Proszę o opinie na temat latarki SOLARFORCE

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Zrób jakies foty i opisz wykonanie :) Cen zachęcająca.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Dzisiaj otrzymałem zamówioną na prezent latarkę Solarforce L2BF-R2M-18650. Przesyłka dotarła szybko, bo zamówiłem w poniedziałek 06.04.2009.
Zgodnie z sugestią kolegi lenina, kilka słów o moich wrażeniach:
Na wstępie proszę o traktowanie tych opini wyrozumiale, w wielu kategoriach jestem laikiem.
1. Wrażenie ogólne - bardzo pozytywne, zwłaszcza jak na produkt robiony przez MŻR, latarka ma solidny wygląd i nie razi tandetą.
2. Cena - 25USD za ten produkt to nie za dużo, zwłaszcza jeśli policzymy moduł LED 26,5mm z CREE w binie R2, sterownik z pięcioma trybami, dość dobrze skonfigurowany Hi, Mid i Low, w zestawie Li-ion i solidnie wykonane body to nie łatwo coś złożyć za te pieniądze.
3. Obróbka mechaniczna i połączenia - starannie obrobione alu, co widać na fotkach, gładkie powierzchnie wewnątrz body, gwinty bez zadziorów, dość pełne i na dodatek posmarowane jakimś smarem, chyba silikonowym, solidne oringi, dające spory opór przy skręcaniu, więc jest szansa na wodoszczelność, a napewno na deszczoszczelność.
4. Działanie - sterownik wymaga przyzwyczajenia, latarka zapala się po ok. 0,5 s po naciśnieciu włącznika, sam włącznik działa dość miło, nie za twardo i precyzyjnie. Swiecenie, zwłaszcza w trybie Hi, robi miłe wrażenie, nie mam do czego dzisiaj porównać, jedynie do do latarki na lumiledzie ok. 110 lumenów, który śweci przy solarze jak ogarek, zasięg i skupienie dobre (nie mam statywu, żeby coś pokazać), sprawdzałem na punkcie odniesienia w odległości 120m i w tym zakresie oświetla dobrze, dlaej trudno mi dokładnie określić, ale pewnie jeszcze parę metrów spokojnie.
5. Minusy - trochę się czepiam ale:
- wyfrezowanie pod logo widać slad narzędzia - frezu, chyba że taki był zamysł autora z tymi kółkami i logiem :wink:
- na www są ładne li-iony Solarforce 2400mA, a u mnie jakiś noname 2200mA :sad:
- w trybie SOS brakuje ostatniego S
To na razie tyle.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDYTA// Poprawiłem obrazki - lennin .
Ostatnio zmieniony sobota 11 kwie 2009, 00:40 przez SzymonHK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Piękna chyba nie wytrzymam i kupie też. A gwinty jak bez oringów skręcasz jakie mają luzy?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Dzięki za zdjęcia, z IE ciągle nie można wklejać. Gwint głowicy jest dość dokładny, natomiast tailcap ma trochę luzu. Mimo wszystko jakość/cena jest powalająca, a jak dodasz czas dostawy 5 dni to nawet konkurencja dla dostaw z allegro.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Co do dostawy miałem podobnie z kilkoma zakupami przez ebay z HK :) A co do obrazków i IE nie używałem nigdy to nie wiem ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

A mnie ciekawi sprawa przenoszenia ciepla.
Czy cieplo jest dobrze rozpraszane? Jak to jest u Ciebie w trybie MAX?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Słabo bo styk z tego co widzę jest piguła ,reflektor, głowica, body. :) Tylko w dereelight jest mimo modułowości styk mamy bezpośredno miedzy piguła i body.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Wy to macie szczęście, ja zamówiłem 28.03, 31.03 wysłali i wciąż nie ma... :cry:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Mnie sie Te SolarForce'y podobaja, ale boje sie, co bym nie odparowal diody. Jesli koncowka reflektora ciasno styka sie z body, to z odprowadzeniem ciepla nie bedzie wiekszych problemow..napackac tylko pasty termo i powinno byc ok.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no i ta wpadka z SO zamiast SOS :mrgreen:
Jeśli chodzi o piguły to nie ufam ich właściwościom termoprzewodzącym wcale.... :wink:
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

No ta wpadka z SOS trochę kompromituje, ale to prezent to nie będę się bawił w reklamacje.
A teraz trochę testów technicznych.
Kolega lenin ma rację styk jest tylko w głowicy, ale..
Po prawie 30 minutach w trybie Hi latarka nie osiąga nawet 40°C, a po wyjęciu modułu jest on nieiwle cieplejszy, jakieś 42°c temp. ciepłej wody w kranie. Wygląda podejrzanie więc kolejny pomiar prądu z akusa:
Hi - 880 mA
Mid - 320 mA
Lo - 50 mA
Czyli 300 lumenów to troche na wyrost, rzeczywiście pewnie 270-280 w trybie Hi
Body specjalnie nie zmienia chłodzenia na korzyść, bo moduł pracujący bez obudowy, grzeje się jakby mniej.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

I właśnie to jest dziawe bo nawet przy 0,88A dioda robi sporo ciepła, po 30 minutach moduł powinien być solidnie nagrzany.

Przy takim prądzie będzie góra 250lm minus straty na optyce. Jakbyś mógł byłbym wdzięczny za pomiary prądu na akusie w pełni naładowanym i rozładowanym. Ciekawe czy jest regulacja.

Widać, że zmienili tryby, kiedyś low ciągnął 150mA i było trochę za jasno. Masz moduł 3,7-4,2V czy 3,7-8,4V?
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Mnie ten brak ciepła też zdziwił, ale zrobiłem testy z zasialcza i swojego akusa, bo ten noname co dostałem nie podobał mi się.
Moduł jest na 3,7-8,4V, z pełnego akusa (4,2V) ssie 780mA, przy 3,7 wychodzi 930mA a przy 3,0V 290mA, przy zasilaniu z zasilacza prądy w zasadzie takie same przy podanych napięciach, zasilacz daje ok. 10mA więcej, pewnie kwestia rezystancji wewnętrnej ogniwa.
Moduł trochę bardziej się grzeje, ale 15 minut i bez problemu można trzymać w palcach.
Testowałem tryb Hi. Jak widać nikt nie jest doskonały ale i tak przyjemne świecidełko.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Zaczynam żałować, że zamieniłem moduł 3,7-8,4V na 3,7-4,2V...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

U to rewelka nie zostaniesz z nagła ciemnością a wyglade że 3/4 czasu pracy w high będzie regulowany. Normalnie ideał :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