HA-III SSC P7-C (SXO) 3-Mode 900-Lumen LED Bike Light Set

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
tomaszoo
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 22:21
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tomaszoo »

Witam

Dotarła w 2 tygodnie.
Wszystko działa pięknie bez rozkręcania.
Byłem z nią kilka razy w tym 3 ładowania.

Polecam o ile też dotrze bez niespodzianek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

To super ze chodzi bez problemu ale na Twoim miejscu chociaz rozkrecilbym ja i przesmarowal leda i gwinty pasta i wymienil srubke z dluzszym gwintem jak chcesz sie nia dluzej nacieszyc :-)
rydzo
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: HA-III SSC P7-C (SXO) 3-Mode 900-Lumen LED Bike Light Se

Post autor: rydzo »

Pingwin pisze:Witam
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149
Kupił już to ktos ??
KToś macał to ?
Mam dług u kumpla i mu miałem robić lampke rowerową na 3x XPE R2 WG , ale chyba latwiej i taniej kupić takie coś .
Pozdrawiam
hej
Wiadomo coś o rzeczywistej ilości światła jaką to cudo produkuje?

Jakieś porównanie do popularnego modelu lub fotki przy jakiś standardowych (np. "Dominikowych") ustawieniach?

Przy tej cenie możnaby się zastanowić np nad 2 sztukami - jedna na kierownice, druga na kask ;)
POzdrawiAM
rydzo
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

rydzo, realnie ta lampa ma ma na wyjsciu ponizej 450 lumenow swiatla. Lupine Tesla (oryginal ktorej jest to chinska kopia) ma realnie 480lumenow, tutaj jest slabsza i awaryjna elektronika, a producent udziela az trzech miesiecy gwarancji na ta lampke :lol:
momok
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 02 paź 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: momok »

Witam bardzo serdecznie, mam takie pytanie, czy warto kupić ową lampkę. Do tej pory używam bocialarki, nie mam czasu ani umiejętności i zaplecza by składać coś samemu, tu miałbym gotowy produkt. Cenowo też nie najgorzej, tylko czy nie rozleci się po tych 3ech miesiącach...Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

momok, po 3 miesiącach to jeszcze nikt nie wie :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
momok
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 02 paź 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: momok »

A jak wypada w porównaniu z bocialarką, i czy trzeba ją przerabiać, czytałem iż należy dać paste termoprzewodzącą no i czy laik w temacie da sobie z tym radę. Cenowo to chyba nie ma konkurencji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

momok, dasz radę - jak nie dasz to komuś zapłacisz extra za naprawę :-| Ale i tak się będzie opłacało.
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Właśnie dostałem swój egzemplarz lampki - Chińczycy poprawili się! W odróżnieniu od przedstawionych na poprzedniej stronie zdjęć, w moim egzemplarzu nie ma zadziorów (gwinty b.dobrej jakości), śruba uchwytu wystaje na co najmniej 4 zwoje (więcej to się chyba wkręcić do środka nie da. Star z P7 jest nie przyklejony, ale przykręcony dwoma śrubami do radiatora, jednak póki co nie odkręcałem go, więc nie wiem, czy dano warstwę pasty termoprzewodzącej czy też nie. Na pewno zmieniono mocowanie aluminium w środku, obecnie jest dokręcony pierścieniem z dwoma otworami, zdecydowanie łatwiej można ten pierścień odkręcić niż w przypadku pokazanym na zdjęciach umieszczonych na poprzedniej stronie (gdzie miejsca w których powinny być otwory wyglądają na walnięte punktakiem). Póki co nie wiem, czy zmieniono konstrukcję tej aluminiowej części w środku, czy dalej jest ten niepotrzebny otwór, może jak mnie diabli podkuszą, to sprawdzę i pastę i ten detal.
Akumulatory wyglądają na sprawne, napięcie wyjściowe 7,6V (bez obciążenia), jednak po kilku minutach świecenia na maksa dioda z tyłu zmienia kolor z zielonego na czerwony - znaczy trzeba naładować akumulatory. W dzień lampka świeci dość ładnie, ciekaw jestem jak wyglądać będą testy dziś wieczorem.
Od zamówienia 21.10 do otrzymania 16.11 minęło trochę czasu, ale jak zamawiałem, to niby jeszcze były na stanie, później okazało się, że nie ma i kolejna dostawa była dopiero na koniec października. Spakowano 2 listopada, wysłano 6, paczka odleciała z Hong Kongu 9 listopada, dotarła 16. Oczywiście "gift" i wartość na deklaracji celnej 45HKD (jakieś 16 zł) nie podlega cle i Vat'owi ;).
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

