domena

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja tam się na domenach nie znam więc w tej kwestii nie pomogę, jeśli idzie o wsparcie jak najbardziej. Od razu mówię, że oznaczanie kolorami w zależności kto ile dał, jak ktoś proponował, mi się nie podoba, więc jeśli są na to chętni bardzo proszę ale mnie nie zależy. Trzeba by też sprawdzić czy nie będzie jakichś roszczeń fiskusa z tytułu darowizny, żeby potem Calineczka nie miał kłopotów, chyba że da się to jakoś legalnie obejść. Mnie osobiście forum się podoba bez reklam i jeśli mogę wyrazić swoje zdanie, chciałbym aby tak zostało. Zależy mi na tym bo to jedyne forum, w którym obecnie tak aktywnie uczestniczę, właśnie za jego kulturę i czystość od medialnych śmieci.
Nie wiem też czy nie byłaby potrzebna modyfikacja regulaminu, bo potem ktoś narozrabia i będzie się burzył, że in zagościł dziesięć złotych to z jakiej racji ma bana. Nie wiem, może to nie będzie potrzebne, więc rzucam tylko jako luźną dygresję.
Sam nie wiele wniosłem w stosunku do zdobytej wiedzy, więc jestem za wsparciem finansowym dla utrzymania domeny i pomocy koledze Calineczka, bo utrzymanie samemu takiego forum tylko dla idei na pewno nie jest łatwe. Zwłaszcza, że sam ponosi koszty, to jeszcze musi niejednokrotnie wysłuchać pretensji niezadowolonych użytkowników i rozstrzygać spory.
Się rozpisałem niepotrzebnie. Zatem jestem za wsparciem, tylko jakieś konto by się przydało. Gdzie można będzie co jakiś czas wrzucać do skarbonki.
Bombee
Posty: 52
Rejestracja: czwartek 23 paź 2014, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bombee »

A może stowarzyszenie?
Wtedy:
w przypadku osób prawnych można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu, darowizny przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie) organizacjom o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych określonych w tej ustawie. Gdy przedmiotem darowizny są środki pieniężne, jako dokument posłuży dowód wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji, w przypadku przekazania rzeczy lub usług dokumentem potwierdzającym dokonanie darowizny będzie dokument zakupu tych rzeczy bądź usług.
Więc wszyscy użytkownicy, którzy mają założone firmy mogą przekazać darowiznę i ją odliczyć.
Albo - nie wiem jak to jest dokładnie - ktoś przekazuje jakąś rzecz stowarzyszeniu i jak się uzbiera trochę gratów to raz na (nie wiem) - pół roku stowarzyszenie wystawia przedmioty na aukcję a pieniądze są przekazywane na utzrymanie domen, serwerów, czy innych rzeczy.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Może nie trzeba stowarzyszenia, trzeba się dopytać w urzędzie skarbowym jak to jest, czy jest jakaś kwota wolna od podatku w przypadku darowizny czy niezależnie od wartości darowizny trzeba ją zapłacić.
Możemy uzbierać taką kwote, żeby starczyło też na podatek od darowizny.

Tak czy inaczej jestem chętny wspomóc forum finansowo.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Od każdego z nas po 4902PLN może admin dostać bez podatku. Liczy się suma darowizn od danej osoby z 5 lat licząc od roku poprzedzającego darowiznę.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Reklamy na światełkach - nigdy!
Ściepa - jak najbardziej.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zbychur pisze:Ja tam się na domenach nie znam więc w tej kwestii nie pomogę, jeśli idzie o wsparcie jak najbardziej. Od razu mówię, że oznaczanie kolorami w zależności kto ile dał, jak ktoś proponował, mi się nie podoba, więc jeśli są na to chętni bardzo proszę ale mnie nie zależy.
Tutaj nie chodziło mi o podpis typu - "Dał na forum 13 zł 46 gr". Na forum na którym działałem było inaczej - ktoś kto wpłacił dostawał belkę z napisem "Pomógł forum" i nic więcej. Było to wyróżnienie i coś w stylu podziękowania. Prócz belki taka osoba mogła spersonalizować swój profil o kolor niku. Co ciekawe taki zabieg przynosił dobry skutek i zadowolenie ludzi. W sumie bardziej rozpatruje to jako nagrodę niż podlizywanie się itd.

Mi by się podobało gdybym w ramach wdzięczności mógł zmienić kolor nika np. na różowy :)
ILPT
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

To prosimy wierchurzkę o jakiś niewidoczny dla nie zalogowanych temat w którym będzie przyklejony numer konta i jakieś rozliczenia.

