Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
SISmaster
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 12:54
Lokalizacja: Opatów

Post autor: SISmaster »

Stary Galaxy S2 w darze dla brata a dla mnie Alcatel Idol 4


Obrazek
''Robota to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu - F.Kiepski''
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Jak już wspominałem w wątku o okazjach z 11.11 kupiłem sobie mikro quadrocoptera eachine e010. Aktualnie identyczny ale z innej firmy jest w flashdeal na gearbest za 13.99 usd: http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/ ... tml?wid=21

Jak ktoś szuka zabawki na zimowe wieczory i chciałby jakiś multikopter to polecam szczerze :D Mojego oblatuję od 3 dni i po prostu jest super - jeżeli nie usiądziemy na niego to jest praktycznie niezniszczalny. Na mój nadepnął niestety kumpel - wygięta rama i śmigła do wymiany, a potem ja go przytrzasnąłem krzesłem - śmigło do wymiany, skrzywiona ośka silnika i wygięte mocowanie silnika. Wszystkie usterki naprawiłem metodami chałupniczymi - grzałem hot airem na niskiej temperaturze i prostowałem plastik, miejsca załamań nadtapiałem żeby odzyskały sztywność ;). Ośkę wyprostowałem na oko i nadal lata bez najmniejszych problemów. Zero wibracji, mega łatwy w pilotażu. Potrafi robić flipy, ma dwa tryby latania - wolny dla początkujących i szybki dla bardziej zaawansowanych. Czas lotu w trybie dla zaawansowanych z gazem do dechy to niecałe 5 minut. Obijając go o ściany moim zdaniem praktycznie nie da się go zniszczyć. Dzięki osłonom na śmigła latanie jest ekonomiczne :)

A że wątek to zakupowy to dokupiłem do niego micro kamerę fpv, nową ramę, mocniejsze silniczki i większe baterie i będę miał mikrusa fpv do latania po domu :)

kamerka:
Obrazek
http://www.banggood.com/Eachine-TX01-Su ... ds=myorder
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

W końcu mała zmiana zestawu :)
Skillhunt H03 Neutral White + Manker U11 XPL V5 - obydwie latareczki dostały etui z aledrogo :mrgreen:
Obrazek
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Laserowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne z ADFem - OKI MC560, czyli stara laserówka z dość tanimi (jak na laser kolorowy) tonerami, dupleksem i skanerem z podajnikiem. http://allegro.pl/show_item.php?item=6660156266
Oprócz czarnego tonera, materiały esploatacyjne >76% a czarnego też jeszcze na ok. 4000 stron. :mrgreen:

Teraz tylko trzymać kciuki, żeby wszystko przyszło i działało jak należy. Ponoć bez problemu drukuje na papierach ~250g/m2, bo z uniwersalnego podajnika papier idzie prosto na druk i dalej bez zginania można odebrać na dodatkowej tacce odbiorczej z tyłu. Dla mnie to super opcja, bo lubię drukować samemu wizytówki, czy jakieś dyplomy, czy inne cósie do klubu.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

WLtoys L939 Wireless 2.4GHz 5-CH Remote Control Off-Road Buggy

Obrazek
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Latarko-wkrętak grzechotkowy BAHCO 808050L, w sumie z powodzeniem można używać jako latarki, całkiem mocno daje:

Obrazek
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Skaner Uniden UBC125XLT:

Obrazek
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

cobra427 pisze:Skaner Uniden UBC125XLT:
Fajny sprzęcik, miałem kiedyś podobny model, ale sprzedałem na rzecz radiostacji.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

tOmki pisze:WLtoys L939 Wireless 2.4GHz 5-CH Remote Control Off-Road Buggy
Jaka zabawka tego typu jest warta popatrzenia w cenie do ~100$ ? (taka w której nie trzeba dłubać)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

dłubanie to sama przyjemność :) w zasadzie to to co wyżej jest ok, w cenie do 50-60$, ciut lepsze to już większe modele 1/10 w cenie około 160$ i więcej.
Ja mam taki http://www.banggood.com/FS-Racing-53632 ... ?rmmds=buy

i taki http://www.banggood.com/FS-Racing-53633 ... ?rmmds=buy

różnią się wahaczami i kołami, oczywiście też inne przełożenie.
Świetna zabawa, jednak to wydatek rzędu 800-1000 zł za wszystko (model+pakiety lipo i najprostszy imax b3, jakieś części zamienne). Akurat do tych modeli jest bardzo łatwo kupić na allegro części, bo dużo 'producentów' sprzedaje je pod swoimi nazwami.
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

fajny skanerek
pozazdrościć :razz:

nie chciałeś coś na RTL-u ? miałbyś cały zakres. :-) (skaner SDR)
osobiście przymierzam się do radia tzw.globalnego.
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

OT, ale zakupowe - jak radio globalne to Tecsun PL-660 nadal lepszy od następców. Choć zasilanie Tecsun PL-880 ogniwami 18650 bardziej latarkowe. Ale zabawę zacząć można or RTL za 8-10$
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Nitecore TIP CRI

Niestety wysłali V1 ale poza tym super latara, Tube na sterydach :mrgreen:

Obrazek
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

igi pisze:Jak już wspominałem w wątku o okazjach z 11.11 kupiłem sobie mikro quadrocoptera eachine e010. Aktualnie identyczny ale z innej firmy jest w flashdeal na gearbest za 13.99 usd: http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/ ... tml?wid=21
...
A że wątek to zakupowy to dokupiłem do niego micro kamerę fpv, nową ramę, mocniejsze silniczki i większe baterie ...
Czy warto kupić na aliexpress'ie takiego JJRC H36 z 3 akumulatorkami za ok. 18 baksów, czy aku np. z ładowarką dokupić osobno?
Jakie silniczki i baterie oraz nową ramę kupiłeś? Napisz proszę co się zmieniło po wymianie tych części.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

cobra427 pisze:Skaner Uniden UBC125XLT:
Myślę, że będziesz zadowolony. Mam od czerwca zeszłego roku, wcześniej miałem UBC75XLT i oba są godne polecenia. Jedynie UBC125XLT żre baterie jak szalony gdy się ustawi podświetlenie ekranu na SQ. Program Scan125 pewnie znasz, ale jeśli nie, to poznaj - znacznie ułatwia programowanie i ma całkiem rozbudowaną funkcjonalność.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