prośba o radę w sprawie latarki

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

dbx pisze:
Jacek318 pisze:Ktoś jeszcze potwierdzi zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem ogniw w AceBeam K40M?
Jeżeli takowego nie ma to wolałbym zostać przy SRK. Nie ma to jak nagłe odcięcie światła w ciemności ;)
Zabezpieczenia termicznego chyba też nie posiada.
masz ochotę obrzydzić tą latarkę ?
Sympatyczniej jest, kiedy się czegoś nie wie, po prostu zapytać wprost, zamiast twierdząco się domyślać ?
Dlaczego zaraz obrzydzać? Znajduje sprzeczne informacje, dlatego też pytam bo to jest istotna kwestia. Chyba mało sympatyczne będzie rozładowanie ogniw poniżej wartości dopuszczalnych.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

dbx pisze:
rafalklis pisze: Pewniej jest używać protected. Na wypadek, gdyby aku były wysysane nierównomiernie.

Co to znaczy protected ?



Protected to zabezpieczone ogniwo przed nadmiernym rozładowaniem.Ja używam tylko nie zabezpieczone i jeszcze nigdy nie uszkodzilem ogniwa.Ale jeśli napięcie spadnie poniżej 2.5 2.8 v to możesz mieć kłopot z naładowaniem na zwykłej ładowarce.Takie ogniwo raczej do wyrzucenia.

Jeszcze raz polecam srk za te pieniadze nie kupisz lepszej latarki.dobrze wykonana posiada zabezpieczenie daje ścianę światła,dobry sterownik równomiernie rozładowuje ogniwa.I zasilanie 4 x 18650 na trybie low naprawdę można długo świecić a moc i tak jest duża porownywalnie z convoy c8 ultrafire tryb mid 501b tryb max.
Np. 120zł
http://www.dx.com/p/skyray-new-m6-3-cre ... 650-166994
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

lumi3 pisze:
dbx pisze:
rafalklis pisze: Pewniej jest używać protected. Na wypadek, gdyby aku były wysysane nierównomiernie.

Co to znaczy protected ?



Protected to zabezpieczone ogniwo przed nadmiernym rozładowaniem.Ja używam tylko nie zabezpieczone i jeszcze nigdy nie uszkodzilem ogniwa.Ale jeśli napięcie spadnie poniżej 2.5 2.8 v to możesz mieć kłopot z naładowaniem na zwykłej ładowarce.Takie ogniwo raczej do wyrzucenia.

Jeszcze raz polecam srk za te pieniadze nie kupisz lepszej latarki.dobrze wykonana posiada zabezpieczenie daje ścianę światła,dobry sterownik równomiernie rozładowuje ogniwa.I zasilanie 4 x 18650 na trybie low naprawdę można długo świecić a moc i tak jest duża porownywalnie z convoy c8 ultrafire tryb mid 501b tryb max.
Np. 120zł
http://www.dx.com/p/skyray-new-m6-3-cre ... 650-166994
Sky ray king też nie posiada żadnego zabezpieczenia, jedynym zabezpieczeniem jest napięcie przewodzenia ogniw, pod koniec świecenia jasność spada.

Poza tym fabryczne tryby to porażka, w takiej latarce pasuje przynajmniej 3-4 tryby.

Akurat na dobrze wykonany oryginał ciężko trafić.
Polecany model dobrze wykonany sprzedawany jest na wallbuys: http://wallbuys.com/Product/FandyFire-U ... 8650--7473
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

SRK to przyzwoicie wykonana latarka (pod warunkiem, że trafimy na taką wersję, bo klonów i wariantów Kinga i to kiepskich jest sporo), King produkuje dużo światła, ale tak jak napisał smokuxx1987 fabryczne tryby w postaci trzech, a właściwie dwóch, bo trzeci to (na szczęście) ukryty stroboskop to zdecydowanie za mało jak na takiego potworka, tutaj AB K40M bije Kinga na głowę, ma do dyspozycji aż osiem trybów (w tym "moon" 0,9lm), a migacz (3000lm) jest oddzielony od reszty ślepym trybem "stand by" co zapobiega jego przypadkowemu włączeniu, dzięki oddzielnemu włącznikowi i sterowaniu trybami pierścieniem magnetycznemu można ustawić tryb jeszcze przed odpaleniem latarki.

