O zoomach na rowerze

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Ja to wszystko rozumiem. Chciałem jedynie "wskazać" typowemu Kowalskiemu zarabiającemu w porywach 3k PLN, że druciarstwo może dać i efekt przyzwoity w odniesieniu do ilości wyprodukowanego światła i satysfakcję jednocześnie z przyswajanej, nowej wiedzy w kolejnym zakresie/temacie. Jeżdżąc kilka tys km w sezonie z czego 1/3 lub nawet mniej po lesie bez ekstremalnych zjazdów górskich, to po co takiemu bajkerowi na kierownicy 2tys zł w latarkach szt 2 lub jednej...? Będzie kredyt brał na latarkę...? Znam przypadki i to nieodosobnione brania pożyczek na smartfony i laptopy, zatem tylko czekać aż podniecenie światełkiem osiągnie punkt krytyczny i Janusz jeden z drugim pobiegnie do Skoku.
Natomiast jeśli ktoś jeździ wyczynowo rowerem szosowym czy też bierze udział w wyścigach wszelakich przez cały rok, to wręcz dziwiłbym się okrutnie gdyby taki człowiek nie zadbał w maksymalny sposób o swoje bezpieczeństwo nie zważając na ponoszone koszty.
Chciałbym aby ludzie potrafili rozróżnić i dostrzec jakie mają priorytety, potrzeby i do jakich zastosowań chcą nabyć światełko/a...
Da się przeczytać, że na ścieżkach rowerowych mają problem, bo mogą oślepiać etc - jak to skomentować...? Dwa S2+ do jazdy po ścieżkach w mieście? Wow!!!

Nie neguję i nie potępiam ludzi, którym latarki ułatwiają pracę bądź są nieodzownym jej elementem i którzy wydają na ich zakup bajońskie kwoty nie dbając zupełnie czy to właściwy zakup, bo jak im się nie spodoba, to zrobią zwrot i zakupią inną nie uszczuplając w żaden sposób swojego budżetu, bo jest to ich narzędzie jedno z wielu.

Nad ostatnią grupą nowobogackich snobów jeżdżących z rodziną w niedzielę do parku, czy po promenadzie w ogóle nie będę się skupiał, bo to nie ma żadnego sensu. Ich pieniądze i niech robią z nimi co chcą. Niech kupują i topią je w Bałtyku albo Atlantyku.

BTW a jeśli choć jedna osoba mnie rozumie (np Ty), to jest mi szalenie przyjemnie, bo nigdy nie krakałem jak wrony, gdy trafiłem między nie...
...::: FREEDOM :::...
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

siwek, wchodzisz na forum o latarkach, gdzie zbierają się ludzie zafiksowanie na tym punkcie i zaczynasz wsadzać kij w mrowisko.
O Twoim wywodzie na temat Sunwaymana nie chce mi się pisać.
Jak byś wszedł na np. zegarkiclub.pl to też byś przekonywał, że G-shocki to kicha, bo Skimei tez pokazuje godzinę, tak samo wygląda a kosztuje kilka razy mniej?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Słowo się rzekło, dałeś foto i ja powiem coś od siebie.
siwek pisze: - ekonomia (koszt całości to zaledwie ok 60zł),
- wspieranie polskich sprzedawców oraz firm wysyłkowych,
- szukanie alternatyw dla oklepanych już firm, a tak właściwie monopolisty na wielu forach,
- samozadowolenie z osiągniętego efektu
Ekonomia ok, ale dla Ciebie. Wiesz co i jak, podłączenie tego też wymaga wiedzy. Może nie jakiejś kosmicznej, ale jednak. Wielu nowych userów przerasta rozkręcenie latarki a gdzie dalej. Tak więc ekonomia dla nielicznych.
Wspierasz głównie Chińczyków. To jest kupowane za grosze i sprzedawane z minimalną marżą bo jadą na ilość.
Alternatyw dla oklepanych firm ? No bez żartów. Pełno lampek w sieci, recenzji też a Ty odnoszę wrażenie że masz klapki na oczach i widzisz jednego Convoya jako monopolistę. Poza nim jest pełno innych graczy : Mactronic, PROX, Lezyne, Force, Bontranger, Kellys, Best, Busch & Müller, Sigma i multum innych. Jeżeli ktoś zrobił świetny produkt, w niskiej cenie, to siłą rzeczy sam się rozreklamuje czego s2+ jest idealnym przykładem.

