dawno ale tam był chyba 1,2 imbus.

W kompletach mini bitów bez problemu. Mam taki zestaw w Topexu , poszukaj w marketach - kosztuje koło 30zł .

http://www.leroymerlin.pl/files/media/i ... x,main.jpg
elektroda.pl
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

krzycho_ pisze:Już dokładnie nie pamiętam bo Fandy/Solar rozbierałem dawno ale tam był chyba 1,2 imbus.

W kompletach mini bitów bez problemu. Mam taki zestaw w Topexu , poszukaj w marketach - kosztuje koło 30zł .

http://www.leroymerlin.pl/files/media/i ... x,main.jpg
U mnie były "krzyżaki", ale i tak po wykręceniu wszystkie wymieniłem, nie wiem z czego oni robią te śruby, specjalnie zmiękczają aluminium:-)

Nie wiem czy jest sens kupować mini bity (no chyba że lubimy pomajsterkować) dla tej lampy, śruby są tak kiepskiej jakości (zresztą chyba w wątku o tym było) że i tak po odkręceniu się nie nadają do ponownego użycia.
Ale to tylko moje zdanie.
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Dobrzy ludzie, powiedzcie proszę jaki zasilacz/ładowarkę mam dokupić do fandyfire x2? Zakupiłem latarkę zeszłej jesieni i gdzieś zgubiłem ładowarkę... Idzie jesień a ja nie mogę naładować aku do lampki... Może ktoś chociaż podać jakie parametry musi mieć taka ładowarka i jaka tam jest końcówka?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Ale "wygląda" czy to jest taka jaka powinna być?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

"Moja wygląda tak" oznaczało, że ładowarka jest dokładnie taka jak w linku.
psychospy
Posty: 8
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 14:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: psychospy »

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem. Z uwagą prześledziłem temat i też chciałbym sobie sprawić Solarstorma X3.

W związku ze sporą rozpiętością cenową na allegro, rodzi się pytanie: czy lepiej kupić taniej np. tutaj: http://allegro.pl/lampka-latarka-rowero ... 60961.html (prawodpodobnie sprowadzane), czy może dołożyć i wziąć stąd: http://allegro.pl/latarka-rowerowa-sola ... 30126.html (firma w opisie chwali się, że jest autoryzowanym dystrybutorem SolarStorm). Nie chcę się naciąć na wersję z próżnią pod diodami, wolałbym nie musieć lampki modować w tym zakresie. Może macie jakieś "pewne" źródła? Proszę o pomoc :)

Drugie pytanie dotyczy kolimatora- czy jeśli kupię taki: http://allegro.pl/kolimator-lxm-do-diod ... 24305.html to będę musiał coś docinać/szlifować? Czy wystarczy przełożyć przedni panel do lampki? Wiem, że tam gdzieś podane są rozmiary, ale widziałem, że koledzy tutaj już to robili, więc może będzie szybciej i pewniej jeśli dowiem się od was ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Cześć, z tego co mi wiadomo nie można mieć pewności co do "próżni" i bez względu na źródło raczej jest to loteria. Co do kolimatora pasuje raczej bez szlifowania po wyjęciu soczewki z tej czarnej obudowy. W X3 chyba tylko do środkowego "oka" będzie pasował, te boczna są mniejsze.
psychospy
Posty: 8
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 14:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: psychospy »

Dzięki! Kupiłem tańszą, zobaczymy ;) Podzielę się zdjęciami bebechów jak dojdzie (o ile to jeszcze kogoś interesuje ;) ).
yarex
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 09:47
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: yarex »

Gdzie i za ile kupowałeś jeśli wolno zapytać?
Chętnie dowiem się też tego jak z jakością tego co otrzymasz.

Sam się ostatnio zastanawiam kupować/nie kupować. :-)
psychospy
Posty: 8
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 14:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: psychospy »

Kupiłem za 160 zł z przesyłką z pierwszego linka podanego przeze mnie dwa posty temu. Prawdopodobnie sprowadzane z UK. Jak dojdzie (jutro lub w poniedziałek) to porobię zdjęcia i wrzucę. Zamówiłem też kolimator na wcześniej wspomnianej aukcji- zdam relację z montażu i efektów ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Rozgałęzienie fizycznie powinno być OK (poza tym, że nie ten kierunek), ale nie wiem jak da rade na duże prądy pobierane przez 3 lampki. I nie będzie też możliwości skręcenia, może się zasilanie wysunąć na wertepach.

Mój pakiet do X2 musiałem rozcinać, bo kable przy balanserze robiły zwarcie. Planuje na dniach zrobić sobie z wykorzystaniem tego samego balansera pakiet 5p2s, więc będę mógł używać te samą ładowarkę. Całość dam do hermetycznego pudełka z dodatkowym wyłącznikiem, by diody na lampce nie żarły prądu i woltomierzem. Chce go dać na bagażnik więc na konetkory użyje T-deans.

Orginalny pakiet to porażka, rozładowując 2A pojedynczy 18650 miał 1300mAh...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A u mnie pojedyncze ogniwo ma prawie 2400 mA, jednak sama lampka kupiona ponad rok temu.
ILPT
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Witam

Wreszcie znalazłem lampkę którą można zamontować tak że jej nie widać.
Ja wybrałem miejszce pod sztycą (chyba tak to się nazywa) kierownicy.
Do lampki dorobiłem daszek z blachy alu. pomalowałem i zakręciłem na uchwytach które są "chyba" do GOpro.

Zasilam ją sześcioma bateriami ułożonymi w trójkąt, który bardzo dobrze pasuje do trójkąta montowanego pod ramę:
http://www.hike.pl/images/D/sport_arsen ... det1_s.jpg

Żeby jeszcze był jakiś prosty sposób na podniesienie prądu bo przy 1.4A te diody się marnują.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

1,4A fakt, marny, ALE obudowa już przy tym prądzie wysiada.
ILPT
ODPOWIEDZ