Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/90+

Archiwalne produkty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Piotrek2234, sprawdź proszę jeszcze raz specyfikację tego Lexmana 20W bo te wartości lm mi jakoś nie pasują do 20W świetlówki ;) W tej obudowie nie ma możliwości zwiększenia mocy bez skrócenia żywotności urządzenia a na tym mi najbardziej zależy.
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Nie mówiłem o świetlówce, tylko LEDówce. Zapraszam do osobistego zapoznania się z parametrami.

Mówiłem o tym:
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/z ... l2448.html

Sam w domu używam tych:
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/z ... l2448.html

Przyzwoite CRI, ładne, neutralne światło bez żadnych zafarbów i 5 lat gwarancji - na forum "konkurencji" zbierają bardzo dobre opinie, a i parametry raczej rzeczywiste.

Jest też tańsza wersja, z jeszcze odrobinę lepszym światłem, ale znacznie niższą sprawnością:
http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/z ... l2448.html
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Piotrek2234, dzięki za linka. Właśnie przeglądam specyfikację i trochę ubogo tych informacji. Mało precyzyjnie dla mnie brzmi "przyzwoite CRI". Nie podają żadnych konkretnych wartości (jasność dla 25st. C, jak podaje większość producentów)? Aż to z ciekawości kupię, aby wrzucić do porównania i pomierzyć deklarowane moce, osiągane temperatury modułu LED etc.
Sometimes darkness can show you the light
Piotrek2234
Posty: 18
Rejestracja: środa 08 cze 2011, 21:11
Lokalizacja: lbn

Post autor: Piotrek2234 »

Jak mówiłem: polecam. Te najtańsze w promocji do końca miesiąca.

Nie mam niestety żadnego spektrofotometru, by podać Ci konkretne wartości, ale jeśli świecąc obok Osram HCI-T 942 i Philips Graphica nie daje żadnego zafarbu, a kolorki oddaje całkiem ok, to chyba światło można uznać za przyzwoite.

Jak Cię tematyka interesuje, to masz tutaj bardzo wartościowy (przynajmniej wg mnie) dokument z testem LEDów różnych producentów:
http://pe.org.pl/articles/2015/2/45.pdf

Jak widać, deklarowane, sensowne parametry trzyma wyłącznie 18, 14 i 6, czyli Philips, Osram i właśnie Lexman.

W przypadku LEDów przyzwoite CRI to dla mnie >80, dobre to >90 i bardzo dobre to >95 z R9 i R12 >90.

Te ostatnie kupisz np. tutaj, i to nawet w 5600K:
http://store.yujiintl.com/collections/v ... unit-3-pcs

Jeśli się zdecydujesz na zakup tych 15 W 1524 lm to uważaj co bierzesz, bo na jednym wieszaku wiszą zazwyczaj zarówno te, które mają 3, jak i 5 lat gwarancji. Poza tym dla realizacji gwarancji po więcej, niż dwóch latach musisz im przynieść opakowanie, na którym jest podany okres gwarancji. I oczywiście bierz fakturę, bo paragon zniknie.

Jak już to wszystko pomierzysz, to będę bardzo wdzięczny za wrzucenie porównania ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Piotrek2234, dzięki za linki (przejrzę w wolniejszej chwili). Aktualnie do porównania w sesji fotograficznej będę miał komplet własnych wyrobów + klasyczne żarówki (75-100W). Tego Lexmana zakupię przy najbliższej okazji i dokonam wiwisekcji + pomiary elektryczne i termiczne oraz porównanie w sesji zdjęciowej :)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Poniżej część dzisiejszej sesji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Kolejny plan:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Zakupiłem dwie żarówki LED E27 w wersji 4000K CRI 90+ jasność 1080lm - oświetlenie stanowiska pracy.

Brak jakichkolwiek efektów migotania, bardzo dobra barwa światła, "ładna i przyjemna".
Radiator nagrzewa się szybko , docelową temperaturę określam na 55°C . Żarówki pracują w pozycji pionowej.

