Co tym Chińczykom z kolorami?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jeśli nie jesteś pewien Kreta to zaryzykuj najpierw czymś do usuwania pleśni/grzba (np. Savo, albo Pufas). Jest wielokrotnie mocniejsze niż domestos, ale nie aż taki hardcore jak Kret. Ten pierwszy użyłem ostatnio w łazience to po dwukrotnym spryskaniu wyraźnie wybieliło płytki ceramiczne. Moc chloru :twisted:
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Jeśli to aluminium to wrzuć do kreta aluminiowe "coś" i zobaczysz co się z tym dzieje. Robi się czarne z nalotem. Nalot można usunąć jakim detergentem i już. Tyle tylko, że trzeba uważać żeby nie przedobrzyć i nie potrzymać w nim za długo.
Nie wiem jak się będzie zachowywać powłoka anodowana, nigdy tego nie robiłem z powłokami.

B
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Jest efekt :-) Posłuchałem i potraktowałem pojemnik kretem. Nie wiedziałem za bardzo jakie stężenie i czas coby nie przedobrzyć tak więc pojemnik przeszedł trzy kąpiele po 2 minuty w 150 ml wody + 2 łyżki stołowe kreta. Po trzeciej kąpieli róż zniknął za to pojawił się ciemny nalot, wystarczyło przetrzeć dobrze ręcznikiem papierowym i proszę :-) O to chodziło, dzięki Panowie!
Obrazek
P.S. Polerować tego nie będę bo i tak się porysuje przy kluczach czy szlufce.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

No i masz amelinium :mrgreen:
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Róż nam nie straszny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Czyżby anoda całkiem zeszła?
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Ebola pisze:Czyżby anoda całkiem zeszła?
No na to wychodzi, pewnie razem z częścią aluminium które chroniła.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

cieszesiezemoglempomoc ;)

B
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Gwintu nie zeżarło?
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Nie zeżarło. Pewnie jak bym trzymał godzinę albo całą noc (jak wyczytałem na jakimś forum rowerowym, że niektórzy potrafili) to by gwinty zeżarło razem z całą resztą, ale w myśl zasady, że łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić proces kontrolowałem organoleptycznie :-)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

madkeinam pisze:ale w myśl zasady, że łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić
Nie, no aż musiałem sobie to zapisać :)

Aluminium w krecie już trawiłem i wiem że takie małe detale jak gwinty potrafi skutecznie popsuć.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Manekinen pisze:Aluminium w krecie już trawiłem i wiem że takie małe detale jak gwinty potrafi skutecznie popsuć.
No w to nie wątpię. Czegoś na czym by mi bardziej zależało tyle bym w krecie nie trzymał, raczej kilkanaście-kilkadziesiąt sekund a potem szorowanko szczotką drucianą.
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Kret sam w sobie zawiera aktywator w postaci takich maleńkich drobinek "Ameliniowych",utlenia dość solidnie i dlatego ściemniało pudełko,musisz czymś zabezpieczyć bo może ciemnieć.
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Ja w pracy do mycia brudnych PCB używam Tenzi Truck Cleaner w dużym rozcieńczeniu. Mocniejszy roztwór zjada oznaczenia wszelkich elementów i anodę z radiatorów ;)
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Może ciemnieć, to akurat mi nie przeszkadza bo i tak się porysuje. Czytałem trochę ostatnio o anodowaniu, jeśli będę miał chwilę w najbliższym czasie i znajdę w pracy wszystko co potrzebne to może spróbuję coś podziałać w tym kierunku :-)
ODPOWIEDZ