Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Dzięki Panowie.
Z tym siedzeniem za biurkiem, to też nie zupełnie tak, bo w teren też trzeba wyjeżdżać, ale już tak bardziej "rekreacyjnie".

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Pyra pisze:ale już tak bardziej "rekreacyjnie"
czyli współczujemy wątrobie ;-). Dołączam się do gratulacji.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
GanzConrad pisze:
Pyra pisze:ale już tak bardziej "rekreacyjnie"
czyli współczujemy wątrobie ;-).
Nie nie, nic z tych rzeczy... ;) Po prostu, przyjeżdżam, wpisuję się w dokumentację, pouczam obecnych z zadanej tematyki, robię sobie notatkę i do domu. Nie pojadę dziś, to mogę jutro, albo nie pasuje mi tu, to pojadę tam...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

W piątek odebrałem samochód z serwisu, pozbyłem się wkurzającego wyskakiwania "checka".
Zrobiłem dziś 250+ km, brak błędów po depnięciu w podłogę no i lepiej idzie.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Sezon coraz bliżej, choć już pierwsze dwuślady się pojawiły na drogach...
Dziś odebrałem blachy od lakiernika, dwa błotniki i dwa zbiorniki (paliwo i olej).
Czarny mat, i do tego szparunki i napis wykonane grafitem. W sobotę już będę montował. :twisted:

Obrazek
Zdjęcie na szybko u brata, bo lakier dostaje ceramiczną powłokę.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Źle się zaczęło dziać w pracy, bardzo źle, już dawno. Wysłałem jedno CV, poszedłem na jedną rozmowę i widocznie poszło nieźle bo dostałem tę robotę. :wink: Lepsza firma, lepsze warunki, lepsza kasa, praca taka jaka mi raczej będzie odpowiadać. Podbudowany pasmem sukcesów zaproponowałem odejście za porozumieniem stron, tygodniowy termin "wypowiedzenia", bo normalnie bym musiał czekać do końca marca. I to też przeszło. :mrgreen: Chyba coś się w końcu zaczyna układać. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś kupiłem nowe LEDy do kontrolek. Oryginalne były z roku 2002, więc technologia trochę przestarzała... co wiązało się z tym, że w słoneczny dzień, nie było widać kontrolek kierunkowskazów, czy "N". Nowe diody, okazały się kilkakrotnie jaśniejsze i mam nadzieję, że będzie w końcu widać że trzeba wyłączyć kierunkowskaz, czy że wskoczył luz.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś kupiłem nowe LEDy do kontrolek. Oryginalne były z roku 2002, więc technologia trochę przestarzała... co wiązało się z tym, że w słoneczny dzień, nie było widać kontrolek kierunkowskazów, czy "N". Nowe diody, okazały się kilkakrotnie jaśniejsze i mam nadzieję, że będzie w końcu widać że trzeba wyłączyć kierunkowskaz, czy że wskoczył luz.

Obrazek
Porównanie obu LEDów. W rzeczywistości ten stary wchodzi lekko w żółć, a ten nowy jest czysto zielony.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No i "nadejszła wiekopomna chwiła", dziś motór zrobił brum brum...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A brum brum, robi wspaniale... :twisted: Wydech Vance & Hines big radius 2 in to 1.

Dodałem krótki filmik, choć nie słychać jak na żywo...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zTPDmek ... e=youtu.be[/youtube]

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Ja dziś w swojej Pańci zmieniłem olej, filtr oleju, powietrza, brakło mi trochę chęci niestety i wiało niemiłosiernie bo jeszcze w kardanie trzeba zmienić.
Pyra, gratki złożenia i zapewne wszyscy śmigający na dwóch kółkach włącznie ze mną cieszą się Twoim szczęściem :mrgreen:
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Choć nie jestem fanem tego typu moto i preferuję golasy w typowo miejskiej wersji to szacun za indywidualizm. Seryjne jeździdło może mieć każdy, a takie coś cieszy moje oko jak żadne :padam: .
Ja chyba nigdy nie dorosnę to tego typu motocykli a wręcz odwrotnie chciałbym kiedyś zasmakować enduro.
Ech kiedy w końcu będzie pogoda by polatać kobyłką :)

Pzdr
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Tak wyglądał w dniu zakupu.
Obrazek
Obrazek
Lista zmian jest spora: nowe wszystkie linki w "srebrnym" oplocie oraz "srebrny" przewód hamulcowy. Nowe oba błotniki, cały osprzęt łącznie z kierownicą, wydechy, kierunkowskazy, pokrywa filtra i dekielek na kapie rozrządu, ozdobna osłona na filtr oleju, siedzenie, stacyjka w komplecie z blokada kierownicy (do tej pory musiałem nosić dwa kluczyki). Chromowanie półek przedniego zawieszenia.
Najwięcej pracy było z demontażem i montażem do lakieru.
Sporo wydatków, to były tzw. drobiazgi, które mi jednak nie dawały spokoju, jak np.: plastikowa obręcz mocująca licznik (był przyklejony na silikon), uszczelki konsoli, nowe hermetyczne wtyki do oświetlenia z tyłu oraz do kierunków z przodu. Oryginalne mocowania do przewodów przy kierownicy, gumowa podkładka pod akumulator, śrubki (sporo było metrycznych), opaski, złączki, oringi,...
Wymiana napinacza łańcucha sprzęgłowego, poprawna regulacja sprzęgła. Oczywiście obowiązkowo wymiana wszystkich płynów i filtrów, oraz smarów.
I efekt końcowy.
Obrazek


Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

To też nie moja bajka, ale szczerze gratuluję posiadanego sprzętu, naprawdę roi wrażenie.
:super:
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Znowu dostałem kupon 15 ojro od ebay. Sposobem na te kupony chyba jest NIE kupowanie u nich, dzięki czemu ślą kupony i zachęcają do kupowania. Po długich poszukiwaniach czegokolwiek co mi się przyda, w końcu znalazłem zabaweczkę https://www.ebay.pl/itm/FX-AUDIO-DAC-X3 ... 2318487719

U nas 200zł + koszt wysyłki. Ja zapłaciłem 72zł także przycebulone pięknie :) Jak trafi na VAT to będę się wykłócał żeby liczyli od 72zł.

Chciałem jakąś latarkę, np fajną czołówkę, ale nic ciekawego nie idzie znaleźć albo drogo. W porównaniu do aliexpress czy nawet allegro straszna tam bieda, także już sobie przypomniałem czemu tam nie kupuję.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dwa (z czterech) fajne ogniwa pod 3 x S11 i coś tam jeszcze
Obrazek
ODPOWIEDZ