Liitokala Lii-300/Lii-500

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

1. Lii-500 nie mierzy dokładnie Rw. To samo ogniwo wkładając do ładowarki będzie pokazywać za każdym razem inny wynik.
2 Ogniwa od 2.5V możesz sprawdzać.
3. Im większy prąd ładowania tym dokładniejszy wynik .
4 Nort test jest to wynik rozładowania czyli tyle ile się da wyciągnąć z ogniwa. Wynik pozostaje z rozładowania mimo tego że ładuje ponownie.
Ostatnio zmieniony piątek 19 sty 2018, 22:10 przez fedu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Fajna ładowarka. Dla mnie by wystarczyła. A wie ktoś może czy są ładowarki, które nie marnują energii podczas rozładowywania ogniwa? Może jest jakaś, która ma wbudowany akumulator, który jest właśnie ładowany podczas rozładowywania ogniwa? Czy Chińczyki jeszcze na to nie wpadli?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Modelarskie tak potrafią, przy okazji wtedy potrafią rozładowywać sporym prądem.
Tede
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2008, 10:57

Post autor: Tede »

Posiadam wiele lat Duratrax ICE i prąd ładowania jak i rozładowywania w zakresie od 100mA do 10A.Więc pod dużym prądem można akumulatorek przetestować w miarę dobrze.Jedynie trzeba dorobić jakiś slot w który wkłada się akumulatorek i grube kable bo przy takim prądzie robią się ciepłe.

Niestety z Lii-500 nie jestem zadowolony pod względem akumulatorków NiMh ,przy ładowaniu prądem większym niż 300mA cykl ładowania za szybko się kończy i nie są doładowane.Nawet gdy włożę akumulatorki 3500mAh Panasonic od wkrętarki to jest to samo gdzie w mojej starej BC-700 każdej pojemności akumulatorek się ładował do pełna.A na tej nawet nie mogę sprawdzić pojemności.

Czy ktoś ma porównanie do OPUS BT-C3100 jeśli chodzi o ładowanie akumulatorów 1.2V NiMh?
Szukam coś co dobrze przetestuje i naładuje takie akumulatorki,najlepiej jakby prąd był regulowany do 4A i wiele slotów.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Tede, moja ładuje do pełna i pojemność też mogę zmierzyć. Może w twojej coś jest nie tak?
Tede
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2008, 10:57

Post autor: Tede »

Zrobiłem test i akumulatorki 2 letnie Phillips multilife 2450 mAh ładuje każdym prądem i mniej więcej po równo choć ich pojemność to już poniżej 2000mAh przy prądzie 500mA.Ale Energizery,GP,VARTA ready 2 use i Varta power to już nie.Może dlatego że są stare?Co prawda mają już trochę lat ale BC-700 mi ładowała.W tej ładowarce gdy ustawię największy prąd to po kilku minutach pokazuje że już naładowane,przy 700mA to już 10 min czyli im mniejszy prąd to dłużej się ładują.Przy 300mA to muszę z 2 razy zrobić test i wtedy już naładowane do pełna.Podobnie z akumulatorkami od wkrętarki NiMh bo często baterie naprawiam i potrzebuję szybkiej ładowarki z testem abym wiedział które ogniwa wymagają wymiany.
Może ze starymi akumulatorkami które jeszcze działają sobie nie radzi?
Z Li-Ion obojętnie czy stare czy nowe ładuje tak samo.Chodź wiem że ładowanie tych akumulatorów technologicznie jest najłatwiej-wystarczy zwykły zasilacz ustawiony na dokładnie 4.2V i po sprawie.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Duratrax ICE to ładowarka z dużo wyższej niż lii-500 pułki. Z Li-ion mam czasami tak że zdarzają się sztuki pojedyncze różnych producentów że Lii mi nie wykrywa ich, mimo tego że napięcie mają około 3.7-4v mierzone multimetrem.
Ostatnio zmieniony sobota 17 lut 2018, 16:16 przez fedu, łącznie zmieniany 1 raz.
Tede
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 15 kwie 2008, 10:57

Post autor: Tede »

Akurat porównuję Lii-500 do Technoline BC-700 z ładowanymi akumulatorkami NiMh.Duratrax to wiem że to inna bajka.
Awatar użytkownika
FanFan
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 20:50
Lokalizacja: Error 404 not found

Post autor: FanFan »

Witam szanownych forumowiczów.

Śledząc 27 stron tego wątku, w głównej mierze poświęconemu ładowarce lii-500, zabrakło mi jednej istotnej informacji.
W przypadku kiedy mamy załadowane co najmniej dwa banki, lub więcej, to czy aby zobaczyć zakończenie ładowania na danym banku, trzeba przełączać się stale pomiędzy tymi bankami, tak jak w przypadku zobaczenia napięcia, czasu ładowania itd, czy też pojawia się jakiś symbol, który informuje, że ładowanie na danym banku zostało zakończone.

Pisząc inaczej:
Mamy ustawiony podgląd na banku pierwszym. Czy pozostając na nim, będziemy widzieli jakąś informację, mówiącą o tym, że ładowanie na innym banku zostało zakończone?

Bardzo proszę o oświecenie :)
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Nie.... będzie wyświetlać bank 1, jeżeli przełączysz na inny bank pokaże inny. Po zakończeniu procesu wyświetli się napis end.
Awatar użytkownika
FanFan
Posty: 2
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 20:50
Lokalizacja: Error 404 not found

Post autor: FanFan »

fedu pisze:Nie.... będzie wyświetlać bank 1, jeżeli przełączysz na inny bank pokaże inny. Po zakończeniu procesu wyświetli się napis end.
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Brak informacji o zakończeniu ładowania na innym banku, niż ten na którym mamy ustawiony podgląd, jest kolejnym elementem, który zniechęcił mnie zupełnie do zakupy tej ładowarki.

Pozdrawiam serdecznie :)
pawello786
Posty: 118
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 20:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: pawello786 »

Czy można w tej ładowarce ładować ogniwa z telefonów komórkowych? Mam np. baterie z Nokii 3.7V 1200mAh. Wiadomo trzeba to jakoś kabelkami połączyć.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jak masz ogółem Li-iony to pewnie.
Nie jakoś połączyć, tylko biegunowość zachować ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Sometimes darkness can show you the light
pawello786
Posty: 118
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 20:02
Lokalizacja: Polska

Post autor: pawello786 »

Czy z tym pomiarem jest wszystko w porządku? W sensie 5 godzin razy 500mA to jest 2500 mAh, a na zdjęciu widać, że wyszło sporo więcej.
Obrazek
ODPOWIEDZ