Convoy C8

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Dariusz70 pisze:Dielektryk ma współczynnik 2 - 3 W/(m*K). Przynajmniej o rząd wielkości mniejszy. Tak osadzona dioda normalnie odprowadza ciepło do MCPCB.

Więc o co chodzi?
Tak to jest właśnie, Amen <mysli>
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Dziękuję za merytoryczne wyjaśnienie wątpliwej kwestii. Cieszę się, iż moja pierwotna teoria okazała się być prawdziwą.

mateusz, ProLight, za moment wyślę do Was PW.
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Z tą przewodnością piguł aluminiowych może być różnie a zwłaszcza tych chińskich. W china lubią często mówić że coś jest z aluminium a tak naprawdę są to mieszanki np. znalu itp.
Więc nie raz mosiądz może być lepszy od aluminium chińskiego.

A tu macie przewodności różnych materiałów.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

LightLover, pozostała jeszcze tylko jedna kwestia o której w swoim wątku wspomniał Dariusz70, mianowicie współczynnik przewodnictwa ciepła pada na którym lutujemy diodę wynosi około 3 [W/(m*K)] i tutaj mamy bardzo wąskie gardło gdyż jest to sporo mniej niż w przypadku aluminium czy mosiądzu. Więc pewnie bez dokładnych pomiarów temperatur ciężko będzie sprawdzić jak to wszystko wygląda w przypadku piguł montowanych w naszych latarkach.

EOT.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

Dariusz70 pisze:Istotne jest MCPCB.
Dielektryk ma współczynnik 2 - 3 W/(m*K). Przynajmniej o rząd wielkości mniejszy. Tak osadzona dioda normalnie odprowadza ciepło do MCPCB.

Więc o co chodzi?

O styk MCPCB z pigułą.
MCPCB krzywe. Piguła porowkowana, czasami środek wyżej jak boki. A pomiędzy 0,5mm silikonu .
Umiejętne spolerowanie, niewielka ilość pasty pomiędzy. Doprowadzić do styku MCPCB i piguły (ruszamy aż się zaczną obcierać).
Na koniec docisk za pomocą refa lub śrubek.
I jeżeli chodzi o odprowadzenie ciepła z diody to tu jest własnie pies pogrzebany niestety..
cardano
Posty: 25
Rejestracja: piątek 08 mar 2013, 13:40
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: cardano »

Witam wszystkich :) jest to mój pierwszy post
Szukam taniej, przyzwoitej latarki głównie na rower. Latarka, z pierwszego postu:
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... e-led-flas
Jakiej mniej więcej jasności można się po niej spodziewać? W tej latarce jest oryginalna dioda cree?
Tego nie mogłem znaleźć, 1B to jest tem barwowa, ale jaka, neutralna?

Jeszcze jedno pytanie, czy zamawiając na tej stronce, razem z latarką dostaję ogniwo?
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

U2-1B to zimna dioda, T6-3C jest neutralna (w tym sklepie możesz sobie wybrać). Jest to oryginalna dioda cree. Wersja AMC7135*8 powinna mieć ok. 700 lm. Razem z latarką nie dostajesz ogniwa.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Dariusz70 pisze:Piguła i MPCPB koniecznie do poprawki. Tak jak całość latarki prezentuje się dobrze, to napchanie 0,5mm silikonu to "przegięcie".
Obrazek
Czy można gdzieś taką pigułę (aluminiową, wkręcaną w body, z zakręcanym pierścieniem mocującym driver) kupić "luzem"?
Czy połączenie "minusa" drivera z aluminium jest wystarczająco skuteczne?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Pigiły mosiężne do kupienia między innymi na FastTech. Wtedy driver lutujemy.
Tylko czy będzie pasować? Są różne C8.
W przypadku Convoy C8 dociśnięcie drivera na krawędziech do piguły załatwia sprawę styku el. i chłodzenia.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Dariusz70 pisze:Pigiły mosiężne do kupienia między innymi na FastTech. Wtedy driver lutujemy.
to wiem, SKU 1208600 już do mnie jedzie, ale zaciekawiła mnie ta alu.
Dariusz70 pisze:Tylko czy będzie pasować? Są różne C8.
To nie będzie C8, a moje planowane DIY
Dariusz70 pisze:W przypadku Convoy C8 dociśnięcie drivera na krawędziech do piguły załatwia sprawę styku el. i chłodzenia.
Dzięki.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Dziś przyszło mi kilka sztuk Convoy C8 dla znajomych, a jedna dla mnie :mrgreen:. jako jedyny mam T6 3C i chciałem sobie gwiazdkami ustawić 3 tryby HI, MID, LO i tu zonk :-|, zworki nie działają, którejkolwiek gwiazdki bym nie użył, dalej mam 5 trybów standardowych.
Poza tym latareczka wykonana bardzo starannie jak na swoją cenę. Zastanawia mnie jeszcze kwestia powłoki na szybce, w zasadzie nie dostrzegam żadnego przebarwienia jak to zazwyczaj ma miejsce przy "Coated".
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Zbychur pisze:Zastanawia mnie jeszcze kwestia powłoki na szybce, w zasadzie nie dostrzegam żadnego przebarwienia jak to zazwyczaj ma miejsce przy "Coated".
Czyli "szybka okienna". :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Mam jedną z powłoką pasującą do C8, założyłem i jest zdecydowana różnica kiedy pod kątem patrzymy na reflektor. No ale za te pieniądze nie można się czepiać i tak jest bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Zmiana grupy trybów w Convoy (gwiazdek nie ruszamy):
Przełączamy na tryb LO, po 5s przygaśnie. Wtedy wyłaczamy latarkę. Grupa zmieniona. Tak przełączamy 3/5 trybów.

Za 16$ nie ma co się czepiać. Dwie drobne poprawki + ewentualnie wymiana szybki.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

A no właśnie w trybie Lo coś przygasało a to takie buty :mrgreen:. W zasadzie na upartego jeśli ktoś nie wie, że coś trzeba poprawiać to też może działać. Jak najbardziej w tej cenie przebija jakością niektóre C8 po dwadzieściakilka USD.
ODPOWIEDZ