Przenośny kieszonkowy router/modem WiFi

....nie pasujące gdzie indziej...
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

ProLight pisze:Panowie kupiłem HUAWEI E5377 do tego Redbull + powerbank chciałbym jeszcze dokupić anteny do pełnego zestawu, czy do LTE ta będzie ok?
Alii



Jaką wziąć do WIFI ?

Coś mobilnego
Sprawdź sobie wtyczki jakie masz ;)
Co do anteny do LTE to szkoda kasy ;) ja kupiłem 2x1,5m kabla + wtyki + kawałek blachy i jak kolega wspomniał metodą prób i błędów + trochę googla i działa lepiej :)
Ganzo G718B
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Muszę zmienić ten modem, nie popatrzyłem wcześniej, myślałem że jedno gniazdo będzie do anteny wifi
Mam jakieś grube ściany i latam z routerem po mieszkaniu, laptopy sobie radzą, gorzej z tel.
Główny spammer tego Forum ;)
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Połóż modem przy oknie.
WojtekErnest
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Próbowałem, to później mam problem z zasięgiem w toalecie, nie mam tam okna ;)
Główny spammer tego Forum ;)
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Spróbuj powiesić go na klamce okna. Nie żartuję...
Sam mam DLINK DWR730, który używam w swoim domku letnim w otoczeniu lasu i w odległości ok 5 km do nadajnika. I właśnie w takim miejscu, po różnych próbach, najczęściej go umieszczam.
Od dobrania miejsca naprawdę b. wiele zależy. To miejsce powinno być np. oddalone od przemieszczających się osób. No i najlepiej gdyby modem był wtedy na stałe podłączony do ładowarki aby było max moc nadajnika Wifi.
WojtekErnest
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Chciałem kupić Router mobilny, czy ten poniżej warto ryzykować kupić w sensie czy może podróba albo używany ? (nie mogę znaleźć takiej informacji) bo cena jak za nowy całkiem niezła, czy może ktoś zna jakiś kod zniżkowy na to ?

Router Netgear Aircard 762s
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Ja zakupiłem 762s dość okazyjnie (nie pamiętam już ceny) na angielskim Ebay dwa albo 3 lata temu, i już wtedy nie był szczytem techniki. Miał premierę w 2012 roku... :roll: Zamiast zagadek z Chin (refurbished?) szukałbym właśnie używek z Europy.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

To odświeżam temat.

Potrzebuje mydelniczki do okazjonalnego użycia. Wstępny wybór padł na używany E5377, są na OLX już za 100pln.

Pytanie 1. Są rożne wersje: E5377T , E5377Ts , E5377S i do tego nieco różnią się wyglądem:

Matowy vs. błyszczący z ramką:
Obrazek Obrazek

Który lepszy? który brać? Zależy mi bardzo na interface HiLink (podgląd pracy modemu przez HTTP)


2. Czy jest coś lepszego w cenie do 150 za lekko używany?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Ktoś pomoże? Bo nabył bym i nie wiem czy "będzie pan zadowolony"?
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Mam modem z pierwszej fotki, generalnie nie narzekam, zasięg LTE w mieszkaniu ma, od czasu do czasu jak korzystam z LTE i jednocześnie się ładuje i zostanie przykryty przez poduszkę, to wywala błąd przegrzania, ale myślę że to normalne.

Dostęp przez apke do hilink bez problemu.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

ProLight, dzięki za info. Właśnie zamówiłem i jak dojdzie będę testować, czy zadziała z moim softem do pilnowania RBMu. I nie będę poduszką okrywać :-)
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Co za soft? Też śmigam na RBM
Z ta poduszka, to czasem żona chowa przed dzieckiem, a później wychodza problemy.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 gru 2017, 14:39 przez ProLight, łącznie zmieniany 1 raz.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Soft zupełnie testowy, nieco się czasem wiesza więc jak dopracuje to dam linka. Ogólnie monitoruje i zapisuje statystyki transferu i sygnału sieci do pliku i monitoruje SMS'y robiąc przekierowanie na inny numer a w przypadku wykrycia SMSu, ze darmowy LTE się skończył wysyła SMS z przedłużeniem. Może w święta będzie chwilka na dopracowanie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 gru 2017, 06:03 przez tty5150, łącznie zmieniany 1 raz.
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Z tym automatycznym przedłużeniem, to bajeczka :mrgreen: czekam na info.

Pozdrawiam
Główny spammer tego Forum ;)
ODPOWIEDZ