Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
cobra427
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra427 »

Scan125 znam i używam.
Co do żarcia baterii to zgadzam się, ale na eneloopach działa dość długo. Do tego mam różne powerbanki.
Teraz zaczyna się kombinowanie z antenami :-)
Na razie zrobiłem dipol półfalowy na pasmo lotnicze i jest super!
nie chciałeś coś na RTL-u ? miałbyś cały zakres.

Mi chodzi głównie o pasmo lotnicze. Stoję trochę "pod płotem" :mrgreen:
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

ermi1 pisze: nie chciałeś coś na RTL-u ? miałbyś cały zakres. :-) (skaner SDR).
SDR ma sporo mniejszą czułość, a zwłaszcza stosunek sygnału do szumu.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

kupiłem sobie xiaomi mi box 4K :) polecam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W końcu mam w łapach tester na USB - napięcie, prąd, pojemność itd. Dodatkowo wpadło Grande Punto :)
ILPT
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

endrju1 pisze:SDR ma sporo mniejszą czułość, a zwłaszcza stosunek sygnału do szumu.
Coś chyba pomyliłeś, chyba że masz na myśli SDR na RTL`u.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Tak, chodziło mi o RTL-a
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Takie ustrojstwo do kątówki co by nie męczyć się z cięciami pod kątem prostym. I w ogóle ciąć sobie różne listwy widiową tarczą do drewna która używana z ręki jest niebezpieczna. Tyle że nie mogę tego ustawić pod kątem prostym. Sama podstawa jest krzywa (wklęśnięta) ale jeśli przedmiot leży na jej całości (jak poziomica) to ustawiony kąt powinien być zachowany. Ciąłem 1 1/2 stalowe rurki i każda wychodziła krzywo :/ W ogóle cała tarcza się przesuwa o 1mm w lewo pomiędzy górnym położeniem szlifierki a dolnym, może to problem na tym "zawiasie". Jeszcze to pomęczę trochę. I nie wydaje mi się żeby te najtańsze dedykowane przecinarki po kilka stówek też cięły zbyt prosto...

Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Manekinen pisze:Takie ustrojstwo do kątówki ...
Witam

Mam podobne, nigdy nie udało mi się uzyskać powtarzalności prostego cięcia... Od lat stoi na półce.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Mam podobny stojak do kątówki i niestety do precyzyjnej pracy się to nie nadaje. Bardzo duże luzy na zawiasie i kiepskie mocowanie do blaszanej podstawy, która jest za cienka i nie stanowi dobrej bazy.

Samo mocowanie kątówki przy pomocy śrub jest całkiem stabilne, ale reszta woła o pomstę do nieba.
Mam w planach wymianę całego zawiasu na łożysko. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Drugi raz bym tego nie kupił. Lepiej działają samoróbki, które można zobaczyć w necie.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

tnt_gt, czyli kupiłeś tą tańszą wersję. Podstawą jest cienka blacha pomalowana jak żeliwo, w takie ocynkowe łatki. Tamten stojak kosztował chyba 80zł, i czytałem że właśnie jest kiepski. Ten kosztował 95, i podstawa jest masywna, ale chyba za wcześnie wyciągają ją z formy bo jest cała zapadnięta. Żadnych luzów nigdzie nie ma, jest to całkiem solidna konstrukcja. Wczoraj ustawiłem kąty 90 stopni w każdym kierunku. I występuje ten efekt że tarcza przesuwa się w lewo nawet o 2mm pomiędzy górnym położeniem a dolnym, choć zachowuje cały czas kąt. I to przez to cięcia wychodzą pod skosem. Czyli pozostaje do sprawdzenia tylko to mocowanie uchwytu do podstawy, pewnie krzywo wywiercili otwór w uchwycie i całość chodzi krzywo. Jest tam na szczęście na tyle dużo materiału że można to rozwiercić i obsadzić jakieś łożyska, choć jeszcze tego nie rozbierałem :)

Chciałem samemu robić, ale to za dużo pracy. Trzeba mieć materiały i najlepiej spawarkę. A zrobić z byle czego i byle jak to nie sztuka, też będzie krzywo cięło.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

A jaką sztywność ma mocowanie tarczy w takiej szlifierce? ;) Konstruktor takiej tanizny nawet nie pomyślał, że ktoś będzie chciał zrobic z tego piłe, ani nawet, że będzie zakładał tarczę z takimi zębiskami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Kupiliśmy z kolegami drukarke 3d "na spółę" ;). Prusa i3 steel. Wczoraj po próbach udało się wykonać pierwszy wydruk testowy ;).
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
igi pisze:Prusa i3 steel.
Napisz później, jak to się zachowuje, bo zastanawiam się nad kupnem kompletu blach alu. Są to trochę inne rozwiązania niż oryginał, ale sprawiają wrażenie sztywniejszych.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ok jak trochę podrukujemy to dam znać. Nasza drukarka organoleptycznie sprawia bdb wrażenie, praktycznie wszystko od ramy przez mocowania silników wykonane z stali/aluminium wycinanego laserowo. Dosłownie tylko kilka mało istotnych elementów jest wydrukowanych.

Obrazek
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Można zapytać ile wyszło $ ?
Główny spammer tego Forum ;)
ODPOWIEDZ