WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
karlosboy

Post autor: karlosboy »

kPietrzak, rozumiemy twoje zadowolenie ale by twoja opinia była miarodajna musiał byś napisać jak jeździsz i dodatkowo stać się użytkownikiem Wall'e.
Często jesteśmy zadowoleniu z tego co mamy, ale jak już dostaniemy nową lampkę to nie chcemy się z nią rozstać ;-)
Ciemniak
Posty: 9
Rejestracja: sobota 01 maja 2010, 02:03
Lokalizacja: z czarnej dziury

WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Post autor: Ciemniak »

Witam wszystkich a w szczególności Szanownego Admina i Moderatorów.
Po zamontowaniu 0,5W lampki (taki Walle no name za 14 zł) zauważyłem od razu że samochody wyprzedzając mnie robią większy łuk. Przedtem zużyłem trzy lampki za kilka złotych, jedna przestała świecić po kilku miesiącach. Przedwczoraj usłyszałem od właściciela BMW który mi wyjechał na czołowe że mnie nie widać (głupie tłumaczenie, swiatełko daje po oczach i już mnie raz otrąbiono) no więc skoro tak to chyba zamontuję z przodu coś mocniejszego niż lampkę z diodą 0,5W :twisted: Nie masz racji kPietrzak szkoda zdrowia.
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kPietrzak »

Lubie czasem pojeździć po lasach, zdarza mi się robić 700km tygodniowo, a mimo to lampka jeszcze nie odpadła. Jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, że można się tak rozczulać nad wyborem lampki na tył;-)
szakalaka
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 14 gru 2008, 04:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: szakalaka »

kPietrzak nie żebym twierdził że Twoja lampka jest passe :mrgreen: bo kosztowała tylko 7 zeta , lecz to że piszesz że śmigasz z nią trasy po lesie i dlatego jest super to troszkę niemiarodajna opinia . Wypowiadamy się tutaj na temat lampki na tył której głównym celem jest uwidocznienie odpowiednio wcześnie rowerzysty dla większych i szybszych użytkowników dróg (chodzi o własne bezpieczeństwo). Ja swoją kupiłem po porównaniu w mglisty podwieczorek czterech lamp na rowerach kumpli i to było głównym kryterium. Może ta Twoja świeci tak że kładzie wszystkie tu opisywane na "łopatki" bez porównania to czysta demagogia.

PS. Oby ktoś inny nigdy się nie rozczulał "a mógł mieć bardziej widoczną lampkę tylnia" nie zrozum mnie źle ale to jest dbanie o własne i czyjeś bezpieczeństwo.

Pozdro
Lepsza mała pomoc , niż wielkie współczucie.
kPietrzak
Posty: 26
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 11:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kPietrzak »

Zawsze wydawało mi się, że każda świeci tak samo mocno. Ale mogę je przetestować na różnych odległościach.
czebrys
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 14:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czebrys »

Walle na prawdę mocno świeci. Spodziewałem się różnicy w porównaniu z lampką kellys (bankowo lepszą/mocniejszą od większości lampek za ok 7zł), ale to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania.

Na prawdę warto w nią zainwestować, bo to przecież inwestycja w bezpieczeństwo.
Hooter
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 09:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Hooter »

Witam Adminów, Moderatorów, a przede wszystkim użytkowników forum!

Byłem posiadaczem 'zwykłej lampki z pobliskiego supermarketu' do czasu, gdy na bliżej nieokreślonym pagórku postanowiła udać się w sobie tylko znanym kierunku. Za cenę oscylującą w granicach banknotu z Mieszkiem I nie można się spodziewać cudów, ale lampka świeciła, miała jakieś tryby i generalnie spełniała swoje zadanie, więc byłem ogólnie zadowolony.
Po zakupie Wall-ego diamietralnie zmieniłem zdanie. Porządne odlewy, w których trudno dopatrzyć się taniej chińszczyzny. Solidny uchwyt pozwalający umocować lampkę w pionie lub poziomie. Zaskakuje jasność świecenia. W mojej subiektywnej opinii, samochody zaczęły mnie omijać znacznie szerszym łukiem niż dotychczas. Mimo, że lampka emituje światło barwy czerwonej to kilkukrotnie zdarzyło mi się z powodzeniem użyć jako latarki w piwnicy lub jako oświetlenia podczas wymiany akumulatorów w latarce przedniej. Jedynym minusem Wall-ego jest przycisk włącznika, który jest dość 'twardy' i jego obsługa bywa kłopotliwa. Czasami podczas przełączania zdarzają się losowe przeskoki między trybami. Na szczęście podczas jazdy jest wszystko okej i jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się samowolna zmiana trybu.
Podsumowując Walle jest lampką godną polecenia. Zamiast trzech-czterech zgubionych lampek lepiej od razu kupić coś porządnego co będzie na służyć przez dłuższy czas. Kto kupuje źle, kupuje dwa razy :)

P.S. A propo 'rozczulania się na zakupem tylnej lampki'. Wiadomo, że wszystko zależy od tego jaką ktoś preferuje jazdę. Dla mnie do jazdy miejsko-szosowej to właśnie tylna lampka ma większe znaczenie. To ona jest jedynym 'strażnikiem naszych tyłów'. Na niespodziewane przypadki z przodu mimo wszystko można jakoś zareagować. Słaba widoczności z tyłu jest równoznaczna z powierzeniem bezpieczeństwa innym użytkownikom dróg.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Hooter, witamy ;-)
Ciemniak
Posty: 9
Rejestracja: sobota 01 maja 2010, 02:03
Lokalizacja: z czarnej dziury

