Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
siwek
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 28 mar 2019, 12:29
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: siwek »

Lutownicę także posiadam transformatorową i lutuje mi się nią wyśmienicie.
Skala jest taka, jak w rzeczywistości. Jak nie spróbujesz - to się nie przekonasz.

BTW ważąc 113kg nie potrafiłem się podciągnąć i wydawało mi się to niemożliwe do wykonania, zmobilizowałem się, zacząłem próbować, ćwiczyć, trenować i teraz w 4 seriach po 8 powtórzeń nie sprawia mi to większego problemu, a młody nie jestem. Zatem zamiast biadolić i pisać, że coś jest trudne, że niemożliwe, że abstrakcyjne i niewykonalne może warto by było spróbować...? Jeśli nie wyjdzie, to może drugi raz, i trzeci, i do upadłego, aż wreszcie CI się uda... Tobie i Tobie, Wam...
...::: FREEDOM :::...
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

siwek przestałem rozumieć o co Ci chodzi ??? - umiesz wszytko, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, Nas uważasz za de..ili niepotrafiących czytać ze zrozumieniem. Może to forum jest zbyt prymitywne, aby nadążyć za Tobą i Twoimi pomysłami.
Chyba czas sobie odpuścić :|

Pzdr
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

siwek - gadasz głupoty - albo nie rozumiesz idei forum (w tym propozycji sprzedaży zaawansowanych latarek dla tych których stać ale nie potrafią sami zrobić nic albo nie chcą albo po prostu chcą mieć fajny gadżet) które szerzy głównie pewne propozycje i wskazówki tyczące prostych rozwiązań - głównie kupnych a potem modowanych lekko i profesjonalnie.
Pytasz o rzeczy podstawowe - różnice między S2, S3, S2 itd są w kilku tematach na forum, to samo M2, M1 i inne. Kiedy zaczynałem to umiałem o dziwo lutować, kojarzyć i elektronika również nie stanowiła dla mnie żadnego problemu - jedyne z czego korzystałem to z szukajki - nie stawiałem ŻADNYCH pytań bo chciałem wiedzy o latarkach a potem się zobaczy. Znalazłem to czego szukałem i zamiast pytań zacząłem sam udzielać się we wskazówkach na miarę rosnących umiejętności "mieszania w latarkach" - bo to prosta rurka z ledem i baterią jest - sztuką jest jedynie takie dopasowanie do siebie elementów aby jedno z drugim spasować i uzyskać to co się chciało. W wersji kupnej "prosto modzona" latarka u Convoyowego Simona to ok. 20 dolarów (konfiguracja dowolna), wersje proste bez udziwnień to 10 dolarów - jak kto "umi" to kupuje samodzielnie to co chce i klei ze sobą za nieco wyższa kwotę ale satysfakcja jest.
Ty trochę od czapy wrzucasz swoje zróżnicowane mądrości - oki jest to do zaakceptowania ale ich ilość i podsumowania obyczajowe od czapy jawią się trochę jak wypowiedzi schizola któremu co jakiś czas przeskakuje przekaźnik i nagle zaczyna gadać o czym innym niż wcześniej. Wtręty o gimbazie gdy sam jako starsza osoba, która rzekomo WSZYSTKO potrafi zrobić w tym nawet przylutować AMC-ka (wow po prostu pokłon w stronę boga lutownicy - to ironia i szydera jakbyś nie wiedział czy żartuję czy serio) jeden na drugim nie potrafi znaleźć w "szukajce" różnic między S2, S2+ i S3 są po prostu strzałem w stopę Twoją - no po prostu kolejna żenua w Twoim wykonaniu. A złościć się jeszcze i tupać i że się obrażasz na nas nie stawia Cie w dobrym świetle - co nas obchodzi Twoja decyzja - jeśli nic nie wniosłeś, nasmrodziłeś, mówisz że to nie ty i jeszcze narzekasz że tu brzydko pachnie to sens Twojego życia na forum chyba wygasł - skorzystaj ale nie obnoś się z tym - możliwe że naprawdę pozostałych użytkowników wali to tak samo jak Ty nas ..
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Miałem nadzieję, że to nie nastąpi, ale jednak...

Użytkownik siwek, został wykluczony z Naszego forum.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fin
Posty: 2
Rejestracja: sobota 20 kwie 2019, 15:02
Lokalizacja: Silesia

Post autor: fin »

WB pisze: Reflektor SMO zabiera trochę boków i dodaje nieco zasięgu, ale raczej po prostu zabiera te boki, to jest raczej na minus jeśli zamierzasz jeździć po leśnych duktach.
Jak ma być szeroko i zarazem daleko, to raczej wersja podstawowa OP
Witam,
ostatnio miałem okazję porównać obok siebie działanie SMO i OP. zdziwiłem się bo według większości opinii OP daje wymierne korzyści na bokach. w praktyce boków jest tyle samo, a jedyną istotną różnicą jest rozkład światła gdzie w SMO spot mocniej się odcina, a przy OP bardziej miękko przechodzi w spilla, przy czym jeśli OP ma mocniejszą koronkę to bardziej kosztem spota niż doświetleniem spilla. byłem zaskoczony bo SMO miał praktycznie tyle samo po bokach ale spot był efektywniejszy bo jakby większy.

