Nietypowo - oświetlenie dziecięcego rowerka

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja tam proponuję najtańszego Convoya z serii S z prądem maksymalnym 1A, góra 1,4A.

Jak by za bardzo oślepiało, to mu założysz jakiś daszek z jakiegoś plastiku (np. wyciętego z puszki po jakimś "plusszu").

Ja z synem (6l.) jeżdzę rowerami po ciemku i niestety Convoya mam tylko ja, on ma zmodowanego Minimaglite na max 0,5A no i w zasadzie tyle światła póki co starcza, ale tylko dlatego, że więcej to oświetlam ja ze swojego roweru (jeździmy obok siebie, bo ścieżki takie, że się tak da).

Co do szkoda kasy i naprawy popsutej, to Convoja trudno popsuć, a co się da popsuć, to łatwo naprawić, to urządzenie proste jak cep ;) Np. jak szybka pęknie, to wymienić można na kawałek plastikowej i do przodu :)

Jeżeli masz czołówkę to super, jeżeli musisz kupić, to gorzej, bo dobra czołowka kosztuje o wiele więcej od dobrej ręcznej latarki :(

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
zlyzka
Posty: 156
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 08:38

Post autor: zlyzka »

Sprawiłem dzieciakowi SIPIK SK68, a właściwie jakiś klon za 12-15zł. Wchodzi w uchwyt rowerowy, zoom zablokowałem i jest ok. Na 3 latarki które zamówiłem dwie miały niebieski odcień, jedna w miarę chłodną biel. Na półgodzinną przejażdżkę to starcza, a zasilanie jest z AA.
Świeci na tyle słabo, że nie wypali oczu od razu, przeszkolenie i tak jest wymagane;)
Olleo
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Olleo »

marmez pisze:Ja tam proponuję najtańszego Convoya z serii S z prądem maksymalnym 1A
A są takie fabryczne, czy trzeba customa zamówić?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Zamawiasz na ali czy inne fasttechy i masz.
Nie musisz nic specjalnie robić.
Jak masz chęć to sprawdź pigułę, lubią mieć syfka na środku.
ODPOWIEDZ