Wiertarko - wkrętarka akumulatorowa

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Lechowiec, zgadzam się z tym, ale czasem niestety nie ma innego wyjścia.
Wiertnice są mocowane do statywu, ale najpierw statyw trzeba na coś zamocować :)
Ww296, przy tej mocy, to ja już bym w SDSa celował do wiercenia w betonie.
Faktem jednak jest, że tanie uchwyty samozaciskowe albo słabo trzymają, albo potem nie idzie z nich wiertła wyciągnąć.
Dlatego jakoś wole zwykłe uchwyty, jak kluczyk nie daje rady poluzować zacisku, to się na niego zakłada przedłużkę :D
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Jak wiertarka jest wyposażona w hamulec rolkowy to nie ma problemu z siłą dociśnięcia wiertła w uchwycie samozaciskowym.
pozdrav
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

W mocy, wbrew pozorom, nie chodzi o średnicę wiertła ale o dostateczną moc na niskich obrotach. No i wiercenie w drewnie gdzie można "zaszaleć" z obrotami przy większych średnicach wiertła.
Planuję i tak dokupienie SDS-a bo wiercenie w betonie najtańszym SDS-em to bajka w porównaniu do tej wiertarki (chodzi o energię udaru).
Więc docelowo do obecnej sieciówki - Sieciowy SDS i porządna wkrętarka akumulatorowa a z małych - Parkside i black&Decker mi na razie wystarczy, zresztą nie widzę nic znacząco lepszego w dowolnym budżecie.
Ostatnio zmieniony sobota 06 gru 2014, 20:06 przez ww296, łącznie zmieniany 2 razy.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Do SDSa tylko latarka z pneumatycznym udarem, zwykły można sobie darować.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Defcio
Posty: 308
Rejestracja: wtorek 25 maja 2010, 22:36
Lokalizacja: Piła/Nowy tomyśl

Post autor: Defcio »

PawelG. pisze:Do SDSa tylko latarka z pneumatycznym udarem
Paweł, latarka ?
Ni-Cd Man.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Ps. Sorry za skrót myślowy ale dla mnie SDS = pneumatyczny udar
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Defcio pisze:Paweł, latarka ?
Miała być wiertarka, nie wiem czemu tak wyszło :mrgreen:
ww296 pisze:Sorry za skrót myślowy ale dla mnie SDS = pneumatyczny udar
Kolega sobie kiedyś kupił jakieś cudo na SDS, co miało udar mechaniczny.
Nawet ładnie wgryzało się w ścianę, ale do pneumatyka było temu daleko.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

SDS to skrót od mocowanie systemowe w niemieckim . Patent Boscha/Hilti który teraz mamy w każdym nawet marketowym sprzęcie :mrgreen:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

SDS to skrót od mocowanie systemowe w niemieckim . Patent Boscha/Hilti który teraz mamy w każdym nawet marketowym sprzęcie :mrgreen:
elektroda.pl
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Kupiłem na znanym portalu trzy wkrętarki 12V z jednym zajechanym aku za 30zł + przesyłka. Jedna Bosch i dwie innej firmy. Jedna miała być sprawna i była. Jedną z tych uszkodzonych naprawiłem czyli tego Boscha. Wszystkie w identycznych obudowach z tymi samymi bebechami, choć jedna "niefirmowa" miała regulator 30A i większe miedziane chłodzenie, a pozostałe 25A na ulu radiatorze. Pewnie klepane w jednej fabryce na innych liniach.
Do jednej zrobiłem akumulator z 12-stu ogniw Panasonic ICR ok. 8,5Ah(w sumie to pakiet z mojego szperacza HID 55W, teraz zamiennie) i mogę działać cały dzień na jednym ładowaniu. Do drugiej podłączyłem kabel do zasilania z instalacji samochodowej. Za te pieniądze jestem bardzo zadowolony, a do cięższych prac mam sieciówkę i gniazdko pod ręką :)
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Ja też stanąłem przed zakupem wkrętarki, bo podarunek firmy Heston, to jakaś pomyłka.

Ostatnio wierciłem otwory w aluminiowym radiatorze wiertłem 1,8 i miała takie bicie, ze idzie na złom.
Rozebrałem, żeby zobaczyć przyczynę, a w środku luzy takie, że nie miała prawa działać prawidłowo. Na złom. Nawet przy wierceniu w suporeksie powoduje powiększenie otworu w stosunku do zamierzonego rozmiaru.

Dlatego też muszę ją wymienić, ale ilość sprzętu i marek przyprawia mnie o zawrót głowy.
A czytanie opinii na różnych strona i forach dodatkowo ten mętlik pogłębia.

Prawdopodobnie zostanę przy Metabo. Jeszcze tylko test organoleptyczny w sklepie i zobaczymy, czy dalej będę tak zdecydowany.
Metabo daje 3 letnią gwarancję na akumulator (po rejestracji na stronie).
Ostatnio zmieniony wtorek 10 lut 2015, 22:52 przez tnt_gt, łącznie zmieniany 1 raz.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Kupiłem rok temu wkrętarkę Einhell TC-CD 12 LI. Poszukiwałem czegoś co będzie zawsze naładowane (a więc Li-IO). Moc wystarczająca. Nie było śruby której bym nie wkręcił ani nie wykręcił. Do tego szybka ładowarka, jeśli nawet się rozładuje 0.5 godziny i naładowany. Do tego lekka. Zdecydowanie polecam.
dariuszek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 09:17
Lokalizacja: Wawka

Post autor: dariuszek »

kisi pisze:Kupiłem rok temu wkrętarkę Einhell TC-CD 12 LI. Poszukiwałem czegoś co będzie zawsze naładowane (a więc Li-IO). Moc wystarczająca. Nie było śruby której bym nie wkręcił ani nie wykręcił. Do tego szybka ładowarka, jeśli nawet się rozładuje 0.5 godziny i naładowany. Do tego lekka. Zdecydowanie polecam.
Też byłem zadowolonym użytkownikiem tego Einhella, niestety padł w niej przycisk zaraz po gwarancji.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 lut 2015, 21:13 przez dariuszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek11
Posty: 137
Rejestracja: wtorek 20 sie 2013, 12:51
Lokalizacja: W-w

Post autor: Tomek11 »

Uważam że obecnie kupować warto tylko z ogniwami Li-on.
Mam oba modele "Meec" z Jula ... co ciekawe lepiej mi w ręce leży ta szara (109 zł) (czerwona ok 190 zł) .... ale to może dlatego że mam ją dłużej.
Awatar użytkownika
breshnew
Posty: 58
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: breshnew »

Zdecydowanie Li-Ion, ja polecam Milwaukee, zwykła wiertarka z udarem, mniejsza M12 CDD-202C albo większa M18 CPD. Do SDS Milwaukee M18 CHPX-402C lub M18 CHPX-502C.
Wszystkie miałem w ręku, nie sądziłem, że kiedyś oderwę się od gniazdka. Teraz wiem, że się da. Bosch tylko niebieski. Oczywiście Makita, DeWalt, Hilti, Fein itd...... też są dobre. Mnie urzekła cała familia Milwaukee Fuel M18 (brushless), to nowy wymiar swobody i mocy w terenie!
Breshnew
ODPOWIEDZ