Klub Bosch'a

....nie pasujące gdzie indziej...
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Fajny ;) chodź ja się zraziłem do śrubokrętów po uszkodzeniu IXO

Szukam czegoś takiego:
https://www.amazon.com/Bosch-2607010909 ... ch+box+saw
Jak to szukać?
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Fajny gadżet dla Klubowiczów Bosch'a.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

pier, Lubie takie gadżety, normalnie bym kupił, gdybym tylko miał jakiegoś Bocsha 10,8V..
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Ale nie ma co... opis profesjonalny... zwłaszcza:
Wyposażony w akumulatory litowo-jonowe i wyposażone w dużych klocków ogrzewania węgla to może pomieścić do sześciu godzin ciepło.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Co prawda jeden zszywacz aku od Boscha już mam (PTK 3,6Li) i pracuje, ale trafił się za "grosze" starszy i nieco większy Bosch PTK 3,6V, praktycznie nieużywany, jedynie całkiem padnięty, co zrozumiałe akumulator Ni-Cd (sprzęt z roku 2005 i raczej leżał te 11 lat nieładowany), więc grzech by było nie przygarnąć ciekawej maszyny:

Obrazek

oraz również kupiony niedrogo nóż elektryczny Bosch XEO, też interesujące urządzenie akumulatorowe:

Obrazek
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Hej,

Czy ma ktoś bazę specyfikacji technicznych urządzeń BOSCHA starszego typu napędzanych NICD/NIMH ?
Nawet na stronie BOSCHA nie ma nic ciekawego, tylko linki reklamowe do nowych urządzeń.

Jeżeli chodzi o numery części zamiennych, to proszę ciekawy link (także do nowszych LI-ION)

Kod: Zaznacz cały

https://www.elektro-global.pl/cat/czesci-bosch.html
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Jak się odgrażałem tak też i zrobiłem, udało się upolować za psi pieniądz (przesyłka była droższa niż samo urządzenie :mrgreen: ) korpus PSM 10,8 LI, w sumie sprzęt nówka sztuka, sprawny w 100%, pochodzi chyba z ekspozycji angielskich marketów, jedynie obudowa była lekko przybrudzona od macania (rozebrałem, umyłem) i przedni pad ("delta") trochę pognieciony, ale nie aż tak by nie nadawał się do użytku, po za tym jest wymienny (mocowany rzepem):

Obrazek
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Jak by się Ktoś zastanawiał nad Latarką Bosch 14,4V-18V VariLED
To odradzam, kurcze takie fajne radiatory robią w Boschu i z zewnątrz latarka wygląda bardzo fajnie i solidnie, później okazuje się że LEDy (REBEL) są przylutowane do zwykłego PCB z laminatu, a całość przyklejona jedynie do radiatora, przeróbka nie za bardzo bo tam gdzie LEDy przychodzą i można by zastosować podłoże to są dziury jak w sitku :(
Postaram się jutro porobić jakieś zdjęcia.

Tak samo jest z Walizką, 60 LEDów w 4 grupach, przylutowane do zwykłego PCB z Laminatu, i to położone na radiatorze.


Trafiła mi się Kamera GIC 120C
Rzuciłem się i umoczyłem, urządzenie bez przewodu-kamery, okazało się że najtańszy przewód-kamera to koszt ok 500zl

Ma złącze USB - zastanawiam się czy może obsłuży zwyklą kamerkę na USB?
Pewnie nie, było by to zbyt piękne i było by już coś o tym słychać.
Główny spammer tego Forum ;)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

ProLight pisze:Jak by się Ktoś zastanawiał nad Latarką Bosch 14,4V-18V VariLED
To odradzam, kurcze takie fajne radiatory robią w Boschu i z zewnątrz latarka wygląda bardzo fajnie i solidnie, później okazuje się że LEDy (REBEL) są przylutowane do zwykłego PCB z laminatu, a całość przyklejona jedynie do radiatora, przeróbka nie za bardzo bo tam gdzie LEDy przychodzą i można by zastosować podłoże to są dziury jak w sitku :(
Postaram się jutro porobić jakieś zdjęcia.

