Wideorejestratory z chin - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jak by ktoś był ciekawy od wczoraj mam w łapkach Shadow SeeZeus RX300 :P
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Poprosimy przykładowe nagrania w dzień i w nocy.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Potrzebowały bym jakiegoś serwera - nagranie 5 minutowe w fullhd zajmuje około 600 MB.
ILPT
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Gdzie i ile? Nie musisz wrzucać aż 5 minut.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Postaram się nagrać coś na dniach i wrzucę.
ILPT
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Cześć,
Korzystam z Mobiusa, po ostatniej aktualizacji softu możliwe jest nagrywanie w MOV, AVI, MPG. Do edytowania filmów używam GoproStudio 2, ale program ten nie chce wczytać plików otrzymanych z MObiusa.

W jaki sposób przekonwertować pliki z Mobiusa bez utraty jakości, żeby można było je wczytać do GPStudio?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Uka pisze:W jaki sposób przekonwertować pliki z Mobiusa bez utraty jakości, żeby można było je wczytać do GPStudio?
A jakie pliki nagrywa Mobius?
Kontener, kodek itd.
Najlepiej daj odczyt z >> MediaInfo<<

oraz dokładniej jakie pliki wczytuje GPStudio zwłaszcza jakie mpeg - z jakimi kodekami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Milion lat temu miałem pewną aplikację z pewnej firmy robiącej cyfrówki itp. Program wczytywał pliki tylko z tego modelu aparatu, mimo że kodeki innych filmów były takie same. Aparat dopisywał dodatkowo jakieś dane w pliku, tak aby program je rozpoznawał. Męczyłem ten defekt długi czas ale nic z tego nie wyszło. Być może w gopro jest to samo.
ILPT
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

AVI i MOV po konwersji GPstudio celem montażu mają kodek Cineform i dlatego nie można wczyta plików z innych źródeł. Poniżej dałem fotki, ale najprędzej skorzystam z innego programu.

Dzięki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Uka pisze:Do edytowania filmów używam GoproStudio 2, ale program ten nie chce wczytać plików otrzymanych z MObiusa.
Uka pisze:AVI i MOV po konwersji GPstudio celem montażu mają kodek Cineform i dlatego nie można wczyta plików z innych źródeł.
To po odczycie MediaInfo widać na pierwszym screenie, ale Ty pisałeś o wczytaniu do GPStudio plików z mobiusa, bo rozumiem, że po obróbce w GPStudio jest problem z plikami ze względu na ten kodek CineForm.
Surowe pliki z Mobiusa powinny się wczytać, a jak nie to tylko do konwersji ( ewentualnie tylko podstawowe przycięcie) polecam darmowe >> XmediaRecode<<
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pierwsze testy RX300 za mną. Na plus nagrywanie w nocy jak i w ciągu dnia. O dziwo działa z kartą SD marki ;) Lyna klasy 4 bez problemy w FHD.

Wady - przyssawka - jak dla mnie tandetne pokrętełko zamiast dźwigni jak to bywa w przyssawkach stało się problemem - nie można było w ogóle zatrzasnąć zamka przyssawki i efekt taki że kamera raz mi odpadła. Musiałem rozebrać mocowanie, lekko uszkadzając pokrętło i zjechać zatrzaski wewnątrz. Od tego momentu całość działa jak trzeba.

Jak by ktoś miał serwer z 230 MB to wrzucę na serwer film nagrany dziś w pochmurny dzień z deszczem.
ILPT
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Zawsze możesz wrzucić na YT, lub coś podobnego.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

YT kompresuje filmy dość znacznie, inne serwisy podobnie.
ILPT
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Na DropBox można wrzucić, tak jak jest.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Na Vimeo nie tak niszczącej kompresji jak na yt i filmiki są zbliżone do oryginału.
Przykład vimeo vs. yt
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
ODPOWIEDZ