prozor, a od kogo zamawiałeś ?
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Kupiłem w DealExtreme.
Jestem po testach w terenie, przyznam, że oczekiwałem więcej - 900 lumenów toto w życiu nie ma, pewno jakąś połowę z tego, ale efekt jest b.dobry. Pierwszy tryb nadaje się tylko na las, jest zbyt rażący dla kogoś z przeciwka, ma to jednak swoje dobre strony, wreszcie samochody zmieniają światła drogowe na mijania, jak tylko przełączę lampkę na drugi, słabszy tryb. Wbrew (i na szczęście) specyfikacji lampka ma jeszcze tylko jeden tryb szybkiego migania (sos nie ma!), szkoda tylko, że to miganie jest na pełnej mocy, o wiele bardziej użyteczne byłoby na niewielkiej, np. 30% - w końcu jest to tryb sygnalizacyjny, nie musi walić z całej siły po oczach. Na upartego w mieście można używać słabszego trybu, jednak jest i tak dość mocny tak więc lampka powinna być skierowana jednak nieco w dół - a najlepiej mieć dodatkową lampkę pozycyjną i tej właśnie używać tam gdzie widoczność nie zmusza do użycia czegoś mocniejszego.
Podczas pracy na powietrzu (jazda rowerem temp. poniżej 10*C) lampka jest ciepła, ale nie gorąca. Jednak wystarczy kilka minut w pomieszczeniu, żeby zaczęła prawie parzyć w ręce. Czyli jednak odprowadzenie ciepła jest dobre, pytanie tylko czy nie da się zrobić lepszego, muszę ją jednak rozkręcić i sprawdzić czy zaaplikowano porcję pasty, czy też skręcone jest to tylko na styk...
pawel_LUB
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 17:54
Kontakt:

Post autor: pawel_LUB »

@prozor na ile czasu wystarczają akumlatorki w tej lampce?
20W 10^ Philips Briliant Line 12V Aku
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Z tego co inni użytkownicy przekazują, katalogowe dane się zgadzają, czyli około 3 godzin na pełnej mocy i jakieś 4,5 h na zmniejszonej. Teoretycznie można skompletować sobie drugi pakiet akumulatorów i mieć na zapas (2+2x18650 - zrobić lub kupić, chyba kosztuje około 35$ bez futerału...), choć mi to akurat potrzebne nie jest. Nie robiłem testów stacjonarnych (nie będę dmuchał wentylatorem, a po co przegrzewać?), moje jazdy w terenie raczej nie przekraczają obecnie 2 godzin, tyle to na pewno wytrzymuje bez problemów, być może jeszcze godzinę dłużej by i poświeciła, ale tego nie sprawdzałem. Teoretycznie można zsumować czasy świecenia z kolejnych jazd, w końcu od zapalenia się czerwonej diody sygnalizacyjnej wyczerpanie akumulatorów, pozostaje w nich jeszcze jakieś 10% do 20% energii. Czyli teoretycznie można zaryzykować, zwłaszcza, że mam lampkę backupową, bo ta w mieście potrafi oślepić nawet w niskim trybie, trzeba pamiętać, żeby przekręcić ją dość ostro w dół w warunkach dobrej widoczności (czyli oświetlenia ulicznego). To niestety przypadłość wszystkich mocniejszych lampek bez reflektorów które kształtują wiązkę światła tak jak reflektory mijania w samochodach - odcięcie góry, oświetlanie głównie prawej strony. Chętnie bym zainstalował właśnie tego typu reflektorek z lampą 3W, ale chyba ze świecą szukać takiego rozwiązania, choć soczewki niesymetrycznie kształtujące wiązkę świetlną (różne kąty góra/dół) są jakimś rozwiązaniem...
momok
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 02 paź 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: momok »

Też zamówiłem tę lampkę, czekam niecierpliwie. A co do oślepiania to nawet na Bocialarke narzekają, szczególnie te gamonie co po drodze dla rowerów maszerują. Mam nadzieje że też dostanę tę poprawioną wersję lampki.
toffik61
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 18:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: toffik61 »

Witam wszystkich,mam pytanie do użytkowników HA-III SSC P7-C -czy dioda w ładowarce sygnalizuje koniec ładowania?

[ Komentarz dodany przez: Pyra: Pon Lis 30, 2009 5:58 am ]
Przypominam!
...UWAGA...NOWI UŻYTKOWNICY!!! ... brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem. NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!! Lektura obowiązkowa: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2036
Jest do tego specjalne miejsce: http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=3
"Witam wszystkich" to trochę mało, nie uważasz?.... :roll:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 lis 2009, 05:59 przez toffik61, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