Żarówki LED dla domu.

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

A jak z ciepłem? Można tu zastosować metodę "macaj ze światelka.pl" - czy można dotknąć klosza i tej białej części podstawy robiącej za radiator?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Podejrzewam że przy tej mocy wszystko w środku ugotowane.
ILPT
fotofather
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 paź 2013, 18:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fotofather »

Ciągle działa :mrgreen: Zarówno bańka jak i podstawa są ledwie letnie
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Zarówno bańka jak i podstawa są ledwie letnie
no to długo nie podziała... :roll:

Abo inaczej - są 2 możliwości:
a)zastosowano ultra wydajne LED w kosmicznej technologii, które prawie wcale się nie grzeją i cały prąd idzie w światło
b) LEDy są zwykłe a przez chińskie partactwo nie ma odprowadzania ciepła - diody smażą się tam żywcem
Stawiam raczej na b)...
Awatar użytkownika
Hahar
Posty: 410
Rejestracja: czwartek 14 lip 2011, 23:04
Lokalizacja: Pobiedziska

Post autor: Hahar »

Takie cudo:
Obrazek
Przed przesmarowaniem pastą ledwo letnie, po 58 stopni na radiatorze...
Na plus dość wysokie CRI ,przyjemna ciepła barwa,i sporo lumenów,więcej jak 40W zwykłej żarówki -mniej jak 60W :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Skoro tylko ledwo ciepłe to jak napisali poprzednicy - piekarnik wewnątrz. Rozbierz i zbadaj co tam siedzi.
ILPT
dogu18
Posty: 23
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 22:54
Lokalizacja: czerwionka

Post autor: dogu18 »

Witam
nie chce zakładać nowego tematu to napiszę tutaj.
rok temu kupiłem do pokoju żarówki LED Osram 3w...
dzisiaj jedna z żarówek zaczęła wariować(świeci chwile pełną mocą po chwili mniej więcej 20-30% mocy i tak w koło)
Co może być tego przyczyną?? dioda sie kończy czy raczej przetwornica?? A może jeszcze coś innego??

Pozdrawiam Grzegorz
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Na nie jest 3 lub 4 lata gwarancji ;) więc jak masz paragon to do sklepu wymienić. Wygląda na padnięty sterownik raczej.
dogu18
Posty: 23
Rejestracja: środa 09 maja 2012, 22:54
Lokalizacja: czerwionka

Post autor: dogu18 »

no paragon to na bank gdzieś zaginął bo do jednak dawno było... i chyba tylko rok gwarancji był.
Lepiej tą żarówkę wykręcić i szukać pasującego drivera czy używać jej aż całkiem padnie i wtedy??
Ostatnio zmieniony sobota 01 lut 2014, 10:07 przez dogu18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Zanim z Chin przyjdzie driver to trochę zejdzie...rozmontuj i zobacz co jest w środku ;)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Zbychur dobry Link co to za driver, dziwnie tani, nie ma go gdzieś u chińskich przyjaciół za 10gr?
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Kiedy szukałem drivera do TR - 3T6, nie znalazłem ale za to właśnie trafiłem na to przypadkiem. Chłopaki twierdza, że się nada.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ht=#136125
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zanim cokolwiek wymienisz przetestuj ledy bo po co kupować sterownik kiedy okaże się że ledy są martwe ?
ILPT
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 03 cze 2013, 14:29
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Marooned »

Parę dni temu kupiłem do domu 2 oprawy. Jedna na 4x GU10, druga 2x GU10. W zestawie były halogeny 50W.
Ponieważ ostatni rachunek za prąd zjeżył ostatnie włosy na głowie, stwierdziłem, że 200+100W w przedpokoju to nieco za dużo.

Zupełnym przypadkiem dowiedziałem się o "dobrych żarówkach ledowych w Biedronce". Nie licząc pasków ledowych, nie korzystałem wcześniej z żarówek LED - a gdy widziałem takowe u znajomych (głównie GU5,3 z SMD) to nie miałem o nich dobrego zdania. 5x droższe od halogenów, a jakość światła subiektywnie słaba (być może źle trafiałem - wszak na rynku tuziny różnych modeli).

Dlatego na próbę kupiłem jedną taką lampkę. Tu jest filmik z nią - nie znalazłem innej informacji w Internecie.
Lampka dała na tyle przyjemne światło, że za 13zł postanowiłem wymienić wszystkie 6. 25,8W brzmi lepiej niż 300W ;-)

Jak pisałem, nie mam wielkiego porównania do innych LEDów, ale w porównaniu do tych halogenów (większość z półkolistą kopułką) dają szerszy strumień (na czym mi zależało), bardziej miękkie światło, cieplejsze (2700K), nie ma też widocznych w halogenach ostrych granic jasnych i ciemnych rejonów.
Nie widzę migotania, ale startują "dziwnie". Tak "ostro", jakby przez ułamek sekundy świeciły znacznie jaśniej - takie mam wrażenie.

Może ciut ciepłe, ale do przejściowych pomieszczeń (korytarze) są ok. Zobaczymy jak z trwałością.

W związku z tym mam do sprzedaży 6 halogenów GU10 :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 lut 2014, 15:31 przez Marooned, łącznie zmieniany 2 razy.
"In the brave new world of the year 2000, a kiss can still break your heart." - Program from Cirque du Soleil's Alegría

Nad tymi gwiazdami jest wszechświat szybujących potworów! Wiedziałaś?
ODPOWIEDZ