Zachwalasz swój "projekt" ale nie widzisz jego mega wady, jest wielkie i nieporęczne. Ale jak Tobie pasuje, mnie nic do tego. Jak dla Ciebie 2x s2+ do dużo, to jak oceniasz 4x Convoy c8 + dodatki ? A był tutaj jeden taki. Niestety temat bodaj się urwał.
Poza tym, to że ktoś ma 2 latarki s2+ na kierownicy i jeździ po mieście, nie oznacza że musi mieć obie włączone i to na maksa. Są też tryby pośrednie których Twój projekt nie uzyskał. Jedyne co to możesz sobie chyba pojedynczo je uruchamiać jako opcje. Kolejny punkt dla e-ski...
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Nie ponad 400zl, a trochę ponad 200zl za dwie sztuki, więc też kupuję raczej z głową.
Ostatnio zmieniony niedziela 31 mar 2019, 13:07 przez WB, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Obrazek

siwek wytłumaczę Tobie coś na moim przykładzie - często jeżdżę po lesie ale, żeby tam dojechać niekiedy muszę przejechać kilka kilometrów ścieżkami rowerowymi, drogą itp. Jak widzisz na kierownicy mam małą pchełkę, która zaznacza moją obecność. Zdarzają mi się powroty przez las w całkowitej ciemności i typowo nocne tripy po Wlkp. Parku Narodowym (J. Góreckie) i wtedy mam Convoya M2 z diodą xhp50 :) (coś około 2000 lm). To nie koniec, bo ta latarka często służy mi w pracy i w domu. Na drodze staram się nie oślepiać innych (niski tryb + latarka w dół). Tak więc to, że Convoy jest wychwalany to zasługa jego uniwersalności, taniości, bdb wykonania, łatwości w modowaniu i w razie czego naprawie, oraz bardzo niskiej awaryjności.
I nie pisz, że jak zarabiasz 2,5 kzł lub 3 kzł to wydatek 50 czy 100 zł to jest duży wydatek, zwłaszcza że wydajesz te pieniądze raz. Niestety życie pokazuje, że zwłaszcza ludzi którzy nie zarabiają wiele nie stać na kupowanie tanich rzeczy - bo nie stać ich na wywalanie pieniędzy w błoto i nawet jak coś kupują na raty to lepsze, żeby dłużej posłużyło. Kiedyś jak zacząłem się budować to kupiłem młotek udarowy za blisko 1000 zł (choć nie było mnie na niego specjalnie stać) a kolego kupił sobie jakiś badziew za 150 zł ale większy i taki dobry - efekt był taki, że nie zrobił nim jednej budowy (jakieś drobne instalacje c.o.) i zmielił ją a moja przeżyła dwie moje budowy, remont i kilkanaście innych budów i nadal działa - zarobił na siebie bez jednej awarii.
Kiedyś jak na topie w marketach były wiertarki za około 30 zł, to byli tacy sprytni prywaciarze, co kupowali po 5 szt. i zajeżdżali je i oddawali na gwarancji - zamiast robić robotę to jeździli z nimi po serwisach - taka oszczędność.
Mimo, że to forum ma dość szerokie spektrum odnośnie używanych świecideł (koszt, ilość lumenów, jakość) to raczej nie będzie wskazywać Twojej instalacji jako czegoś do naśladowania - po prostu nie będzie się cofać.
Dodam tylko, że wśród moich znajomych Convoy S2 / S2+ robi furorę (około 15 szt.) a C8 zasiliło chyba całe koło łowieckie w Śremie (taka mała mieścina) - koledze jedną kupiłem od małych rączek - a chyba na 20 szt. się skończyło :) - na tyle szt. tylko w jednej padł wyłącznik.
I nie jest to przejaw jakiegoś snobizmu - większość z nas wybiera / poleca rozsądnie (kompromis cena / jakość) tylko niektórzy kupują bo chcą, stać ich na to. marzą o tym itp...

Pzdr
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Boshhhe, przecież ja w żaden sposób nie sugeruję nawet, że moje jest lepsze.
Pokazałem, że z gówna kawałek bata ukręciłem i tyle. Mnie to zadowala prawie pod każdym względem, bo jak widzę M2 (choć bardzo ładna i nie umniejszam jej parametrom) lub nie daj bóg C8 na kierze, to mi się parskać śmiechem chce - wyglądają jak działa armatnie.
I o jakiej uniwersalności piszecie wożąc dwa S2+ z zamontowanym pstryczkiem na kablu, który tak naprawdę jest dedykowanym rozwiązaniem dla militariów, a nie sportów rowerowych...?
Raz jeszcze POWTÓRZĘ, zacznijcie używać mózgów, otwórzcie swe umysły na nowe i nieszablonowe rozwiązania, bo w tym czasie co się tu ze mną bezsensownie kłócicie, ja mam zamontowane na stałe świetne oświetlenie spełniające prawie wszystkie me kryteria (zamiast power ledów już się montują XM-L2 za 8zł/szt i może wystarczą dwie latarki zamiast czterech, choć jeśli wozicie 2xBT40s oraz S2+ i nikomu to nie przeszkadza, to czemu moje 4 tak strasznie kłują Was w oczy?) i piękną latareczkę EDC w kieszeni - nową, prawie za darmo, która po zejściu z roweru posłuży w razie potrzeb do tego, do czego została stworzona (bez zmiany soczewki, kolimatora, bez zmiany przycisku na kablu na włącznik itp).
Koszt całości wyniósł niewiele ponad sto zł, pełne zadowolenie i brak pytań co lepsze, gdzie kupić itp itd.
Pokazałem swoje rozwiązanie i udowodniłem, że może być jakimś rozwiązaniem (jednym z wielu) dla przeciętnego Iksińskiego podkreślając wyraz PRZECIĘTNEGO.

