Wideorejestratory z chin - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

ElSor,
Mobius nie posiada wyświetlacza tak ?
Ciekawe czy jest na rynku kamerka która kręci tak samo i go ma ....
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

vin324pl pisze:Mobius nie posiada wyświetlacza tak ?
Ani wyświetlacza ani obudowy wodoszczelnej :(
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Mobius wyświetlacza nie ma, ale możną podpiąć przez kabelek OTG do sprzętu z androidem, więc ustawić się, da jakoś. Przy części zastosowań brak wyświetlacza to plus.

Natomiast brak dobrej, taniej obudowy to problem...
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Co wy piszecie z tą obudową? Jest i to przyzwoita (link przykładowy):
https://www.joovuu.com/gb/home/103-mobi ... -case.html
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Ale nie tania - z przesyłką i podatkiem co najmniej 120 PLN, więc trochę jest.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Podatku raczej nie będzie od takiej kwoty ale do adekwatnych do ceny samej kamery nie należy. Sony kosztujący kilka razy więcej ma tylko niewiele droższe obudowy. O cenie obudów SJ nie wspomnę, bo spokojnie można za 20USD już z przesyłką dostać. Nawet do świeżego XiaomiYi obudowa w przedsprzedaży jest tańsza. :roll:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Wczoraj miałem okazję przetestować mobiusa w roli wideo rejestratora na odcinku 2x 120km. Nie lubię wiszących przewodów dlatego jechałem na wbudowanym aku. W drodze "tam" kamerka wyłączyła się po ok 75 minutach ale, jak się okazało nie była naładowana do 100% przed wyjazdem (myślałem, że zielona dioda oznacza koniec ładowania). Podłączyłem więc zasilacz samochodowy i dojechałem do celu. Podczas wyłączania radiator był mocno ciepły, nawet powiedział bym, że parzył ale jak się okazało sprawcą jest wbudowana elektronika do ładowania/zasilania z USB, bo na baterii mobius jest co najwyżej ciepły. Podczas samego ładowania także radiator był wyraźnie ciepły (cieplejszy niż podczas nagrywania na baterii ale chłodniejszy niż podczas nagrywania z zasilacza). Na miejscu było na tyle czasu, że aku podładował się do 100% a to wystarczyło na całą drogę powrotną (91 minut). Ile zostało, tego nie wiem ale wynika z tego, że aku w mobiusie w wersji C starcza na więcej, niż jest podawane w opisach (80 min).

Co do jakości filmów (ustawiona najniższa jakość, rozdzielczość FHD wide, HDR ...) jest wystarczająca by w dzień odczytać większość tablic rejestracyjnych.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

ElSor pisze:Wczoraj miałem okazję przetestować mobiusa w roli wideo rejestratora na odcinku 2x 120km. Nie lubię wiszących przewodów dlatego jechałem na wbudowanym aku. W drodze "tam" kamerka wyłączyła się po ok 75 minutach ale, jak się okazało nie była naładowana do 100% przed wyjazdem (myślałem, że zielona dioda oznacza koniec ładowania). Podłączyłem więc zasilacz samochodowy i dojechałem do celu. Podczas wyłączania radiator był mocno ciepły, nawet powiedział bym, że parzył ale jak się okazało sprawcą jest wbudowana elektronika do ładowania/zasilania z USB, bo na baterii mobius jest co najwyżej ciepły. Podczas samego ładowania także radiator był wyraźnie ciepły (cieplejszy niż podczas nagrywania na baterii ale chłodniejszy niż podczas nagrywania z zasilacza). Na miejscu było na tyle czasu, że aku podładował się do 100% a to wystarczyło na całą drogę powrotną (91 minut). Ile zostało, tego nie wiem ale wynika z tego, że aku w mobiusie w wersji C starcza na więcej, niż jest podawane w opisach (80 min).

Co do jakości filmów (ustawiona najniższa jakość, rozdzielczość FHD wide, HDR ...) jest wystarczająca by w dzień odczytać większość tablic rejestracyjnych.
Ile zajęły takie filmiki? :) w sensie pojemności na karcie ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Witam.

Może ma ktoś rozeznanie jak ma się Mobius lub DOD do Mivue (obojętnie który model)?
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

ElSor, mógłbyś wrzucić jakieś 2-3 filmiki (w różnych warunkach) z tego Mobiusa C? -
burns
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 26 kwie 2015, 15:25
Lokalizacja: Opole

Post autor: burns »

Co do g1wh, to podobno dość często trafiają się wadliwe egzemplarze, zwłaszcza przy zamówieniach bezpośrednio z Chin. Ja swój zakupiłem w Polsce (głównie nie chciałem czekać na przesyłkę) i szczęśliwie nie mam żadnych zastrzeżeń. Stosunek ceny do jakości oceniam bardzo dobrze. :)

No, może poza jakością uchwytu, który połamałem kilka dni po otrzymaniu kamerki. :-|
links
Posty: 27
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 10:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: links »

Jak ktoś chce G1W to tracer smooth to to samo taniej niż z chin i niż na allegro
do dostania za 150-160 zł

http://www.tracer.pl/product/kamera-sam ... 1920x1080p
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

maro21 pisze:Ile zajęły takie filmiki?
15,9GB
Veldrinn pisze:ElSor, mógłbyś wrzucić jakieś 2-3 filmiki
Stronę wcześniej są 2 filmiki, gdzie prawa strona jest właśnie z Mobiusa C. Oczywiście jakość jest zepsuta programem do obróbki i YouTubem.
Darek O-ski
Posty: 4
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:41
Lokalizacja: 018

Post autor: Darek O-ski »

links pisze:Jak ktoś chce G1W to tracer smooth to to samo taniej niż z chin i niż na allegro
do dostania za 150-160 zł

http://www.tracer.pl/product/kamera-sam ... 1920x1080p

Czy ktoś wie jak ustawia się głośność odtwarzania w kamerze?
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

ElSor pisze:Wczoraj miałem okazję przetestować mobiusa w roli wideo .
Orientujesz się czy Mobius zapisuje do końca, czy tylko pełne ustalone odcinki czasowe?
Np. mam ustawione nagrywanie w pętli po 5 min. i jak jest włączona 8 min. to mam zapisane tylko 5, a reszta stracone. Mam ustawione "Power off" po 10 s.
Tak działa, czy mam coś zmienić w ustawieniach żeby była całość.
ODPOWIEDZ