Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Składasz zamówienie bez dokończenia transakcji (nie płacisz na końcu).
Następnie poproś o dobrą cenę podając nr zamówienia (poczta do Simona na Ali).
Simon poprawi cenę.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
karoiz
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 13:45
Lokalizacja: Krakow

Post autor: karoiz »

Dariusz70 pisze:Składasz zamówienie bez dokończenia transakcji (nie płacisz na końcu).
Następnie poproś o dobrą cenę podając nr zamówienia (poczta do Simona na Ali).
Simon poprawi cenę.
Dobrze wiedzieć :-)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Kto mi może wyjaśnić dlaczego chociażby S3 nie zdobył takiej popularności jak S2+...?
Jakie są różnice między tymi modelami i które przemawiają na korzyść danego modelu...?
Ustalono już na forum, że różnicę są praktycznie żadne... Zatem co wpłynęło na taki sukces S2+ ?
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Bo S3 jest droższy i posiada inną budowę, która powoduje, że modyfikacje wymagają więcej pracy.
S2+ można w promocji wyrwać czarami w granicach 9-10 USD
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Jak ktoś modzi, to bez różnicy czy piguła, czy półka.
Kasa powiadasz, już znalazłem dwie sztuki S3 z polskiej dystrybucji tańsze od S2+.

BTW te za 9,99$ to max 2.1A, więc tak jakbyś samego hosta kupował
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Spróbuj sam zmodować, a potem powiedz, co wymagało więcej pracy, chociażby lutowanie przewodów do diody.

A co to jest polska dystrybucja? Znalazłeś oferty firm, czy latarki sprzedawane przez ludzi w ogłoszeniach?

Jak to jak samego hosta? Wyjaśnij, bo nie rozumiem. Przecież w tej wersji za 10 dolców masz normalnie diodę i sterownik.
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

No małej mocy sterownik, który należałoby wymienić, jeśli ktoś ma pod górkę z lutowaniem układów amc, a i dioda najczęściej leci jako pierwsza do zmiany... Zatem zostaje samo body.
Polska dystrybucja - tak, ktoś kupił, dostał etc i sprzedaje ;)
Już do mnie jedzie - będzie podłoże do zabawy.

BTW macie jakieś doświadczenie z refem smo do S2+? Podejdzie do S3? W pierwszej kolejności chciałbym zacząć od tego.
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

2.1A to słaby sterownik w S2+? Dam Ci do ręki dwie takie same latarki, jedną ze sterownikiem 2,1A, a drugą ze sterownikiem 2,8A. Jestem przekonany, że jeżeli nie będziesz mógł zaświecić ich obu na raz obok siebie, to ciężko będzie Ci rozpoznać różnice.

To chyba nie rozumiesz czym jest dystrybucja.. Takie coś, to raczej okazjonalne odsprzedaże, czy chęć dorobienia sobie na lewo na zakupach w Chinach. Więc nie porównywałbym takich cen.

30 sekund szukania:
https://pl.aliexpress.com/item/20-12mm- ... 24955.html

:neutral:
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Ale ja nie mam konta u chińczyków.

Człowiek od kilku lat zajmuje się tym, więc dla mnie to kanał dystrybucyjny, a poza tym nie ma najmniejszego sensu dywagować nad słusznością lub niekoniecznie mego stwierdzenia.
Skoncentrujmy sie nad refem smo póki co, który chciałbym jak najszybciej pozyskać :lol:

Kolege Bociana już pytałem i nie ma, może komuś innemu przez przypadek się poniewiera gdzieś na półce/w szufladzie.
...::: FREEDOM :::...
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

Na olx masz sporo S2+ oraz części do nich, ceny nie wiem, mi pasują, nie będę się ścierał o 10-20 zł za latarkę.
Sterownik można wzmocnić w kilka minut dolutowując AMC-ki, ale jak wspomniał pietros 2.1 czy 2.8A nie zauważysz różnicy to również Ci potwierdzę. Nie widzę też sensu kupowania najtańszej wersji z zimną diodą i później bawienie się w kupowanie i wymiana na cieplejszą, nie lepiej od razu wybrać model z preferowaną barwą?
Wyjdzie to pewnie i tak taniej niż późniejsze domawianie kolejnej diody.
Reflektor SMO zabiera trochę boków i dodaje nieco zasięgu, ale raczej po prostu zabiera te boki, to jest raczej na minus jeśli zamierzasz jeździć po leśnych duktach.
Jak ma być szeroko i zarazem daleko, to raczej wersja podstawowa OP (można z kolimatorem jak lubisz ) plus druga latarka s2+ XP-L Hi i SMO Wtedy jest ogień z kierownicy, ale niemal 6A poboru z bateryjek, czyli ogniwka na zmianę w kieszeni muszą być.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

pietros pisze:Spróbuj sam zmodować, a potem powiedz, co wymagało więcej pracy, chociażby lutowanie przewodów do diody.
https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=LaVj8CuYWx0
Looknij to i powiedz, czy to jakieś trudne jest...?

WB pisze:Na olx masz sporo S2+ oraz części do nich, ceny nie wiem, mi pasują, nie będę się ścierał o 10-20 zł za latarkę.
Sterownik można wzmocnić w kilka minut dolutowując AMC-ki, ale jak wspomniał pietros 2.1 czy 2.8A nie zauważysz różnicy to również Ci potwierdzę.
To gdzie są S2+ to ja wiem - są wszędzie, a gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to już mam S3 kupionego wyłącznie w celach edukacyjnych, bo na rower już mam to co mnie zadowala. Co do zauważenia różnicy między 2.1 oraz 2.8A, domniemam, iż oprócz zaawansowanych moderów nikt inny ich nie zauważy. To przewaga doświadczenia - niezastąpionego atrybutu specjalisty.
...::: FREEDOM :::...
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

siwek pisze:https://www.youtube.com/w...9&v=LaVj8CuYWx0
Looknij to i powiedz, czy to jakieś trudne jest...?
Dla mnie nie, ale dla przeciętnej osoby, która nie posiada dobrej pęsety i zwykłą lutownicę transformatorową może okazać się dosyć problematyczne.
siwek pisze:Co do zauważenia różnicy między 2.1 oraz 2.8A, domniemam, iż oprócz zaawansowanych moderów nikt inny ich nie zauważy. To przewaga doświadczenia - niezastąpionego atrybutu specjalisty.
Zrozumiałem sarkazm i wcale to nie tak, że trzeba być wybitnym specjalistą. To zwykła... nauka, a dokładniej prawo Webera-Fechnera (w tym przypadku kwadratowe prawo ściemniania).
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Narzędzi jakich użyjesz, to tylko kwestia nieograniczonej ludzkiej wyobraźni... - Ty rozpalasz ogień zapalniczką, a ktoś inny dwoma kawałkami drewna (np Ed Stafford).
...::: FREEDOM :::...
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

siwek pisze: Narzędzi jakich użyjesz, to tylko kwestia nieograniczonej ludzkiej wyobraźni
Bo oczywiście każdy ma w domu precyzyjną lutownicę.

Na obrazku łatwo, w rzeczywistości (wiem, bo wymieniałem diodę i sterownik) musiałem się troszkę pomęczyć. Mimo, że miałem wcześniej duże doświadczenie z lutowaniem. Obrazek nie oddawał w pełni skali jaki ten sterownik jest mały. Lutownicę mam transformatorową :mrgreen:
ODPOWIEDZ