Raspberry Pi - jak ugryźć malinę ...

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

GanzConrad, a nie lepiej szybciej i pewnie taniej zwykły klej termo?
U mnie jest radiatorek na kleju i spokojnie pod 100% obciążeniem w lato jest poniżej 60 stopni na procku. Normalnie chyba do 50 nie dochodzi (oglądanie filmików na YT poprzez RealVNC).
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

ElSor, klej odpada bo to już 3 wersja radiatorów i może być kolejna, więc chciałbym mieć możliwość demontażu.
który klej polecasz? (tak na przyszłość)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Mam klej od AG ... najzwyklejsza mała tubka, bo zazwyczaj i tak wykleję 1-3 rzeczy zanim mi cały zaschnie (rzadko coś kleję).
Ja mam radiatorek samoróbkę ok 32x62x5mm (żeberka ok 2x2x3,5mm oddalone od siebie co 3mm). Pomiędzy nim a scalakami mam sześciany o grubości 5mm także na kleju. W razie czego można to łatwo oderwać (po ew schłodzeniu) po prostu podważając radiator i ew przekręcając dystanse (zależy gdzie się urwie). Podobnego używają Chińczycy w latarkach także nie jest to obiekt polecania ale czasem jest lepszy niż inne rozwiązania.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Znalazłem jakieś konkrety (trochę późno, ale ostatnio nie mam czasu na zabawę...)
Ta czarna "chińsko oryginalna" taśma to 3M 9448A i jak się okazuje, jest to taśma będąca izolatorem termicznym...
https://www.raspberrypi.org/forums/view ... p?t=151082

Trzyma się bardzo dobrze, ciepło jakoś tam przewodzi, bo te małe radiatorki się nagrzewają, ale wg producenta nie nadaje się do transferu ciepła.
Zamiast tego, rekomendowane taśmy termo to: 3m 8805 8810 8815 8820
https://www.amazon.com/gp/customer-revi ... B00A88DVTG
na razie kupiłem : Taśma termo przewodząca AG 20X130X1,0(6 W/mK), zobaczymy czy się sprawdzi
ODPOWIEDZ