Maxtoch M24 Sniper

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
borys_84
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 15:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: borys_84 »

Ja zdaję się na Was - o wiele bardziej obytych w temacie. W każdym razie przez to forum zachorowalem na latarki :) mam modowaną s2+ która wystarcza mi na codzień w zupełności. A teraz nosi mnie żeby kupić latarkę z zasięgiem, który wywoła opad szczęki u mnie i innych :)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Czyli te latarki mają większy zasięg niż BTU STr01? Tak? :twisted:
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Darecki87 pisze:Cześć, mógłbyś kiedyś na czasie zrobić fotkę jak to świeci z mniejszej odległości (200 - 300m) na ścianę lasu?
Nie jest to ściana lasu ale podobne tło.

Do krzaka bez liści, jakieś wierzby 200 m.
Do bali 350 m
Do sarenki 200 m.

ObrazekObrazekObrazek

Aparat na statywie, latarka w ręce, co widać przy zdjęciu krzaka, ale już na balach lepiej to wyszło.
Parametry aparatu f 2.8 iso 200 t 0.77s

Przypominam że to jest moja wersja z prądem 3A i skalpowaną XM-L2 U3
chaz
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 16:18
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: chaz »

smokuxx1987 pisze: Jeśli już dyskutujemy o zakupie grupowym to może by się pokusić o SN6X-2X

Moim zdaniem ładniej wygląda od M24

Tutaj link: http://www.aliexpress.com/store/product ... 89481.html
Nie wiem czy jest sens rozważać, bo na stronie, którą podałeś informują, że:

Sorry, this item is no longer available!
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Chyba się nie rozumiemy.
Przy zakupie grupowym jest możliwość negocjacji parametrów latarki, oraz dostępności.

Link podałem przykładowy, latarki są dostępne w innej konfiguracji http://www.aliexpress.com/item/MAXTOCH- ... eb201560_8

Napisałem maila do Amandy na temat SN6X-2X ile by kosztowała wersja z XP-L na specjalne zamówienie, napisała że na razie nie mają w ofercie takiej wersji ale nad nią pracują, więc jakiś postęp w tym kierunku już jest.

Odpisałem z zapytaniem o zakup grupowy jakie trzeba było by spełnić warunki oraz jakie proponuje parametry latarki z moją sugestią o zwiększony prąd :D

Zobaczymy co odpisze.
borys_84
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 15:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: borys_84 »

A czy te latarki mają zabezpieczenie termiczne? Z tego co widze to chyba nie? I jak działa zabezpieczenie przed rozładowaniem baterii? Jeśli dobrze doczytałem to poprostu się wyłączy, bez poprzedzających zmian trybów na niższy itp?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Zabezpieczenie przed rozładowaniem tak jak piszesz, po prostu się wyłączy.
O zabezpieczeniu termicznym nic mi nie wiadomo, odprowadzanie ciepła jest bdb i latarka dość duża więc nie powinno być problemu z przegrzewaniem.

Dostałem odpowiedź od Amandy, czy mógł bym określić przybliżoną liczbę chętnych.

Odpisałem że najpierw potrzebuje informacji na niżej wymienione tematy bo od nich będzie zależeć liczba chętnych:

Przybliżonej ceny dla zakupu grupowego, normalnej ceny oraz kosztów wysyłki.
Minimalnej liczby chętnych do zakupu grupowego
Danych na temat latarki, prąd w diodę, typ diody, ile luxów oraz jakieś zdjęcie, bo nowa SN6X-2X ma inaczej wyglądać.

Jak myślicie uzbierało by się ze 30 osób??

Na BLF minimalna liczba była chyba 50, tylko że tam praktycznie parametry latarki były na ich życzenie.
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Smokuxx1987
Oprócz kwoty za latarkę potrzebowałbym rozmiaru refa (szerokość i głębokość)
Myślę że prąd w najwyższym trybie w takiej latarce to minimum 4,5 do 5A, ewentualnie łatwość podkręcenia drivera do takiego prądu i oczywiście jak długo zapewnia stabilizację prądu. Jak byś się wywiedział tych rzeczy to byłoby mi łatwiej podjąć decyzję. Zresztą kluczowe są dla mnie wymiary refa-driver zawsze można wymienić :)
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Ja bym brał, ale nie chce zimnej diody. A parametry powinny być wyżyłowane na max ;) czyli jak wyżej.
Ostatnio zmieniony czwartek 03 gru 2015, 18:37 przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jutro odpisze więc dowiem się kilka rzeczy.
Ale przypuszczam że prąd nie będzie większy niż w M24 TE czyli 4.3A max.

Osobiście nie widzę sensu podnosić prądu do 5A bo przyrost ilości światła będzie wynosił 9% kosztem zwiększenia prądu o 16%.

Ale to zobaczymy co mi odpisze jutro i jak zadecyduje większość która będzie się pisała na zakup grupowy.
chaz
Posty: 7
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 16:18
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: chaz »

Ja biorę na pewno. Zawsze chciałem mieć taki palnik. :-)
borys_84
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 15:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: borys_84 »

Ja również. Tylko właśnie nie chciałbym diody o trupio białym świetle. Coś zbliżonego do neutralnego było by idealne.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Amanda odpisała że na razie nic nie może powiedzieć o nowej SN6X-2X do czasu aż produkcja nie będzie zakończona.

Minimalna ilość dla zakupu grupowego to 50 sztuk.

W odpowiedzi odpisałem czy może powiedzieć ile czasu zajmie dokończenie produkcji i prośbę o informację od niej gdy tak się stanie.

Spytałem też o cenę M24 TE dla zakupu grupowego.

Gdyby miało długo im zejść z tym SN6X-2X to zorganizujemy zakupy na M24.
borys_84
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 15:05
Lokalizacja: Dębica

Post autor: borys_84 »

Nie chcę być sceptyczny, ale widząc zainteresowanie tematem mam lekkie obawy o zebranie 50 chętnych na zakup :|
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Też podobnie uważam, bo cena w pln będzie z przedziału 2xx-3xx. Ale jak będą konkrety to się okaże ilu będzie zainteresowanych
ODPOWIEDZ