Convoy C8

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

Mam problem koledzy. Dioda xm-l 3C, driverek od grega i ostatnio w końcu wymiana kleju z oryginału na paste (akurat wpadł mi w ręce Revoltec- niby 3.5 W-K o ile dobrze pamiętam ale mogę to sprawdzić). I właśnie po tym zabiegu- pasta pod diodę,odrobinkę na gwint pierścienia trzymającego driver i troszkę więcej na gwint piguły. Skręcone ładnie, świetnie, na maks daje ładnie, ale po minucie w bezruchu głowica jest ledwo letnia. Myślę- coś tu jest nie tak. Biorę miernik (niestety tani multimetr) i mierzone na dupce bez włącznika 1.16A, gdzie przed tymi zabiegami pokazywał równo 2.8A. Ogniwo od woytazo 2.8A. I pytanie- może tak być przez zbyt duża ilość pasty na gwintach? Sprawdzone na dwóch ogniwach- jedno 4V a drugie 3.9V musze je naładować. Starałem się jednak nie dawać zbyt dużo pasty.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

kalamat, może pasta jest izolatorem i stąd problemy na przewodzeniu korpus-piguła? Mocno wkręciłeś pigułę?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Na gwinty najlepiej dawać paste na bazie srebra lub miedzi, która przewodzi prąd.
Dokręć mocno pigułe, powinno pomóc jeśli w tym jest problem.
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

Piguła wkręcona do samego końca ile tylko się dało. Jutro chyba będę musiał ją rozkręcić i wytrzeć trochę pasty i zmierzyć ponownie. Ta pasta ma niby 10 procent srebra. Znajdziecie ją na stronie Vobisu.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

kalamat, jeżeli dokręciłeś pigułę do końca to możliwe, że dioda jest słabo dociskana do piguły. Ja bym ćwierć do pól obrotu odkręcił pigułę i mocniej docisnął refem diodę i testował dalej.

EDIT: BTW to i ja dziś składałem C8 i też dałem bardzo dużo pasty na gwinty Arctic Silver 5 - prąd w max to 2.8A.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

No ok to może i by była sprawa chłodzenia choć wydawało mi się, że ładnie docisło diodę. Została by jak co kwestia prądów:( bo nie wierze, że dwa ogniwa straciły by nagle pojemność tym bardziej, że nigdy nie były rozładowane poniżej 3.2V
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Też używam tej pasty, według producenta 4,5 W/m-k i jest taka w miarę ale to pod diodę, na gwinty smar miedziany stosuję, niby 35% miedzi i też całkiem nieźle przewodzi ciepło. wszystko to również w Convoy C8.
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

No ok to może i by była sprawa chłodzenia choć wydawało mi się, że ładnie docisło diodę. Została by jak co kwestia prądów:( bo nie wierze, że dwa ogniwa straciły by nagle pojemność tym bardziej, że nigdy nie były rozładowane poniżej 3.2V
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

kalamat, Popraw docisk diody do piguły. Sprawdź jeszcze raz luty, sprawdź czy włącznik jest dobrze skręcony. Zwróć uwagę czy sterownik jest dobrze w pigule ułożony i mocno dociśnięty tą nakrętką. Ta pasta na gwintach piguły raczej nie powinna aż tak przeszkadzać by były takie spadki napięć - chyba, że rzeczywiście duuużo jej dałeś. Na koniec sprawdź jeszcze kontakty włącznik aku i aku sterownik. Odtłuść je jakimś alkoholem. Musi działać, chyba że uszkodziłeś jakoś sterownik i kilka amców padło...
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

To tak- driver raz jeszcze osadzony w swoim miejscu i przykrecony, piguła wkręcona do oporu i ponownie wykręcona o niecale ćwierć obrotu by docisk diody był mocniejszy. Po tych zabiegach- po minucie w max głowica jest ciepła, po ok 4 minutach gorąca lecz nie parzy. Co do prądów- ogniwo naładowane do 4.17V i prądy mierzone na dupce bez wyłącznika (leży obok) tryb max, multimetr ten co poprzednio ( jest nowy i ma słabej jakości kable ) 1.66A. Wziąłem stary multimetr też tani ale z dorabianymi na szybko kablami silikonowymi i pomiar pokazał 2.8A. Nic z tego nie rozumiem i nie wiem któremu wierzyć, a nie mam dostępu do lepszego sprzętu pomiarowego.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

kalamat, kiepski multimetr raczej pokaże Ci za mało niż za dużo. Masz możliwość przełożyć kable ze 'starego' do 'nowego' i dokonać pomiaru?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

Właśnie w tym starym zalutowałem kable bezpośrednio na płytkę:(
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

A jak w trakcie pomiaru tym który pokazuje mało, zrobisz zwarę (tzn zamkniesz obwód omijając miernik) to latarka świeci jaśniej, czy tak samo? Będziesz widział, czy miernik ogranicza prąd czy nie...
Możesz też drugim miernikiem zmierzyć spadek napięć na mierniku 1. ;)

Z dwoma miernikami dużo można badań przeprowadzić ;)

dopisek: słabej jakości kable miernikowe to się nie nadają po prostu, lepsze już są jakiekolwiek grube przewody zrobione samemu + dobre mosiężne wsuwki (bananki?), lub właśnie przylutowanie na stałe :D
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

A możesz rozwinąć myśl jak jednym sprawdzić drugi? Bo mi już ręce opadają:)
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

kalamat, a tak 'na oko' to dalej uważasz, że latarka świeci słabo w trybie max?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
ODPOWIEDZ