BTW druciarstwo wyszło niestety dlatego, że w każdej klamce mam autorskiego projektu czujniki świateł stop oraz zamontowany klakson na 9V uruchamiany przyciskiem chwilowym przy lewym gripie - kilka razy w sezonie chroni mnie przed staranowaniem przez auta wyjeżdżające z parkingów etc - i niby kolejne wsiowe i śmieszne rozwiązanie ale przekonajcie się sami i dopiero później komentujcie (są dedykowane rozwiązania na aku, moje rozwiązanie to koszt 10zł i jak za...e po uszach, to słyszą mnie z kilometra).
Ostatnio zmieniony wtorek 02 kwie 2019, 12:59 przez siwek, łącznie zmieniany 1 raz.
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Hmmm... no można. Ale czy udowodniłeś, że to fajne? Dla mnie jako fascynata wszelkich nowinek nie. Kwestia gustu. A dla "przeciętnego" wystarczy pojedyncza latarka, nie wnikając czy to będzie Convoy czy nie... raczej nie skusi się na przełączniki, włączniki i sterowanie centralne klastrem 4 latarek. A coś jednak za tym stoi, że wszyscy wybierają Convoya S2+. Potrzeb rynku nie zmienisz. Możesz wybrać inne rozwiązanie - tak jak każdy wybiera swoje.

Kupiłem S2+ za 40zł + kolimator 20x60 za 3zł i C8.2 za 95zł, co też daje niewiele ponad 100zł, odpadają koszty (czas) przeróbek i latarki mogą w każdym momencie się rozstać z rowerem. Np. po to, żeby do niego trafić w skrytce. I zadowala mnie to pod każdym względem...
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Czytać ze zrozumieniem już nie uczą w szkołach...?
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

siwek pisze:Czytać ze zrozumieniem już nie uczą w szkołach...?
Zacytuj mi proszę, czego nie zrozumiałem?
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Niczego nie zrozumiałeś i nie dziwi mnie to wcale.
...::: FREEDOM :::...
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Praktyczne i stylowe :)

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Przynajmniej estetycznie wykonane :)
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

siwek pisze:Pokazałem, że z gówna kawałek bata ukręciłem i tyle. Mnie to zadowala prawie ... zacznijcie używać mózgów, otwórzcie swe umysły na nowe i nieszablonowe rozwiązania, bo w tym czasie co się tu ze mną bezsensownie kłócicie ... udowodniłem, że może być jakimś rozwiązaniem ... dla przeciętnego Iksińskiego.
Niczego nie zrozumiałeś i nie dziwi mnie to wcale.
Siwek - myślę że problem jest w tym w jaki sposób wyrażasz swoje zdanie a nie w idei jako takiej - nikt zapewne nie będzie negował skutecznych rozwiązań, które są satysfakcjonujące, ale sposób wyrażania ich wyższości może skutecznie zniechęcać - nie tyle do rozwiązań co do rozmówcy.
W tym myślę tkwi sekret "niezrozumienia" tego co chcesz przekazać, powiedzieć, zaakcentować.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

siwek pisze:I o jakiej uniwersalności piszecie wożąc dwa S2+ z zamontowanym pstryczkiem na kablu, który tak naprawdę jest dedykowanym rozwiązaniem dla militariów, a nie sportów rowerowych...?
Powiedział człowiek mający 4 latarki na kierownicy z podłączonymi "pstryczkami" na kablu.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
siwek pisze:Mnie to zadowala prawie pod każdym względem,...
oświetlenie spełniające prawie wszystkie me kryteria...
Jeśli Ciebie zadowala, to OK, i o to chodzi abyś był zadowolony, i nikt tego tu nie neguje, jednak to Ty od początku próbujesz zdyskredytować inne rozwiązania.
siwek pisze:...zamiast power ledów już się montują XM-L2
A czym według Ciebie są XM-L2 i podobne?
siwek pisze:Raz jeszcze POWTÓRZĘ, zacznijcie używać mózgów,...
siwek pisze:Czytać ze zrozumieniem już nie uczą w szkołach...?
Kolego, stanowczo zbyt często używasz takich sformułowań, które na naszym forum nie są mile widziane. <nonono>

Przy okazji, zwrot "kują w oczy" jest niepoprawny, gdyż "kucie" to proces obróbki plastycznej, i jest nieprzystający do "kłucia w oczy" co jest wyrażeniem drażnienia. Wspomniałem to gdyż nader często ludzie nie rozróżniają tych pojęć.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