to taka luźna uwaga bo krąży opinia, że OP użytkowo ma sporą przewagę

istotna różnica może być przy diodach HI (tych bez czapki) ale ja porównywałem obie klasyczne krople, taka uwaga
inhosik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 gru 2019, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: inhosik »

Witam serdecznie wszystkich. Kupiłem latarkę convoy s2+ i mam 3 lub 5 trybów świecenia do wyboru. Nie potrzebuję tego, potrzebuję aby działała z jednym trybem 100%. Potrzebuję tej latarki na polowanie aby kilkusekundowo oświetlić sobie drogę w lesie. Latarka sprawia się wyśmienicie lecz czasami zmieniaja mi się tryby i musze po włączeniu szukac trybu 100% co mnie denerwuje. Jak zmodyfikować tą latarkę na jeden tryb? Da radę ogarnąć to na tym sterowniku w latarce czy muszę dokupić inny?
Ostatnio zmieniony niedziela 08 gru 2019, 18:30 przez inhosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jeśli umiesz dłubać lutownicą to da się, wystarczy odkręcić latarkę na części i od strony sprężynki przy reflektorze odlutować wszystkie "małe czarne" - jeśli masz wersję 8x AMC to odlutowując wszystkie od spodu uzyskasz połowę mocy czyli 1,4Ai ok. 500 lumenów (zamiast 1000) jeśli i to będzie za dużo to musiałbyś rozebrać pigułę na części (rozlutować sterownik od diody) i tam odlutować 1-2 AMC.
Jeśli nie umiesz lutowac to sie nie da ;).
A przy tym sterowniku nic nie zrobisz aby mieć JEDEN tryb 100% - albo mniej i 3 tryby albo sie przyzwyczaj.
CO zaś do przeskakiwania trybów - rozciągnij delikatnie sprężnki - one MUSZA dociskać ogniwo mocno abyś machając latarka nie słyszał jak lata.
inhosik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 gru 2019, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: inhosik »

Ok. Dzięki. Z lutowaniem nie problem mam stacje lutownicza z wymiennymi grotami oraz z lutownica na gorące powietrze. A jest może gdzieś w sprzedaży sterownik tylko i wyłącznie z jednym trybem 100%?
Ostatnio zmieniony niedziela 08 gru 2019, 18:31 przez inhosik, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Pierwszy z brzegu "lepszy" http://kaidomain.com/BD39-17mm-1_5A-3V- ... cuit-Board - da 1,5A czyli ok. 600 lumenów.
Drugi podobny http://kaidomain.com/S028236-CF-FX-17A- ... cuit-Board da 1A czyli ok. 400 lm
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Lepiej przerobić już zainstalowany sterownik.

Obrazek

Żółte - łączymy (np cyną) . Czerwone tniemy ścieżkę.
Ale uwaga - wtedy sterownik nie ma zabezpieczenia przed odwrotną polaryzacją (odwrotne założenie ogniwa).
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
inhosik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 gru 2019, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: inhosik »

Mam dwie latarki s2+. Zauważyłem że mają inne sterowniki lecz programy te same. Które piny połączyć i ścieżki rozłączyć?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Trzeba zdemontować sterownik. Przeróbki wykonujemy z drugiej strony.
Pokazane sterowniki to ten sam typ.
Pierwszy ma dwa AMC mniej (6 x AMC), prąd 2,1A. Drugi 2,8A ( 8 x AMC).
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Właśnie przyszła S2+ z diodą SST20 z Banggooda (40dni):
https://www.banggood.com/Gray-Convoy-S2 ... rehouse=CN
Mam problem z diodą, bo Vf ma niewiele wspólnego z dokumentacją (strona 10):
https://download.luminus.com/datasheets ... asheet.pdf
Dioda nie bierze więcej niż 1.9-2A, sterownik jest na 2.8A.
Nawet podłączając 4.2V bezpośrednio z zasilacza w diodę bierze na starcie 1.6A potem zwiększa do 1.9A. Testowałem na kilku różnych Li-Ionach i zasilaczu warsztatowym.
Sam LED wygląda identycznie jak na zdjęciu producenta, więc na pierwszy rzut oka nie jest to jakaś podróbka:
https://download.luminus.com/high-quali ... 20-WxH.png

Nie jest to jakaś tragedia, bo większa ilość światła byłaby ledwie zauważalna, ale zastanawiam się, czy to normalne u tego producenta, czy może chińczyki kupiły jakieś odpady produkcyjne?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Odpady nie. Raczej nie selekcjonowane tanie diody. Na tanich latarkach także zarabiają dając tanie komponenty.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Re:

Post autor: Robinson »

Mociumpel pisze: piątek 05 kwie 2019, 18:49W wersji kupnej "prosto modzona" latarka u Convoyowego Simona to ok. 20 dolarów (konfiguracja dowolna), wersje proste bez udziwnień to 10 dolarów
Możesz podać link do sklepu Simona?
Pisząc "wersje proste" masz na myśli niemodowane oryginalne Convoye?

I jeszcze jedno.
W sklepie Convoy (https://www.aliexpress.com/item/1614328969.html) mamy do wyboru 5 diod, z których T6 4C jest chyba taką pośrednią między światłem ciepłym a zimnym? Mam rację?
A o co chodzi z tymi wersjami 7135?
I czy ta latarka Convoy S2+ Gray Cree XML2 jest przyzwoitą latarką do zastosowań domowych i do krótkich spacerów w ciemnym otoczeniu?
ODPOWIEDZ