Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Jeśli mamy taką samą optykę w s2+, x1 i l2p to po co Ci takie poròwnanie ?
Będą świecić niemal identycznie.

S2+ OP około 55m ,
L2P OP jakieś 80m

Szukasz większego zasięgu niż 3*xp-l w optyce 20mm/ S2+ OP ? To bierz L2P OP
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

vin324pl pisze:Jeśli mamy taką samą optykę w s2+, x1 i l2p to po co Ci takie poròwnanie ?
Będą świecić niemal identycznie.
nie wiedziałem, dzięki !
vin324pl pisze: S2+ OP około 55m ,
L2P OP jakieś 80m

Szukasz większego zasięgu niż 3*xp-l w optyce 20mm/ S2+ OP ? To bierz L2P OP
OK!

Spot w L2P OP nie będzie jakiś przesadnie mały jak w C8 SMO, raczej mu będzie bliżej do S2 OP, prawda? To samo ze spillem.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

Tu masz wszystko czego potrzebujesz na fotkach
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18024&start=15

M1 swieci podobnie do l2p
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Odnośnie TIR, każda tego typu optyka świeci szerzej i bliżej niż dowolny reflektor OP czy SMO. Wersja 3x LED z możliwie najwęższą TIR Carclo 10507 również świeci szerzej i bliżej niż 1x XM-L2 w reflektorze.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
rambolbambol
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 13:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: rambolbambol »

W mojej opinii z optyk Carclo najładniej świeci 10508 ze spolerowaną na gładko powierzchnią "frosted". Jest równie daleko co 10507, ale nie ma takich brzydkich kwadratowych artefaktów.
dystans6
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 gru 2015, 17:51
Lokalizacja: wawa

Post autor: dystans6 »

Witam Wszystkich serdecznie. Interesuje mnie EDC X1 3x XP-L, chciałbym bardzo zobaczyc jakis filmik, jak owa latareczka sprawuje sie w ruchu. Czy ktoś z Was może pomóc jakimś nocnym video?
Pozdrawiam
ACDC
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 11:04
Lokalizacja: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Post autor: ACDC »

Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu czytam forum, a od niedawna jestem tutaj oficjalnie :)

Mam pytanie do osób, które mają latarkę EDC X1 3x XP-L ext 3.0 1800lm.

Odnośnie barwy światła LED mam 2 opcje, neutralna ciepła około 4000K i neutralna chłodna 4750-5000K, którą zamontować?

Latarka będzie używana najczęściej podczas szybkiej jazdy na rowerze w górach i lasach.
Chciałbym żeby barwa światła, była jak najbardziej naturalna (nie przekłamująca kolorów).
Którą z tych dwóch opcji byłaby najlepsza?

Te same wskazówki trafiły do GREGA i mam nadzieje że najlepiej doradzi.
Liczę na to że jest jakaś osoba,która śmiga z nią na rowerze (MTB/ENDURO)

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
darekka
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 14:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: darekka »

Może ktoś podpowiedzieć co lepsze 3x XP-L ext 3.0 1800lm czy 3x Nichnia ok 1650lm na rower?
To ja
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

darekka pisze:Może ktoś podpowiedzieć co lepsze 3x XP-L ext 3.0 1800lm czy 3x Nichnia ok 1650lm na rower?
Xp-l zaświeci ciut mocniej, nichia lepiej odwzoruje kolory.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
darekka
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 14:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: darekka »

Niby tak ale kiedy Greg doda fotki porównawcze 3x XP-L ext 3.0 1800lm v 3x Nichnia ok 1650lm aby praktyczny pogląd był?
To ja
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ok. 10% różnicy w lm - nie zauważysz okiem, bardziej o odczuciach będzie decydowała barwa, ale na korzyść której, to już zależy od indywidualnych upodobań.

Za to ciekaw jestem czy skupienie z Nicha nie jest lepsze, bo chyba struktura jest mniejsza niż w XP-L... Wiem, że to optyka TIR, ale chyba jakaś różnica być powinna... Coś jak między XP-L a XP-G? Czy się mylę?

Osobiście preferuję światło z Nichia, jakoś nie trafiłem, żeby miało jakieś żółte naleciałości, co w Cree się zdarza dość często.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

darekka pisze:Może ktoś podpowiedzieć co lepsze 3x XP-L ext 3.0 1800lm czy 3x Nichnia ok 1650lm na rower?
Posiadam 3xNichia i szczerze to jestem nią zawiedziony. Nie mam nic do wykonania i samej latarki ale chodzi mi o rozkład światła. Jest tam te 1600+lumenów ale tego nie widać. światło jak dla mnie jest mocno rozproszone. Przypuszczam ze są to indywidualne preferencje bo moja dziewczyna uwielbia ten rozkład światła. Ostatnio kupiłem C8 SMO i w połączeniu z Grega Solarforce z Xml2 OP jest świetnie ale już z nichia to nie działa. Co mi się bardzo spodobało w 3x nichia i czego chyba nie ma w 3x xpl to długość świecenia na jednym ogniwie! Tak jak greg pisał przez 90% pojemności ogniwa ta latarka świeci na maxa i nie słabnie jak to ma miejsce z innymi latarkami które posiadam.
darekka
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 14:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: darekka »

No właśnie-to już 2ga opinia, żę XP-L w tym modzie jest lepsze(kolory, moc, rozkład światła).
Jeszcze tylko Greg niech wstawi porównawcze fotki obu wersji i będziemy mogli sami ocenić co nam bardzie odpowiada.

Panie Greg kiedy będzie porównanie?
To ja
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

A ja to lubię mieć zawsze backup, backupu i najlepiej mieć backap :mrgreen:

Dziś odebrałem kolejne 3szt od Grega :mrgreen: X1 3xpl
Więc Ci co mają jakieś wątpliwości co do zakupu X1 niech zerkną na zdjęcie :razz:
Ponadto dodam, że mama Grega gotuje pyszny rosół a Greg to taka gaduła, że musiałem się siłą ewakuować :mrgreen:
Obrazek
photo upload sites

PS. Greg poproszę o kartę stałego klienta :mrgreen:
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

darekka pisze:No właśnie-to już 2ga opinia, żę XP-L w tym modzie jest lepsze(kolory, moc, rozkład światła).
Jeszcze tylko Greg niech wstawi porównawcze fotki obu wersji i będziemy mogli sami ocenić co nam bardzie odpowiada.

Panie Greg kiedy będzie porównanie?
Szczerze mówiąc nie wydaje mi się żeby była miedzy tymi wersjami jakaś wielka różnica. Tuataj masz kilka fotek porównawczych xml/xml2/3xnichia klik .
Tak jak wcześniej napisałem, ogromnym plusem 3x Nichia jest to ze ta latarka świeci z taka sama mocą przez 90% pojemności ogniwa. Zwykły Xml2 pod koniec ogniwa przypuszczam ze ma polowe światła którą miał na świeżym ogniwie.
ODPOWIEDZ