FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Miedź jest pod tym względem lepszym przewodnikiem ciepła, pod warunkiem, że używasz bardzo czystego stopu. Z tego co pamiętam miedź ok 400 , a Alu ok 230 w temperaturze pokojowej 20 °C. Lepsze były metale szlachetne, diament i grafen poza konkurencją, ale to są olbrzymie koszty.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Czysta miedź 400W/mK stopy alu około 200W/mK a gdzie tu porównywać zwykłe podłoża ktore mają około 1 do 5 W/mK, dlatego to jest wąskie gardło w odbieraniu ciepla.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

acha :-)

No niech będzie, chociaż aluminium aluminium nie równe i nigdy nie wiadomo co w danym stopie siedzi. Czyli tutaj podłoże diody ma decydujący wpływ. No w sumie logiczne nawet :-)
Tylko ja już sam podłoża nie wymienię, chociaż to i tak pieśń przyszłości bo już miesiąc czekam na fandyfire :-( i lekko jeszcze 2 tygodnie poczekam.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
profaner pisze:Tylko ja już sam podłoża nie wymienię, chociaż to i tak pieśń przyszłości ...
Poznań leży blisko Gądek ;)
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Dopiero teraz zauważyłem że jest opcja SolarStorm na diodach XM-L2 i jest tańsza niż wszystkie niż na XM-L wtyk hamerykański nie jest dużym problemem.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Tak, tylko licz się z barwą białą zimną. Brrr dla mnie odpada.
Lubię cieplejsze odcienie, moja też nie jest idealna, ale już nie będę wymieniał ledów, bo tragedii nie ma.
adinek
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 15:19
Lokalizacja: KRK

Post autor: adinek »

Ile ważą takie lampki (solar storm, fandy fire x2), pytam w kontekście ew. montażu na kasku.
Awatar użytkownika
Pete
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 17 paź 2013, 10:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Pete »

FandyFire X2 - Product Weight: 93g specifications. Sama lampka waży tyle co nic, bo akumulatory są osobno.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Moja z kabelkiem 99g
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Moja jeszcze więcej ( wymienione piguły), ale waga nie przekracza 120-130 gram. Ze mną też jeździ na kasku. Jeszcze dopracowuje mocowanie. Przy odpowiednim umiejscowieniu, nie czuć większej wagi ( może kark się wyrobił, od kasku motocyklowego :p ).
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Dostałem i ja - do kompletu brakuje mi tylko roweru. :) Robiłem test na grzanie się obudowy i w stanie fabrycznym i robi się letnia po ok. 1 minucie, ciepła po tak 2-3 minutach i gorąca po ok. 4 minutach (test w oparciu o własne zmysły ;)). Wersja na XM-L2.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Moja po modyfikacji, po 30 sekundach ciepła, a gorąca już po minucie. Fabrycznie była podobnie do Twojej, tylko ja dłużej niż minutę nie chciałem grzać.
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Kazik skąd zamawiałeś i ile czekałeś?
Awatar użytkownika
aflo
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2013, 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aflo »

Zastanawiam się nad zakupem tej lampki, a teraz widzę że jest wersja X3

http://www.fasttech.com/products/1603/10003978/1527802

To jest nowość - czy była wcześniej już taka wersja????
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

To jest nowość, pojawiła się 15 listopada. http://www.fasttech.com/category/1/new- ... TUtMjAxMw/

Po lewej u góry masz link "New Arrivals", można przejrzeć nowości z kilku ostatnich dni.
ODPOWIEDZ