Nitecore HC50 czy warto ?

Oświetlenie montowane na głowie
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Właśnie dostałem Nitecore HC50. Tak na szybko:
- pięknie wykonana
- bez akumulatora bardzo lekka, z akumulatorem już ją czuć w ręce
- na głowie jej waga jest odczuwalna, ale chyba do biegania nie będzie taka zła
- nie zadziałała na 18650 z laptopa (może wina akumulatora), a na 18650 protected działa prawidłowo
piter488
Posty: 30
Rejestracja: sobota 12 lis 2011, 11:30
Lokalizacja: Miasteczko śląskie

Post autor: piter488 »

Witam.Ja też swoją właśnie odebrałem Nitecore HC50.
Sprawdziłem i wszystkie moje ogniwa działają,nawet te z laptopa :mrgreen:
tylko musiałem mocno dokręcić,żeby zaskoczyła.
W sumie spodziewałem się czegoś większego,a tu taka miła niespodzianka jeżeli chodzi o wymiary.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Latarka w/g opisu potrzebuje "pipka" na plusie - dlatego właśnie pytałem w tym wątku:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12373

HA! moja w/g trackingu już w UP :-) 17.12.13 - 13.01.14 (27dni)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Odebrałem i ja ale moja nie chce świecić na 18650 z lapka....Piszecie że jednym świeci na ogniwach z laptopa u innych znowu nie - jak to jest w końcu?? Pewnie będę musiał kupić ogniwa protected żeby się przekonać jak jest... Jeżeli tak to jakie polecacie? Chyba że faktycznie "pipek" wystarczy :)
edit: "pipek" pomógł i stała się światłość ale nadal podtrzymuję pytanie o docelowe pewne i sugerowane zasilanie ..
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 sty 2014, 13:48 przez luzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Latarka pewnie obsługuje ogniwa z wystającym plusem
o takim
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12373
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Latarka ma mechaniczne zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, PLUS musi być wystający. Ew. może też być potrzebne dłuższe ogniwo - ale raczej jednak chodzi o PLUS.

Jeżeli latarka nie ma w swoim oprogramowaniu Ochrony ogniwa, to i tak polecane jest ogniwo z Zabezpieczeniem.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
darekf
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 10:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darekf »

27 dni... Trochę się boję zamawiać, mam max 18 dni na odebranie przesyłki i wyjeżdżam... Co prawda nie ma świąt i Nowego Roku po drodze, to kto wie...
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Może się wyrobią, tego nie przewidzisz. Kamera kupiona 2.01.14 już tez w doręczeniu - 11 dni z Singapuru.
konrad1
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 21:05
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konrad1 »

[quote="konrad1"]Z terminami bywa różnie - 26.12.2013 zamawiałe w Pandawill i Dx wysłali 27 grudnia i 2 stycznia, a wczoraj -sobota- wszystkie 3 paczki objawiły się w Warszawie, więc koło wtorku powinny być u mnie. /quote]

Już są u mnie od 10 rano - poniedziałek- , więc może zdążysz (2 telefony i latarka - obyło się bez VAT-u)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

piter488 pisze:Ja też swoją właśnie odebrałem Nitecore HC50.
rafalklis pisze:Właśnie dostałem Nitecore HC50
Cieszę się razem z Wami, Panowie :mrgreen:

Gdy już przetestujecie porządnie napiszcie, jak się sprawdza rozkład światła przy chodzeniu, czy przy grzebaniu (z bliska). No i o wszystkim innym co zauważycie.

Najbardziej jestem ciekaw, jak będzie z wymianą diody, ale do tego namawiać nie będę, (ale już niektórzy pisali, że zamierzają spróbować, tak, że czekam niecierpliwie i trzymam kciuki!)

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

darekf pisze:27 dni... Trochę się boję zamawiać, mam max 18 dni na odebranie przesyłki i wyjeżdżam... Co prawda nie ma świąt i Nowego Roku po drodze, to kto wie...
W Azji właśnie teraz będą świętować Rok Konia, więc albo się wyrobią z wysyłką do Polski przed 25 stycznia, albo się przedłuży. Poczty też pewnie stają na parę dni u nich.
docek01
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 22:22
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: docek01 »

Czekam na recenzje :) skoro tyle osób już ma lampkę to powinien być wysyp opisów w najbliższym czasie. A moja leży gdzieś biedna w Urzędzie celnym w Zabrzu :-(
ArmyTek Predator XP-G2, ArmyTek Wizard Pro Warm, ZebraLight SC600w II L2, Ultrafire C2 mod XM-L, iTP A3 Upgraded, FandyFire X2,
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

marmez pisze:
piter488 pisze:Ja też swoją właśnie odebrałem Nitecore HC50.
rafalklis pisze:Właśnie dostałem Nitecore HC50
Cieszę się razem z Wami, Panowie :mrgreen:

Gdy już przetestujecie porządnie napiszcie, jak się sprawdza rozkład światła przy chodzeniu, czy przy grzebaniu (z bliska). No i o wszystkim innym co zauważycie.

Najbardziej jestem ciekaw, jak będzie z wymianą diody, ale do tego namawiać nie będę, (ale już niektórzy pisali, że zamierzają spróbować, tak, że czekam niecierpliwie i trzymam kciuki!)

Pozdrawiam, marmez

Dioda jest neutralna więc można ją zostawić ;)
Ja swoją dostałem już w piątek, wiec chyba byłem pierwszy :mrgreen:

Po weekendzie z lampką mogę napisać kilka spostrzeżeń:
- zbyt słaby najniższy tryb, reszta dobrze dobrana
- rozkład światła nie najgorszy, aczkolwiek czasem brakuje zasięgu, spot trochę kłuje w oczy perfekcjonistów,
gdyż nie jest tradycyjnym kółkiem, lecz układa się w "kwiatek", co jest widoczne wyłącznie z bliska
- wykonanie bez zarzutów, jedynie zawiodłem się trochę na pasku
- tuba zaprojektowana pod kątem ogniw zabezpieczonych
Z przemysłowych najlepiej współpracują Panasonic, aczkolwiek pomimo kontaktu z plusem słaba sprężynka sprawia, że lampka traci kontakt przy wstrząsach.
Po włożeniu Panasoniców 3400mAh z wystającym plusem w tubie dalej jest dużo miejsca, ale powyższa dolegliwość już nie występuje.

Generalnie lampka jest bardzo przyjemna i w 100% warta swojej ceny. Największym minusem dla mnie jest zbyt niski tryb moon.
darekf
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 10:49
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darekf »

Zaryzykowałem i zamówiłem, jedną sztukę z hkequipment a drugą z wallbuys. Mam nadzieję, że choć jedna dotrze na czas, ale idealnie gdyby zdążyły obie, bo będzie nas dwójka po jaskiniach łazić. :)

Mam tylko problem z Wallbuys... Po transakcji nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem od nich (tylko z PayPal) a na stronce zamiast numerów rachunku i zamówienia wyświetliło takie coś:

Kod: Zaznacz cały

Receipt #: none
Ordernumber #: none
PayPal pieniądze przelał, więc niby poszło, ale czy to gdzieś u nich nie utknie? Jak to wyglądało w Waszym przypadku?
Napisałem PM do usera Wallbuys, zobaczymy kiedy i co odpisze.
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

No trzeba będzie to kupić, nie ma rady :mrgreen:
Szkoda tylko, że klipsa zabrakło. Przydałby się czasami, żeby przypiąć do ubrania lub plecaka.
ODPOWIEDZ