Post autor: Ciemniak »

Witam wszystkich ponownie.
Zamiast trzech-czterech zgubionych lampek lepiej od razu kupić coś porządnego co będzie na służyć przez dłuższy czas.
Trzeba uważnie mocować lampkę, efekt jedna zgubiona druga potrzaskana teraz kupiłem coś prawie jak Walle (za 14 zł) i nie zdejmuję.
Na niespodziewane przypadki z przodu mimo wszystko można jakoś zareagować.
Czasem jedyna reakcja to wrąbać się czołowo we włączający się do ruchu samochód lub omijać, ja wybrałem kiedyś to drugie i omal nie skończyłem pod kołami. Lepiej zainstalować kilkaset lumenów z przodu, cały czas (ponad rok :wink:) się nad tym zastanawiam.

PS. Zostałem zignorowany :cry:
PS1. Czy pisanie posta to wyścig z czasem?
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ciemniak pisze:Witam wszystkich ponownie.
[...]
PS. Zostałem zignorowany :cry:
PS1. Czy pisanie posta to wyścig z czasem?
Witaj ponownie :)

Ad. PS. - Chodzi Ci może o brak odpowiedzi na Twoje przywitanie? Jeśli tak, to przykro mi, ale mieszając przywitanie z wypowiedzią merytoryczną należy liczyć się z tym, że część z przywitaniem może zostać przeoczona. W każdym razie odnotowaliśmy już Twoją obecność. I Twoje oczekiwania także ;)

Ad. PS1. Tu to już nie rozumiem o co ci chodzi? Czy to ma jakiś związek z tematyką wątku? Jeśli nie, to załóż proszę osobny wątek i powiedz w nim nieco jaśniej o co Ci chodzi...
Pozdr.
Pikom
czebrys
Posty: 42
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 14:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: czebrys »

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, czy ta lampka jest mocna to cytuję część rozmowy na gg z bratem o niej:

"ale po co Ci taka mocna lampa?
trzeba ją w dół skierować - inaczej nie można z tym jeździć
dowod rejestracyjny Ci zatrzymają :P"

[ Dodano: 2 Luty 2011, 10:31 ]
Przepraszam za post pod postem ale pisze z telefonu.
Co prawda nie polecam wyrywać gumki z włącznika (w środku siedzi microswitch) ale dzięki temu udało mi sie dolutować kabelki do środka. jest to niestety jedyny sposób (przez powstała dziurę 10x5mm) żeby umożliwic włączenie lampki przyciskiem na kierownicy. W każdym razie dziala a dzięki użyciu jacka lampkę nadal można odłączac i chować do kieszeni :) po południu może wstawie zdjęcia. pozdrawiam.

[ Dodano: 9 Luty 2011, 16:13 ]
To znowu ja :)
Lampka sprawuje się świetnie, jest po pierwszych przejazdach w terenie, wszystko dobrze trzyma, mocno świeci, a i włącznik na kierownicy się sprawuje.

Jeśli komuś jeszcze brakuje zdjęć Wallego (nie ma za dużo w sieci) to podaję link do paru zdjęć lampki na rowerze oraz do włącznika powstałego z dwóch gumek z latarek :P

http://img7.imageshack.us/g/img1076l.jpg/
Pozdrawiam.
Szparek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 25 sie 2009, 00:21
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: Szparek »

Drogą kupna nabyłem dziś lampkę WALLe.

Jest tak mocna, że moim skromnym zdaniem źle ustawiona może stworzyć zagrożenie w ruchu drogowym. Rzeczywiście najlepiej skierować ją lekko w dół i używać TYLKO na akumulatorkach 1,2 V, na których daje mniej światła niż na bateriach alkalicznych 1,5 V.

Przy ustawieniu lekko w dół i użyciu akumulatorków 1,2 V lampka jest znakomicie widoczna i jeździmy bezpiecznie.

Jeżeli ustawicie ją źle, nie zdziwiłbym się gdyby ktoś za Wami wjechał w drzewo, ewentualnie Wam w tyłek, lub zwyczajnie zechciał Wam wyklepać maskę. Policja może też wystawić mandat.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

ja od siebie muszę ostrzec: dziś zgubiłem Walle'go na dziurach, i to nie wypadła z uchwytu tylko odleciała część z bateriami i diodami :( Tylna ścianka została w uchwycie ;/ jutro jadę jej szukać jeszcze ale marnie to widzę :(
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

Jak była na gwarancji to stanowczo reklamacja. Moją spotkał ten sam los i po grzecznym wytłumaczeniu co się stało(w sensie nie urwana przy wymianie bakterii, tylko w trakcie normalnego używania) dostałem nową lampkę i to komplet, mimo że oddałem bez uchwytu. BTW mam wrażenie, że w tej nowej przekonstruowali zaczepy i jest szansa, że pożyje trochę dłużej.
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Też będe kupował Walle ale zastanawiam się czy nie ma lepszej alternatywy coś mocniejszego :twisted:
ODPOWIEDZ