King przy K40M to raczej prymitywna konstrukcja, SRK świeci zimniejszym światłem (barwa wpadająca w fiolet), a zasięgiem którego Kingowi jednak brak nijak nie może konkurować z K40M, która świeci bardzo daleko światłem o przyjemnej dla oka barwie z dosyć szerokim promieniem bocznym dzięki temu i boki też dobrze doświetli.
Jedyna przewaga Kinga nad K40M to rozmiar, King jest sporo mniejszy.

PS Nie wiem jak z zabezpieczeniem, ale K40M sygnalizuje chyba rozładowanie akumulatorów podwójnym mignięciem co jakiś czas, taką reakcję zauważyłem kiedy długo świeciłem K40M w mieszkaniu po awarii elektryczności, nie sprawdzałem jednak co się dzieje dalej.


___
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Producent chyba zataja informacje o latarce przed użytkownikami, ja o tym że się przełącza w moona dowiedziałem się dopiero po fakcie ;-)
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

Vigo pisze: Jedyna przewaga Kinga nad K40M to rozmiar, King jest sporo mniejszy.
___

Przypomnę, że latarkę już kupiłem. Teraz wszelkie wpisy będą dotyczyły informacji dodatkowych :)
Rozmiar K40M jest idealny.
baka
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: śląsk

Post autor: baka »

Co wybrać
K40M, SR52, mx25l3
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

baka pisze:Co wybrać
K40M, SR52, mx25l3
K40M jak zwykle ;)
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Vigo pisze:Jedyna przewaga Kinga nad K40M to rozmiar, King jest sporo mniejszy.

Zapomniałeś chyba do różnicy w cenie i to znacznej

Oczywiście że srk jest gorszy ale za te pieniadza nie kupisz lepszej latarki
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Tak jak wspomniałem, jest obecnie dostępnych wiele wersji tej latarki klepanych pod różnymi markami, najczęściej te najtańsze klony znacznie odbiegają jakością wykonania korpusu i elektroniki od tych najlepszych i dziś zakup SRK to spora loteria.
Nie napisałem, że King to jest zła latarka, mam ją od kilku ładnych lat i bardzo lubię, bo to chyba pierwszy, latarkowy mocarz w moim zbiorku (moja akurat jest świetnie wykonana), ale dwa tryby, tylko maks i minimum (strobo nie liczę) w takiej bestyjce, przyznasz znacznie upośledza funkcjonalność tej lampki.

___
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Vigo pisze:przyznasz znacznie upośledza funkcjonalność tej lampki.
to fakt szkoda ale ja osobiscie lubie mało trybów każda latarka jest inna a mam kilka

Mój model jest też dobrze wykonany i można trafić na kiepski.

Ale muszę przyznać że K40M jest świetna chyba kupię ale chyba żona wystawi mnie z tymi wszstkimi latarkami 8szt za drzwi :smile: :smile:
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

lumi3 pisze:
Vigo pisze:przyznasz znacznie upośledza funkcjonalność tej lampki.
to fakt szkoda ale ja osobiscie lubie mało trybów każda latarka jest inna a mam kilka

Mój model jest też dobrze wykonany i można trafić na kiepski.

Ale muszę przyznać że K40M jest świetna chyba kupię ale chyba żona wystawi mnie z tymi wszstkimi latarkami 8szt za drzwi :smile: :smile:
Wystarczy przeliczyć cenę z $ na złotówki w stosunku 1:1, w takiej formie podać żonie i kłopot z głowy. :twisted:


___
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

Ja i tak zawsze jestem jak ten chinczyk zaniżam ceny.No i wujek google zawsze służy pomocą
dbx
Posty: 76
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 22:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: dbx »

wytłumaczcie co oznacza często używany zwrot "oskalpowana dioda "
?
:)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Przycięcie, lub całkowite zdjęcie soczewki z diody (tego przeźroczystego, plastikowego gluta przyklejonego do tej żółtej części co świeci). :mrgreen:
ODPOWIEDZ