domena

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Ej, gadżeciarze, żeby wzmocnić temat to mogę wykonać naklejki na auto, motor czy cosik tam jeszcze. Wy dajecie logo a ja go drukuje na folii Oracle po kosztach lub całkiem za friko ja się uda w formacie jaki ustalimy.
Taki dobry będę na Święta, a co ;)

B
Św. Mikołaj
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

maciex93 pisze:Reklamy na światełkach - nigdy!
Ściepa - jak najbardziej.
+1

Popieram przedmówców mówiących, żeby założyć w dziale dla zalogowanych wątek ze deklaracjami kwot zrzuty, i ew. podać kwotę docelową.

Potwierdzam, że w różnych projektach to działa.

Działa bez bajerów, bez "naznaczania" darczyńców. Bez formalizacji (stowarzyszeń - odradzam, duża *kupa* papierkologii, wymagane walne, zarządy, głosowania, (i jak się człowiek zagapi, to traci się kontrolę nad czymś, co się założyło i zostaje się skreślonym z listy członków) itd. Fundacja lepiej, ale podobnie). Gadżety też mnie nie pociągają i wydają mi się zbędę*.

Konkurs na nowe logo popieram, tylko, żeby wybór ostateczny zatwierdzał Calineczka, chyba, że sam zdecyduje inaczej. I z możliwością zostania przy tym co jest jeżeli nie będzie godnego następcy - nic na siłę.

Mogę spróbować spytać, kto i za ile migrował jedno duże forum z phpBB na coś innego, ale nie dam głowy, czy mi się uda dowiedzieć.

Jestem dobrej myśli :D

Pozdrawiam, marmez

*-...gadżety - choć jako osobny niezależny od finansowania forum projekt by mi nie przeszkadzały, byle nie było to czysto komercyjne przedsięwzięcie jednostki, bez korzyści dla światełek.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

skaktus pisze:Ludzie, nie popadajcie w skrajności - mam wrażenie, że każdy wychodzi z założenia - wpłacę i wolę być totalnie anonimowy bo jak ktoś się doczepi to będzie źle. Gadżety, wyróżnienia, kubki, smycze, naklejki na innych forach to działa od lat i nie ma problemów. Są zloty, dodatkowa sprzedaż itd i jest ok. Smycze zazwyczaj rozchodzą się w kilka minut a ludziom świecą się oczy jak widzą że mogą pokazać że należą do jakiejś grupy.
Myślałem że to jasne - ale wytłumaczę - wszelkie dodatki stojące pomiędzy działaniami koszt - zapłata zmniejszają szansę na załatwienie tego.

Stowarzyszenia, gadżety, kolorowe nicki, nagrody, wyróżnienia - i wszystko co przyjdzie do głowy, niezwiązane z podstawowym działaniem forum (przypomnijcie sobie jak forum nie działało) oczywiście może być realizowane ale w INNYCH TEMATACH JAKO ODRĘBNE SPRAWY!!!

Przypominam o co chodzi w tym temacie - chodzi o CIĄGŁOŚĆ DZIAŁANIA FORUM i nienarażanie pojedynczych ludzi (którym serdecznie dziękujemy za poświęcenie i czasowe i materialne) na w/w koszty które ponoszone są na rzecz WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW.

Zobaczcie np w tym temacie - dyskusja od dłuższego czasu nie zawiera żadnych konstruktywnych uwag tylko cytuję: "Gadżety, wyróżnienia, kubki, smycze, naklejki" o kolorowych nickach nawet szkoda wspominać.

Chcesz mieć różowy Nick - stwórz temat - zorganizuj innych którzy będą uważać ten pomysł za ciekawy a nie zaśmiecaj tematu który jest istotny dla istnienia samego forum.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Chyba nie zrozumiałeś do końca o co chodzi - jeśli chcesz wpłacasz kasę, nie chcesz nie wpłacasz. Jeśli chcesz wspomóc inaczej koszty utrzymania forum - kupujesz smycz, kubek czy co tam będzie (o ile będzie). Jakoś nie spotkałem się z problemem o którym piszesz tj:
Myślałem że to jasne - ale wytłumaczę - wszelkie dodatki stojące pomiędzy działaniami koszt - zapłata zmniejszają szansę na załatwienie tego.
Przykładowo na jednym z for na którym działa popularna marka samochodowa, same smycze dały zysk z którego udało się opłacić domenę, serwer i trochę zmian na forum (taptalk itd). Więc nie widzę czemu tutaj to by się nie miało udać.

Temat jest ogólną dyskusją i głośnym gdybaniem. A wiadomo, że gdybanie to jedno a życie to co innego.

Nie musisz odrazu wszystkiego negować. Skoro u innych zadziałały wpłaty i gadżety to czemu tutaj miało by to nie zadziałać ?

