Banggood Paypal czy karta?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

To i tak teoretycznie opłacalne, ale sądzę, że zasilenie takich 50 kart z podobnych kont może nie pozostać niezauważone.
Moim zdaniem argument regulatora o możliwości prania pieniędzy jest naciągany (bo tak naprawdę nie są "prane" a co najwyżej zamieniane na gotówkę, a to nie to samo).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

ptja pisze:Najbardziej dziurawy chyba w PL nie jest najbardziej popularny.
Żonglowanie cyferkami statystycznymi nic Ci nie da, kolego. To właśnie ten najbardziej popularny jest najbardziej dziurawy i (także z racji popularności) jest celem większości ataków. Oczywiście najbardziej dziurawy jest czynnik ludzki, vide oszustwo na wnuczka.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

ptja pisze: Moim zdaniem argument regulatora o możliwości prania pieniędzy jest naciągany.
Jak najbardziej się zgadzam. IMHO prania nie było, a użytkownicy tych kart dzielili się na dwie grupy:

a) ludzie, którzy używali ich do sporadycznego kupna bileów lotniczych, zakupów w internecie, dawali je jako prezenty
b) wszelkiego rodzaju oszuści

i niestety skłaniam się, że większość jednak tych drugich, bo po co ktoś miałby kupować 10 czy 20 takich kart na aukcjach? Sam zresztą widziałem w jednym InMedio jak jakiś gość brał WSZYSTKIE karty prezentowe, które były na stojaku.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

komor pisze:/.../To właśnie ten najbardziej popularny jest najbardziej dziurawy i (także z racji popularności) jest celem większości ataków. Oczywiście najbardziej dziurawy jest czynnik ludzki/.../
a to mnie zmyliłeś, myślałem, że pisałeś o systemach operacyjnych dla komputerów, a nie mózgach :)

Nadal uważam, że totalny zakaz kart płatniczych na okaziciela jest "wylewaniem dziecka z kąpielą". Wystarczyłoby np. ograniczenie operacji gotówkowych.
Bank, w którym mam rachunek nie prowadzi rachunków walutowych ani nie oferuje takich kart, a nie widzę sensu zawierania umowy z innym tylko dlatego, żeby wydać parę (albo i parę setek) dolarów za granicą.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

matijas pisze:Mi też wyciekły po płatności na banggood i od tej pory płacę tylko prze PayPal ale z przewalutowaniem od banggood.
BG jest znane z wycieków danych kart. Niby potem badają sprawę i np zmieniali firmę obsługującą te płatności, a dane wyciekają ponownie. Z tym, że nie wiadomo czy wyciekały faktycznie z owych firm czy jednak z samego BG.
ODPOWIEDZ