Jakość wykonania bez zarzutu - polecam.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Też stałem się szczęśliwym posiadaczem żarówki z gwintem E27 4000K od Bociana. :mrgreen:
W porównaniu do Philipsa Tornado 23W http://www.philips.pl/c-p/8727900926002 ... techniczne Boćkowa świeci zdecydowanie jaśniej (nawet aparat ustawia krótszy czas naświetlania - 1/25s zamiast 1/15s przy tej samej scenie).
Barwa ładna, taka jakiej oczekiwałem i bardzo zbliżona, do tej którą do tej pory miałem z żaróweczki za ~22zł z hurt.com.pl ale jasności nie ma co porównywać nawet. CRI po prostu swoim wzrokiem za bardzo nie rozróżniam więc się nie wypowiem za bardzo ale nie drażni mnie to światło więc chyba jest bardzo dobrze. Migotania nie ma a żarówka po włączeniu przez 0,5sek się łagodnie rozjaśnia (soft start), wiec nie ma mowy o tym, żeby to było zasilane z czegoś prymitywnego, jak to ma miejsce w przypadku tanich żarówek.
Temperatura po ok 10 min pracy jest nawet niższa niż z jakiejś marketowej LEDówki 5W (5x1W), zapewne przez dużo lepsza sprawność, bo ciepło na radiatorze czuć już po kilku sekundach od włączenia.
Muszę przeliczyć ile zostało mi $$ z komunii i dokupić kilka żarówek od Bociana, bo kupowanie innych to wywalanie pieniędzy w błoto czy to przez większy pobór prądu (mniejszą sprawność) czy też przez niższą żywotność (świetlówki).
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

Witam.

Proszę o podanie długości całkowitej i średnicy w najszerszym miejscu "żarówki" dla obydwu gwintów.
Wybór barwy i jasności dla E14 i E27 jest taki sam?

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

matijas pisze:Witam.

Proszę o podanie długości całkowitej i średnicy w najszerszym miejscu "żarówki" dla obydwu gwintów.
Wybór barwy i jasności dla E14 i E27 jest taki sam?
Długość całkowita żarówki dla E27 - 127mm, E14 - 130mm
Średnica w najszerszym miejscu (tak samo dla obydwu) 58mm
Tak, wybór jasności i barw taki sam dla obydwu opcji gwintów.
Sometimes darkness can show you the light
Mediana
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mediana »

Jak duży kąt świecenia posiada przedmiotowa żarówka ?
Czyli, jak będzie się nadawała do oświetlenia pokoju w miejsce tradycyjnej żarówki 100 W ?
(Moc światła będzie pewnie trochę mniejsza niż 100W tradycyjna żarówka).
M...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Mediana pisze:Jak duży kąt świecenia posiada przedmiotowa żarówka ?
Czyli, jak będzie się nadawała do oświetlenia pokoju w miejsce tradycyjnej żarówki 100 W ?
(Moc światła będzie pewnie trochę mniejsza niż 100W tradycyjna żarówka).
M...
Kąt świecenia to ok. 150 stopni. Cześć (niewielka) światła dodatkowo odbija się od klosza i świeci do góry. Wszystko zależy od umiejscowienia żarówki. Najbardziej zbliżony do zamiennika tradycyjnej żarówki 100W (jeśli chodzi o ilość światła) będzie opcja 3000K, 80+ CRI.
Sometimes darkness can show you the light
KaszeL
Posty: 186
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:23

Post autor: KaszeL »

Bocian, czy planujesz może wersję 5000K z CRI > 90? Czy na razie nie ma takich diodek dostępnych?
Z poważaniem
Tomasz Stiller
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

KaszeL pisze:Bocian, czy planujesz może wersję 5000K z CRI > 90? Czy na razie nie ma takich diodek dostępnych?
Tak, ale wersja 5000K 90+ CRI będzie dostępna najwcześniej pod koniec sierpnia.
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