Tak samo jest z Walizką, 60 LEDów w 4 grupach, przylutowane do zwykłego PCB z Laminatu, i to położone na radiatorze.

Trafiła mi się Kamera GIC 120C
Rzuciłem się i umoczyłem, urządzenie bez przewodu-kamery, okazało się że najtańszy przewód-kamera to koszt ok 500zl

Ma złącze USB - zastanawiam się czy może obsłuży zwyklą kamerkę na USB?
Pewnie nie, było by to zbyt piękne i było by już coś o tym słychać.
"Trochę" lipa z tymi lampkami, bo tanie nie są, nawet miałem kupić którąś jakby się trafiła "po taniości" skoro mam pasujące akusy do tego, ale ostudziłeś moją chętkę i sobie jednak daruję, skoro to taka paździerz.

A ta walizka z LEDami na klapie to już w ogóle ma cenę z sąsiedniej galaktyki. :shock:

U mnie zaś pojawił się BOSCH Ventaro 1400, co prawda miałem kupić odkurzacz GAS 10,8V (i może jeszcze sobie sprawię), ale trafiłem fajną ofertę tego Ventro to się skusiłem i łyknąłem (zestaw praktycznie jak nowy, użyty może kilka razy, nawet pudło jest).
W sumie fajnie to pomyślane, szlifierka oscylacyjna napędzana podciśnieniem plus normalne funkcje odkurzacza (odsysanie pyłów innych urządzeń Boscha, dmuchawa, itd.).
Oczywiście nie omieszkałem rozebrać szlifierki by ewentualnie wyczyścić i popatrzeć jak to, to tam działa.

Obrazek
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

W końcu wymieniłem moją 500 Watówkę Boscha na coś porządniejszego - GSB 18-2 RE.
Obrazek
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Przygarnąłem (nie wiem w sumie po co :wink: ) takiego starocia BOSCH PSR 2,4V, łamany (trzy pozycje) wkrętak akumulatorowy z 2002 roku, a więc piętnastoletni "zabytek" jeszcze na akusach Ni-Cd (niklowo-kadmowe), podświetlenie żarówkowe.
Ciekawy, bo w pełnym sklepowym komplecie z oryginalnym opakowaniem, instrukcją, ładowarką sieciową i dwoma bitami, wszystko jak nowe, sprzęt praktycznie nieużywany.

Obrazek

Wszedłem też w posiadanie multinarzędzia GOP 10,8V-LI (i w związku z tym pozbyłem się jednego z PMF-ów):

Obrazek

A tak wygląda ów GOP rozebrany do rosołu (przegląd i czyszczenie + ciekawość):

Obrazek

A i przewinęły się mi przez ręce, klucz udarowy GDR 120-LI (moment 100Nn) oraz wkrętarka kątowa GWI 10,8V-LI, pobawiłem się trochę z ciekawości (fajne sprzęty) i poszły w ludzi, bo i tak mam zbyt dużo tych akukręciołek od Boscha.

ObrazekObrazek
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Ajajajajajaja jaj 😑 Tego GDRa bym kochał....
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

ProLight, Vigo,

Oj tak, korzystam ze starego GDS'a przerobionego na LI-iony, gabaryt swój ma i teoretyczny moment 170nm.
Ale tak przydatne urządzenie i jego mobilność jest niesamowitym plusem.
Aktualnie czekam na redukcje 1/2'kwadrat na 1/4hex żeby atakować bitami bez wymyślnych modyfikacji.

foto nie moje
Obrazek
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Ten kluczyk GDR, fakt fajny był, ale nie znalazłem dla niego zastosowania w moim amatorskim, domowym warsztaciku, wszelkie wkręcanie ogarniam z zapasem 30Nm w GSR 10,8V-2-LI.


___
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Boschomanii ciąg dalszy kieszonkowa poziomica laserowa BOSCH PLL5:

Obrazek
ODPOWIEDZ