Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Udało mi się wymienić zbity dotyk w smartfonie. Nie było by problemu za 1wszym razem, gdybym od razu zamówił z Chin dotyk przyklejony na wyświetlaczu ... ale finalnie, po ok 3 miesiącach od "rozpoczęcia naprawy" udało się odpalić w pełni sprawny telefon.
Gdyby kogoś interesowało to jest to GoClever Insignia 5x, do którego oficjalnie nie ma części zamiennych typu dotyk i wyświetlacz, no ale na innym rynku telefon ten ma inną nazwę i dostępne części bez problemu.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Co weekend mm coś do roboty z telefonem (zakupiłem sobie 2, żeby wybrać lepszy, jako zamiennik LG G4) i o ile z Xiaomi Redmi Note 4X / 4 global z 4/64GB w miniony weekend nie było problemów z odblokowaniem, zmianą ROMu i rootem o tyle z Lenovo P2 już byłem bliski załamania bo wpadł w bootloopa i jakoś początkowo nic się nie dało z tym zrobić. 5h walki jednak dało pożądany efekt i również udało się uratować i zmodować P2jkę. Mam teraz oba telefony i nie wiem który wybrać, bo każdy ma to coś (P2 amoleda, NFC i z 14h pracy na włączonym ekranie, RMN4 za to świetny interface, dostęp do szybek, pokrowców .. i diodę IR). Generalnie oba są wystarczające dla mnie praktycznie pod każdym względem ale ciężko mi wybrać tego jedynego.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

W końcu, po dwóch dniach pracy, udało się zainstalować turbinę wiatrową do elewacji budynku ;) Jak wszystko podłączę i przetestuję opiszę w detalach w odpowiednim wątku, dla potomności :twisted:

Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

A ja popełniłem HID-a
dawca Mactronic search guard, palnik 35W H3. Zasilanie 12V 7Ah.
Pod HID-a 3 uszczelki do kranów i mam zadowalające skupienie. Aku spięte na trytytki pod spodem.
Dziś testy. Zobaczymy co i jak.
Całość składania 1h czasu.
W końcu nowe świecidełko do kolekcji, aż normalnie mnie nosiło - bo ostatnio nic nie zakupiłem z naszego hobby a tu takie możliwości.
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Dostałem ofertę zmiany pracy... Stanowisko szczebel niżej, ale z perspektywą szybkiego wskoczenia na równoważne stanowisko i z dość szerokimi perspektywami na rozwój zawodowy. Kasa podobna jak obecnie, stresu by było mniej a praca wydaje się ciekawsza. I bądź tu mądry... zostać na starym ciepłym stanowisku, ale bez perspektyw czy może iść w nieznane? :twisted:
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Zawsze trzeba przeskoczyć z jadącego pociągu do jadącego pociągu. Ja bym tego nie kupił, zmieniając robotę bez podwyżki będziesz spalony na starcie,a co dopiero z degradacją.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

to zależy od tych perspektyw i tego kto jest na górze. Ja osobiście mam ciężki charakter i nie lubię jak rządzi się nade mną debil :)
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Ten błąd musisz popełnić sam. Nikt Ci nie doradzi.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

fxxx, nie wiem jak to jest gdy debil wydaje polecenia, ale wiem jak to jest kierować debilami. Czasem jest ciężko i szybko można stracić zapas nerwów na cały dzień :roll: Jeśli definiować debila jako osobę samodzielnie niemyślącą, nieprzewidującą choćby godziny w przód, popełniającą te same błędy po 3 latach wykonywania tej samej czynności, a po zwróceniu uwagi wdającą się w kolejną zbędną dyskusje "ale ja" "bo" mimo tego że doskonale wie że nie ma racji. Trzeba doglądać, pilnować czy dobrze robi, poprawiać (bo się nie przypilnowało). A zostawić na cały dzień bez nadzoru to już całkiem kaplica. Głównie z tego powodu coraz poważniej zastanawiam się nad zmianą pracy, niech się inni męczą z debilami...
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Wg tej definicji debilami jest połowa świeżych inżynierów, więc zmiana pracy w Polsce może nie wystarczyć.
Ostatnio zmieniony piątek 09 cze 2017, 17:53 przez MCSubi, łącznie zmieniany 1 raz.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

@Manekinen

Czy ty przypadkiem nie pracujesz w mojej firmie w równoległym świecie? :D

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie się przynajmniej kasa zgadza za te obowiązki.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Sometimes darkness can show you the light
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

ElSor pisze:Co weekend mm coś do roboty z telefonem (zakupiłem sobie 2, żeby wybrać lepszy, jako zamiennik LG G4) i o ile z Xiaomi Redmi Note 4X / 4 global z 4/64GB w miniony weekend nie było problemów z odblokowaniem, zmianą ROMu i rootem o tyle z Lenovo P2 już byłem bliski załamania bo wpadł w bootloopa i jakoś początkowo nic się nie dało z tym zrobić. 5h walki jednak dało pożądany efekt i również udało się uratować i zmodować P2jkę. Mam teraz oba telefony i nie wiem który wybrać, bo każdy ma to coś (P2 amoleda, NFC i z 14h pracy na włączonym ekranie, RMN4 za to świetny interface, dostęp do szybek, pokrowców .. i diodę IR). Generalnie oba są wystarczające dla mnie praktycznie pod każdym względem ale ciężko mi wybrać tego jedynego.
AMOLED i czas pracy na baterii. jak dla mnie dwie kluczowe sprawy dla telefonu. Folia jest lepsza niż szybka a można ją dociąć - ale zadaj sobie pytanie czy kilka rysek widocznych tylko w odpowiednich warunkach jest warte pernamentnemu przysłanianiu ekranu czymkolwiek.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

skaktus pisze:Zostałem oficjalnym testerem nowych "elektronicznych papierosów" czyli Iqos :)

Zupełnie inny system niż dotychczas miało to miejsce i co najważniejsze - działa i to bardzo dobrze :)
To dalej spalenizna zamiast kilkudziesięciu tys substancji tylko kilka tysięcy.

To nie jest elektroniczny papieros!
Próba zachowania dominacji koncernów tytoniowych.
Sprawdzałem osobiście.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Za poradą kolegi Pyry, nastąpiła mała modyfikacja w systemie wiatrowym :mrgreen: Na wejściu pojawiła się przetwornica (niby MPPT słoneczna) podnosząca napięcie boost z bypassem + z 60A diody schottky. Wiatrak ciągnie teraz już od średnich prędkości wiatru ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m8iyA9_ ... e=youtu.be[/youtube]
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