ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/186

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Mam pytanie odnośnie tego Romisena.

Post autor: delcadro »

Witam. Opłaca się go kupić z DX za 22 $ ale z pewnymi 3 trybami pracy?
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Re: Mam pytanie odnośnie tego Romisena.

Post autor: Hahar »

delcadro pisze:Witam. Opłaca się go kupić z DX za 22 $ ale z pewnymi 3 trybami pracy?
Trudno policzyć 22x3,18 = 69,96 zł na alledrogo 60 zł z przesyłką...
Mi się trafiła wersja z trzema trybami-w aukcji podają że ma jeden. :D
skaktus pisze:Wrzucić do rominsena XP-G R5 i puścić w niego koło 1,5 A.
Masz fotę jak to świeci?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Mam pytanie odnośnie tego Romisena.

Post autor: skaktus »

Hahar pisze:
delcadro pisze:Witam. Opłaca się go kupić z DX za 22 $ ale z pewnymi 3 trybami pracy?
Trudno policzyć 22x3,18 = 69,96 zł na alledrogo 60 zł z przesyłką...
Mi się trafiła wersja z trzema trybami-w aukcji podają że ma jeden. :D
skaktus pisze:Wrzucić do rominsena XP-G R5 i puścić w niego koło 1,5 A.
Masz fotę jak to świeci?
Fotek nie mam. Nie jest tak bardzo skupione jak na Q5. Nadaje się na rower jak i chodzenie po lesie. W trybie max ludzie robili oczy że takie małe coś tak świeci. Zasięg na XP-G większy o około 30-40%.
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Re: Mam pytanie odnośnie tego Romisena.

Post autor: Hahar »

skaktus pisze:
Fotek nie mam. Nie jest tak bardzo skupione jak na Q5. Nadaje się na rower jak i chodzenie po lesie. W trybie max ludzie robili oczy że takie małe coś tak świeci. Zasięg na XP-G większy o około 30-40%.
Szkoda że nie masz foty...
Zastanawiam się XP-G czy XM-L ...
Ale na XM-Lu pewnie jeszcze szerzej świeci.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Na XM-L też mam i świeci szeroko, ale nie ma tragedii. Postaram się jutro porobić beamy na suficie i ewentualnie coś z balkonu.
ILPT
toocool
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 13:53
Lokalizacja: W-Wa

Post autor: toocool »

Słuchajcie, czy też mieliście diodę przyklejoną jakimś klejem? U widać na zdjęciu np. pod minusowym przewodem.
Obrazek
Ani drgnie...

Teraz mam dylemat XP-G czy XM-L i oczywiście pod to sterownik sensowny...

Gdyby koś miał problem z wykręceniem modułu LED/Sterownik, to całkiem łatwo idzie nożyczkami.
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ten klej nagrzany gorącym powietrzem z nagrzewnicy robi się plastyczny i łatwo można wyjąć cały star, a klej zeskrobać.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Nie trzeba nic nagrzewać. Wystarczy przez otwór którym wchodzą przewody, wprowadzić śrubokręt, oprzeć go na MCPCB diody i mocno uderzyć czymś w śrubokręt lub wkręcić pigułę w głowicę, wsadzić śrubokręt i uderzyć w podłogę itd. Odchodzą zawsze. Robiłem tak już kilka tego typu latarek.

Co do wyboru diod - zalety XPG to zasięg i ilość światła, akumulator wytrzymuje w max trybie (około 1,5 A w diodę) koło godziny z kawałkiem - u mnie mniej więcej godzinę i 15 minut. Na XM-L zalety to ilość światła, zasięg nieco większy, ale akumulator wystarcza na jakieś 40 minut w trybie max (o ile do dobry akumulator) do tego latarka silnie się nagrzewa. XM-L do tej konstrukcji to już maksimum.
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
skaktus pisze:Na XM-L zalety to ilość światła, zasięg nieco większy,...
Napewno większy?

Co do czasu świecenia to może przyjmijmy jakąś stałą, bo można kogoś wprowadzić w błąd.
Jeśli rozpatrujemy maksymalne dopuszczalne prądy to jest tak jak piszesz, jednak, jeśli rozpatrzymy pod względem stałego prądu (czyli tego samego driverka) to wyjdzie na to, że XML ma dużą szansę świecić najdłużej, w związku z najniższym Vf a co za tym idzie relatywnie najniższą mocą pobieraną.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Według moich sprawdzań zasięg był nieco większy, super rewelacji typu wzrost o 50% nie ma co się spodziewać. Zyskamy góra kilka metrów, jednak też można to rozpatrywać jako złudzenie, ze względu że latarka świeci mocniej. Mając luksomierz można by rozwiać wątpliwości, takiego nie posiadam, więc opieram się na swoich obserwacjach.

Co do czasu świecenia - w moim wypadku był krótszy, jednak jest to raczej wina ogniwa (mniejsza wydajność przy dużym poorze prądu).
ILPT
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Grzejąc można uwalić diodę i powłokę latarki więc jeśli nie musisz grzać lepiej zmrozić.
Podważanie ok, jednak z głową i wyczuciem.
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Klej wygląda na silikonowy (podobny do fujika).
Można podważyć płaskim dłutkiem lub czymś podobnym.
Patent polega na przyłożeniu siły długotrwale. Podważamy i czekamy aż puści.
Wydłubałem taką metodą diodę zaklejoną tak, aż klej bokami wychodził.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
toocool
Posty: 5
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 13:53
Lokalizacja: W-Wa

Post autor: toocool »

A czy ktoś się orientuje czy podejdzie do niej taka piguła (w sensie tylko mechanicznym)?
http://dx.com/p/600lm-1-8a-5-mode-white ... 401?item=2

Czytałem, że C8 to C2 z większym reflektorem, a C2 to pierwowzór RC-UC4, ktoś może potwierdzić moje rozumowanie?
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Wczoraj zamontowałem na pokład AK-47 ustawiony na trzy tryby.
Dioda oryginalna i jest ogień-bardzo przyjemne światełko powstało.
Zaledwie 1A w diodę a jest znacznie jaśniejsze od podobnej latarki na tej samej diodzie i tym samym zasięg wzrósł,barwa neutralna - chyba na razie tak zostawię :twisted:
Lampkę na XM-L już mam chciałem coś bardziej skupionego a teraz przewyższa tamtą jasnością-oczywiście w punkcie.
Choć może podmienię na XP-G i dolutuję AMCka ale boję się że będzie za jasno w niskich trybach i wiązka światła się rozszerzy - teraz jest idealnie. ;)

Skyline II
Obrazek
Romisen RC-U4 @ 1A
Obrazek
L2P
Obrazek
Ustawienia aparatu 200/2/3,5-w poniższych zmienione dla oddania kształtu wiązki.

Romisen vs L2P
Obrazek
Skyline II vs Romisen
Obrazek
delcadro
Posty: 18
Rejestracja: piątek 19 paź 2012, 15:40
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: delcadro »

Jak w tej latarce wyciągnąć sterownik? Udało mi się odkleić diodę ale niestety nie wiem jak się zabrać za niego. Myślałem, że sterownik jest od strony diody, a nie wiem czy odklejać czy odkręcać mam wszystko od strony sprężyny. Sterownik który dokupiłem ma 17 mm - będzie pasował "mechanicznie" bo średnica dołu (od strony sprężyny) ma więcej?
ODPOWIEDZ