Trochę wiary w ludzi :mrgreen:
ILPT
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

marmez pisze:
maciex93 pisze:Reklamy na światełkach - nigdy!
Ściepa - jak najbardziej.
+1 .
Również jestem jak najbardziej za. Chętnie pomogę.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ja chcę forumowy kubek i smyczkę :)
Smyczki to nawet dwie :razz:

teraz gdybamy, koszt kubka, smyczy, po 10 zeta, niech kosztuje 20 pln za 1 szt na forum już pakowanie 10, czyli kosztuje 30 pln 1 szt
ale dwie szt to już tylko 50, do tego 2 smyczki po 20 zeta
i juz jest 40 na forum

ale niech tylko 10 będzie i 100 ludzi coś kupi, mamy 1000
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

I ja dorzucę swoje trzy pensy, gdy już będzie wiadomo gdzie i kiedy. (Paypal, konto i jedziemy :) ).
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

Pomysł z kubkami i smyczkami wydaje mi się dobry. Na innych forach z powodzeniem są organizowane takie akcje. Mamy dwa w jednym. Wspieramy forum, a co ważniejsze mamy bajeranckie gadżety :mrgreen: Od strony technicznej też nie ma problemu. Nawet nie trzeba się fatygować "na miasto" bo usługę można zamówić w necie.

Co do bezpośredniego wsparcia finansowego to też można zadziałać za pomocą różnych serwisów (chociażby donate button w paypall), a żeby połechtać "próżność" można dodać jakąś specjalną rangę.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A po co wam te tysiące? :neutral: Tak jak napisał belushi to nie są wielkie kwoty.
belushi pisze:Nie za dużo kombinacji? Przychodzi termin, hasło "zrzuta" i jest po sprawie. Najważniejszy początek- opłaty za serwer+domenę to są stosunkowo małe sumy. Migracja domeny i wyprowadzenie forum to koszt, ale nie robi się tego codziennie, wiec przy 100 osobach zrzuta po 10 zł utrzyma forum na najbliższe 3 lata.
Awatar użytkownika
donpablox
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 29 lis 2009, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: donpablox »

Zrzuta na hasło najprostsze rozwiązanie. Wszelkie wyrożnienia beda powodowały tworzenie grupek lepsi i gorsi.
Dla gadzeciaży fajna opcja mogłby być możliwy zakup latarek forumowych, z logiem/napisem światełka.pl. Cena zakupu to 50% koszt latarki imodyfikacji a 50% darowizna na serwer. Latarki by mogły by być w rożnych rozmiarach 16340, 18650, (x) × 18650 Dla mnie by to był gadżet kolekcjonerski, co roku lub dwa mogła by wychodzić nowa wersja, nowa dioda itp.
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Nie ma co kombinować, tylko założyć konto bankowe, utworzyć temat z numerem i aktualnym saldem. Potem zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Jak będzie dalej licho to akcja o rety gadżety i tyle.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Licho nie będzie, to widać. :)
.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

piciex pisze:Calineczka, mogę podać przykład jak to wygląda na innym forum na którym bywam. Mianowicie jakieś 2-3 tygodnie przed terminem opłaty domeny admin otwiera temat pt. "Zbiórka na opłacenie domeny". W tymże temacie wszyscy chętni wrzucają posty: Zenek- deklaruję 20zl, Roman- deklaruję 8zl, Stefan- deklaruję 30zl. Admin na bieżąco kontroluje sytuację i pilnuje, aby deklaracji zebrało się nieco "na górkę" i wtedy mówi STOP. Wszystkim deklaratorom rozsyła PW z nr swojego konta do wpłaty- wg. kolejności zgłoszeń. Jeśli, któryś da ciała (ale to się nigdy nie zdażyło) wtedy dosyła PW do tych deklaratorów z "górki". Następnie wszystkim ładnie dziękuję i po sprawie. Nikt niczego nie wygrywa, niczego nie zyskuje- po prostu zwykła dobra wola. Jestem tam od 4 lat i z doświadczenia powiem Ci, że taka zbiórka trwa 3-4min, a ci których akurat nie było na forum potem się pienią, że oni też się chcieli złożyć... To się sprawdza- naprawdę polecam.
Co do zmian to się nie wypowiadam bo za cienki stażem tu jestem, a pozatym mi się podoba. :)
I ten pomysł podoba mi się najbardziej. Wydaje się być prosty i skuteczny.
Nie mam nic przeciwko Panowie, by forum zaczęło żyć bardziej gadżetami. W tym jednak sensie, chcecie, weźcie się za to, róbcie dla siebie, dla zabawy...nie chcę opierać funduszy na serwer i domenę z tychże, bo za bardzo od...mody(?), potrzeby chwili zależą.
Przegadam z administracją temat i zaczynam szukać pewnego, dobrego serwera. I tak zakładaliśmy z Pikomem, że wrzucimy w nadchodzącym roku światełka na coś lepszego bo home ledwo sobie z nami daje radę... :razz: .
I jeszcze raz zaznaczę, nie czuję, bym sam tu ze wszystkim walczył i tak, na szczęście, nie jest! Jest wsparcie finansowe, admini i moderatorzy moim zdaniem są ŚWIETNI....Wy też, Panowie współuzależnieni :) . To przede wszystkim Wy tworzycie klimat tego miejsca. Bardzo Wam dziękuję za taką postawę, zainteresowanie, chęć pomocy. To wielka radość widzieć, że Wam zależy by to, co zacząłem, trwało :)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Calineczka pisze:To wielka radość widzieć, że Wam zależy by to, co zacząłem, trwało :)
Nawet nie wiesz jaki był szok dla organizmu jak padło :-)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Calineczka

Poinformuj nas w tym temacie gdzie pojawi się informacja odnośnie składki na nowy serwer.
Przy okazji nowego serwera może warto by rozważyć odświeżenie logo forum tak jak koledzy proponowali, oczywiście jeśli administracja nie ma nic przeciwko.
ODPOWIEDZ