Śledzenie naszych przesyłek

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
LED
Posty: 3
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 15:33
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: LED »

Witam.Mam do Was pytanie.Czy ktoś może mi odpowiedzieć co się dzieje z moją przesyłką?
Mianowicie zamówiłem żarówki led do samochodu.Gość przysłał mi różnej wielkości i z jedną niedziałającą diodą.Wniosłem spór do paypal a następnie przekształciłem w roszczenie.Nakazano mi odesłać pd wskazany adres żarówki.Nadałem 2 przesyłki listem poleconym.Po jakimś czasie paypal napisał że nie może rozstrzygnąć sprawy na moją korzyść ponieważ nie jest wstanie sprawdzić czy przesyłka doszła do adresata.Zapomniałem dopisać że do paypal-a przesłałem 2 potwierdzenia nadania.Jedno na dzień 14-12-2010 zaś drugie na dzień 21-12-2010.Sprawdzałem na tej stronie
http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do
status moich przesyłek ale od kilku dni nic się nie zmienia.O co chodzi może mi ktoś coś powiedzieć?.Gdzie interweniować?Jeżeli możecie to podajcie linka.

Moje nr.przesyłek to
RR386345830PL
RR386346530PL

Obrazek
Obrazek
Bardzo proszę o odpowiedź
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Cierpliwie czekaj. Czasami statusy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Ostatni oznacza że wypełnili papiery i paka czeka na samolot i nic więcej. Od tej chwili w grudniu było jeszcze miesiąc czekania.
Pozdrawiam, Tomasz
LED
Posty: 3
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 15:33
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: LED »

TMK pisze:Cierpliwie czekaj. Czasami statusy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Ostatni oznacza że wypełnili papiery i paka czeka na samolot i nic więcej. Od tej chwili w grudniu było jeszcze miesiąc czekania.
Tak.Tylko zwróć uwagę że ja nadawałem do Hong Kongu i listy są na miejscu.Pytanie moje.Dlaczego listy nie zostały odebrane do tej pory?
TMK
Posty: 170
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 21:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: TMK »

Pamiętaj, że PP jest nielubiany za takie numery. Z reguły sprzedający dostają po d... przy jakichkolwiek roszczeniach. Przy odsyłce to Ty jestem "sprzedającym" :)
Pozdrawiam, Tomasz
LED
Posty: 3
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 15:33
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: LED »

TMK pisze:Pamiętaj, że PP jest nielubiany za takie numery. Z reguły sprzedający dostają po d... przy jakichkolwiek roszczeniach. Przy odsyłce to Ty jestem "sprzedającym" :)
Właśnie się przekonałem na jednej wysyłce.Paczka w chinach na miejscu nieodebrana przez sprzedającego a ja dostalem powiadomienie o zamknięciu sprawy na moją niekorzyść.Co do drugiej sprawy to przedłużyli termin do 18 lutego.Poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie.Dzięki za wszelką pomoc.
grzechodg
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 10 lut 2011, 13:55
Lokalizacja: dg

Post autor: grzechodg »

Bardzo fajna stronka. Śledzi przesyłki w ok. 100 krajach:

http://www.track-trace.com/post

POLECAM
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

witam
Mam pytanko,na stronie HK (śledzeni przesyłek)są dwa miejsca w które wpsujemy
1-numer trackingu
2-kraj
i tu moje zdziwienie ,bo nie ma Polski??? czy to znaczy że HK do Polski bezpośrednio nie lata? czy trzeba wpisać jakiś inny kraj? dla mnie to dziwna sprawa.
Proszę OŚWIECNYCH :smile: o wyjaśnienia .
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

jeśli zamawiasz z DX to w "my account" masz "order summary" i poniżej spis twoich zamówień po kliknięcie w "status" numeru tracking przekieruje cie automatycznie do strony HK i pokaże status przesyłki jeśli wyskoczy ci zakładka z numerem i państwem to cierpliwie czekaj poprostu twoja paczka nie została jeszcze ewidencjonowana w systemie :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Dzięki XiJaro za info.
Właśnie byłem na DX i mam coś takiego:
Status: On 3/22/2011:
(of current
shipment) Shipped
Latest Shipment:by Tracked Air Mail
RT087227456HK Shipment Date Tracking Number
3/19/2011 1:17:42 AM RT087227456HK

Dalej postąpiłem wg Twojej instrukcji i jest jak mówisz ,więc cierpliwie czekam :)
(Najgorzej to u mnie z tą cierpliwością ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

mantech pisze:Najgorzej to u mnie z tą cierpliwością
pierwsze zakupy zawsze są stresujące, co 5 minut się zagląda :) jutro pojutrze powinno ci wskoczyć już śledzenie HK teraz całkiem sprawnie działa moje przesyłki od momentu wylotu z HK do momentu dostarczenia do domu tylko 4 dni:)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

Jeszcze raz dzieki,mam nadzieje że z tą poprawą szybkości HK to nie chwilowa sprawa tylko im juz w krew wejdzie :)
A co do moich zakupów to mój drugi raz, za pierwszym czekałem prawie 2 miechy,kilka dni temu przyszła przesyłka(bez trackingu była)...a ja dalej co chwila na na Dx a teraz i na HK zaglądam :) jakby to miało co przyśpieszyć.
OK nie ciągne już tego wątku ,coby forum nie zaśmiecać
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

mantech pisze:mam nadzieje że z tą poprawą szybkości HK to nie chwilowa sprawa tylko im juz w krew wejdzie :)
Ja w zeszłym roku, w kwietniu i wrześniu po zrobieniu zakupu na DX za 8 dni miałem w domu. Teraz jak kupuje cała Polska, to ani transfuzja nie pomoże.
mantech
Posty: 166
Rejestracja: czwartek 30 gru 2010, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mantech »

A ja sobie tak jeszcze myślę że zawsze w okresie listopad styczeń,wiadomo święta i preznty korki mogą się zdarzać.Więc jak je rozładowali to zaczeli szybciej i sprawniej działać.
Przynajmniej taką mam nadzieję :smile:

[ Dodano: 28 Marzec 2011, 10:13 ]
To znowu ja z pytaniem :)
Mam na HK taką informację :

"The item (RT087227456HK) left Hong Kong for its destination on 27-Mar-2011"

Rozumiem że przesyłka wyleciała z Hong Kongu do miejsca przeznaczenia (mam nadzieję że do mnie :) )
I tu pytanie do doświadczonych : czy od tej pory zostaje mi tylko czekać,czy jeszcze gdzieś moge tę przesyłkę "śledzić" w międzyczasie,zanim dotrze do moich drzwi.

Pozdrawiam
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam.
Gdzie mogę sprawdzić status paczki wysłanej z Kai?
Mam numer trackingu, jednak na żadnym z serwisów sprawdzających nie mogę odczytać wiadomości o paczce :/
Oto numer: RC024293604HK
Komarek34
Posty: 456
Rejestracja: czwartek 26 sie 2010, 23:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Komarek34 »

Czasem info wskakuje na traking z opóźnieniem.
Miałem też tak z HKpost,że nie było w ogóle informacji a list w domu leżał.....
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