Oczywiście macie/mamy na to rok, bo i trzeba coś mądrego w regulaminie wymyślić

Może jakieś aukcje czy sprzedaż w sklepiku na rzecz forum, może handlujący jakąś jedną latarkę czy diodę czy inną baterie w roku ofiarują.

Możemy jakieś kubeczki, smyczki, koszulki czy inne gadżety forumowe do sklepiku zakupić. I potem to z jakąś marżą rozprowadzi.
Na innym forum ludzie się co jakiś skrzykiwali i np zapisywało się 30 osób na kubeczki, zamawiało się ich więcej troszkę bo wiadomo że się rozejdą.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Opcja z gadżetami by była całkiem sensowna :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Nie za dużo kombinacji ? Stowarzyszenia, partie, duperszwance.
Przychodzi termin, hasło "zrzuta" i jest po sprawie. 3 fora na których jestem tak działają a ludzi tam jest 2/3 mniej jak tutaj.
Najważniejszy początek- opłaty za serwer+domenę to są stosunkowo małe sumy. Migracja domeny i wyprowadzenie forum to koszt, ale nie robi się tego codziennie, wiec przy 100 osobach zrzuta po 10 zł utrzyma forum na najbliższe 3 lata.

B
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Gadgety były by fajną sprawą :)
ILPT
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Zrzutę forumową popieram. Jestem od wielu lat na forum o tematyce sprzętowo-turystycznej. Tam na hasło zrzuta na domenę i serwer - kasy jest tyle że starcza przeważnie na 2 lata z hakiem.

A gadżety światełkowe czemu nie. Tylko brak fajnego logo dla forum.
Może ogłosimy taki mini konkurs na "porządne" logo forum.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

tOmki pisze:Może ogłosimy taki mini konkurs na "porządne" logo forum.
Zgadzam się, logo można by trochę udoskonalić.
Konkurs to świetny pomysł.
Everybody lies...
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

W logo chyba powinien być Convoy któryś :D
Co do stowarzyszenia, to uczestniczyłem w zakładaniu jednego.
Droga przez mękę, a sąd jeszcze podkładał kłody pod nogi.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Osobiście uważam, że nie ma sensu kombinować i tworzyć stowarzyszeń itp, nie ma sensu również sprzedawać gadżetów czy robić jakiś "podatków".
Po pierwsze taka większa akcji może otrzeć się niebezpiecznie o działania niezgodne z prawem a po drugie takie komplikacje przy niezarobkowym prowadzeniu forum praktycznie nie mają szans się udać.

Najbardziej podoba mi się pomysł Piciex - czyli temat przed terminem opłaty domeny - dobrowolne wpłaty na domenę/serwer - osoba na której konto wpłacane byłyby pieniądze byłaby tylko pośrednikiem do wpłaty firmie realizującej zlecenie. Osoby wpłacające pieniądze nie powinny być niczym nagradzane nawet możliwością kolorowego nicka czy czymkolwiek, ani nie powinny mieć żadnych dodatkowych przywilejów - np braku bana, czy braku ostrzeżeń.
Myślę że nie będzie problemu ze zgromadzeniem odpowiednich środków, no bo 10 - 30 zł rocznie takiego datku i to nie przez wszystkich to chyba nie problem.

co do innych zmian na forum wymagających inwestycji (zmiana silnika itp) to również jestem za i mechanizm podobny - obliczyć mniej-więcej koszt - temat z deklaracjami wpłat - jak będzie dość deklaracji - zamykamy temat i robimy przelewy. (jest chyba nawet taka usługa pozwalająca założyć coś na kształt wirtualnego konta)

Co do gadżetów, loga i innych mało ważnych dla funkcjonowania bzdetów - proponuję odrębne tematy i odrębne dyskusje.

To wszystko co powyżej napisałem oczywiście zakłada działanie forum "non profit", w innym przypadku dyskusja zbędna.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ludzie, nie popadajcie w skrajności - mam wrażenie, że każdy wychodzi z założenia - wpłacę i wolę być totalnie anonimowy bo jak ktoś się doczepi to będzie źle. Gadżety, wyróżnienia, kubki, smycze, naklejki na innych forach to działa od lat i nie ma problemów. Są zloty, dodatkowa sprzedaż itd i jest ok. Smycze zazwyczaj rozchodzą się w kilka minut a ludziom świecą się oczy jak widzą że mogą pokazać że należą do jakiejś grupy.
ILPT
ODPOWIEDZ