FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

tty5150 pisze: Chińczycy podrabiają samych siebie, są wersje X2 z gorszym chłodzeniem, świecące słabiej etc. ...
Skąd masz takie wiadomości? Masz jakieś źródło o różnym chłodzeniu montowanym w X2 ?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

W dyskusji na naszym forum ktoś wspominał o wersji z cieńszymi pigułami. Trzeba by poszukać.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

No właśnie" wspomniał".. jak zapytałem o konkrety, to nastała cisza.. Więc proszę nie powtarzać rzeczy usłyszanych.. Bo później rodzą się niepotrzebnie mity.
Chętnie zobaczył bym w których wersjach były inne piguły. We wszystkich, które przewinęły się przez moje ręce, "piguła" była tylko cienką blaszką.
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Ja czekam na swoją to zobacze te piguły. O ile w ogóle mi coś przyślą :P
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Lampki które przeszły przez moje ręce, zawsze miały takie same "piguły" , dokładnie takie : http://forums.mtbr.com/lights-night-rid ... 802-5.html post #111.
W najszerszym miejscu, styk z body to 2,5-3mm. Pod ledem 1-1,5mm. Szału nie ma.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
bandit pisze:W najszerszym miejscu, styk z body to 2,5-3mm. Pod ledem 1-1,5mm. Szału nie ma.
O rany.... toż to brak piguły. W lampce którą ja kupiłem KD2... to prawdziwe potwory są...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Dokładnie.. dlatego aż wstyd to coś nazywać pigułą.. Dlatego jak to zobaczyłem, to pierwsza myśl, że musi być nowa..
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... c59642.jpg
Teraz, jest tak, jak być powinno od początku.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Pyra bardzo fajna modyfikacja.
Wepchnięcia paska blachy miedzianej jeszcze bym się podjął (bałbym się tylko że piguła "krzywo" wejdzie) to przelutowanie diody na podłoże miedziane to już wyższa szkoła jazdy.

bandit toczyłeś nową pigułę? Z aluminium???
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Tak, nowa piguła jest wytoczona z aluminium i wprasowana na pastę w body :)
Do tego zostały wymienione na kolimatory i szybki z powłokami i kilka drobnostek :)
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

zdziwiłem się tylko że aluminium a nie miedz np...
no można iść po bandzie i walnąć srebrną :)
Swoją drogą wytoczenie tego to też zawsze jakiś problem, chyba że ktoś ma w garażu rewolwerówkę :)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

bandit pisze:
tty5150 pisze: Chińczycy podrabiają samych siebie, są wersje X2 z gorszym chłodzeniem, świecące słabiej etc. ...
Skąd masz takie wiadomości? Masz jakieś źródło o różnym chłodzeniu montowanym w X2 ?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=124020#124020
skaktus pisze:Chłodzenie - zależnie co masz na myśli. Tych lamp jest kilka wersji i niektóre mają grube piguły pod ledem...
skaktus wspominał o kilku wersjach
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Wiem, że wspomniał, jak chciałem konkrety to ich się nie doczekałem.. Więc nie ma co powtarzać niesprawdzonych wiadomości.
Profaner, dlatego z aluminium, bo taki materiał był dostępny pod ręką u kolegi. Zresztą już kiedyś był temat o pigułach z alu i miedzi, i innych metali.
Z tego co się kiedyś orientowałem, ciężko o czystą miedź bez domieszek. Koszty takiego metalu, będą bardzo duże.
Do takiej lampki nie widziałem sensu na taki materiał. Więc zostało aluminium, tanio i wystarczająco dobrze.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Wąskim gardłem w odbieraniu ciepła z diody led to podłoże (mcpcb) a potem w zasadzie czy piguła jest z Alu czy miedzi nie ma większego znaczenia.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Ważny jest również styk piguły z body. Najlepiej jak piguła jest wkręcana. W moim przypadku nie było takiej możliwości. Ścianki lampki są bardzo cienkie.
Ostatnio zmieniony czwartek 14 lis 2013, 09:29 przez bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

potem w zasadzie czy piguła jest z Alu czy miedzi nie ma większego znaczenia
hmmmm no to ciekawe. Nie będę się wymądrzał (w sensie snuł teoretycznych wywodów - bo chodzi tu o praktykę a nie teorię) ale jak nie zobaczę to nie uwierzę ;-)
ODPOWIEDZ