Co sobie ostatnio kupiliście 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

1250 zł do podziału na 3 ;). Liczyliśmy i samemu składając i bazując na zakupach w chinach da się to złożyć za około 1000 zł, może ciut taniej. Ale że nie mamy żadnego doświadczenia to obawiałem się, że może być tak jak z moimi dronami - czyli w miarę nabierania doświadczenia zakupy po 3x tych samych elementów z tym, że za każdym razem coraz "lepszych" ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Małe combo do lutowania.

Obrazek

Dla kogoś kto nie ma mega wymagań jest to naprawdę świetny ten zestaw. Nie testowałem jeszcze grila bo nie mam potrzeby, ale hotair i lutownica spisują się świetnie. Za jakiś czas muszę dokupić groty, ale te już od naszych żółtych braci zamówię chyba bo na alle drogo 2,5x drożej zestaw który chcę :/ Tylko pytanie czy aby to te same groty...

EDIT :
Air padł po aż 3 h pracy łącznej. Brak gwarancji, poszła część jej nie podlegająca. NIE POLECAM :evil:
Ostatnio zmieniony sobota 04 mar 2017, 23:42 przez Dziubek, łącznie zmieniany 1 raz.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Manekinen pisze:tnt_gt, czyli kupiłeś tą tańszą wersję.
Tak, kupiłem tańszą wersję taką i NIE POLECAM. STRASZNY BUBEL.
Luzy na zawiasie, kiepska regulacja i mocowanie.

Chciałem ją poprawić, wstawić łożysko w zawias... Zobaczymy.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

igi, podaj link do zakupu drukarki.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-p ... 81ceaae79e stargowaliśmy 50 zł

Jestem po pierwszych wydrukach i powiem tak - drukarka drukuje ok i jest całkiem dobrze zrobiona, rama pomalowana proszkowo, większość elementów z metalu. Z minusów trzeba poprawić trochę okablowanie - dzisiaj jeden z silników osi z przestał chodzić - okazało się że przestał łączyć przewód na wtyczce. Drugi z minusów to silniczki zastosowane są dosyć słabe(i tanie) - 0.25Nm Teoretycznie wystarcza to z zapasem na potrzeby wydruków, ale na forach poświęconych budowie drukarek 3d polecają silniki o mocy 0,5 Nm, więc pewnie to będzie jeden z pierwszych upgrade. Biorąc pod uwagę zastosowane tu silniki drukarkę taką samodzielnie można złożyć za około 800 zł bazując na częściach z chin.
Ostatnio zmieniony czwartek 16 lut 2017, 06:13 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
igi pisze: polecają silniki o mocy 0,5 Nm, więc pewnie to będzie jeden z pierwszych upgrade.
Szukając silników, zwracaj uwagę na napięcie pracy, najlepiej w okolicy 2V. Należy zwrócić uwagę, że do zasilania mamy 12V, a niektóre silniki, do poprawnej pracy na wyższych obrotach, potrzebują 20 i więcej, inaczej gubią kroki.
Moja frezarka, zaczęła poprawnie pracować przy 30V.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Obrazek
http://www.banggood.com/Nitecore-NU20-X ... 14655.html
Pyra pisze:do poprawnej pracy na wyższych obrotach, potrzebują 20 i więcej
A to nowość, wcześniej słyszałem że 3x wyższe napięcie wystarczy :o
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Wczoraj dotarła taka lutownica:
Lutownica USB
Baaaardzo fajna :-) Z power banka Xiaomi 10000mAh bierze 1,4A (pod nie podłączałem), grot rozgrzewa się do ~410 stopni C w kilka sekund. Gdy nie jest używana odcina zasilanie, odpala się ją dotykając metalowy "cyndzel". Większych testów nie przeprowadzałem ale kabelki, kondensatory i inne podobne pierdoły do płytek lutuje.
Tutaj się pan pochlebnie o niej wypowiada: KLIK
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Doctore pisze:
Pyra pisze:do poprawnej pracy na wyższych obrotach, potrzebują 20 i więcej
A to nowość, wcześniej słyszałem że 3x wyższe napięcie wystarczy :o
Zależy jakie obroty chcesz uzyskać, przy założeniu że utrzymasz jakiś moment obrotowy. Weź pod uwagę, że moment obrotowy, generowany jest przez prąd płynący w uzwojeniu. Uzwojenie to indukcyjność, więc prąd ma charakterystykę narastającą. Aby przy krótkich impulsach, uzyskać przepływ odpowiedniego prądu, trzeba podawać odpowiednio wysokie napięcie.
Krótkie wyliczenie:
100 obr/min x 200 kroków na obrót = 20khz częstotliwości sterującej, a to niewiele...
Dlatego m.in, na forach CNC, polecane są nadmiarowe silniki, aby je można było zasilać stosunkowo niższym napięciem, a moment obrotowy wystarczał.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Zakupiłem "synowi" 3D pen, oto moje pierwsze próby...

Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Google do fpv quanum v2 pro z hobbyking. Była super promka - 29.7 usd z wysyłką z EU. Aktualna cena to 65 usd :)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Taki mały sprzęt zmieniający człowieka w chodzącą lokomotywę :twisted:

Obrazek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Dwuręczny sekator Fiskars 45cm

Jak pracowałem w ogrodnictwie to ten model bardzo lubiłem (ten większy - 9647 - też, ale nie wszystko na raz da się kupić). Sekator nie do zajechania. Co najwyżej po dobrych kilku latach używania ostrze może być do wymiany.

Obrazek

:D Idzie sezon będzie cięcie! :D

http://allegro.pl/sekator-dwureczny-dzw ... 49359.html ~116 zł z wysyłką, to dobra cena, w marketach ten model zawsze oscylował ok. 130-150zł. W ogóle ostatnio fiskars jakieś nowe modele wymyśla, jedne z plastikowymi zębatkami, inne kowadełkowe. Staram się trzymać od nich z daleka, szczególnie, że w internecie widziałem, że ostrza od kowadełkowych dwuręcznych fiskarsa pękają... Lekko lipa.

PS. teraz widzę, na stronie Fiskarsa, że już nie wyświetlają tych dwuręcznych sekatorów z całkiwice metalowy mechanizmem... Już tylko plastik będzie... :evil: To nie zdążyłem dłuższego tego dobrego typu sekatora kupić, bo już nie widzę w ofertach sklepów... Ech. Może gdzieś jakieś starocie się trafią...

PS2 Jeszcze są w sklepach te niezniszczalne sekatory: http://sklep.agrosimex.pl/category/narz ... ne-fiskars Chodzi mi o np. Fiskars 9625 i z tych większych: Fiskars 9647 (gałęzie do 55mm średnicy - chyba inne tego nie potrafią, by się gałęzie nie wysuwały...) Kogo stać, niech kupuje, a nie pożałuje ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Turbina wiatrowa HAWT o mocy nominalnej 600W 24V model EW600 (sąsiedzi się ucieszą :mrgreen: )
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Świetna sprawa, też myślę cały czas nad ujarzmieniem wiatru u rodziców na działce (gdzie ze względu na położenie często wieje).
ODPOWIEDZ