HA-III SSC P7-C (SXO) 3-Mode 900-Lumen LED Bike Light Set

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Tak, jest sygnalizacja ładowania i naładowania (dioda zasilacza zmienia kolor).
rydzo
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rydzo »

Witam serdecznie,

Zamówiłem od razu 2 sztuki tego maleństwa i po ok miesiącu do mnie dotarły.

Zamówiłem 2 różne pozycje: 25149 oraz 29489.

Same lempki, pudełka, ładowarki takie same. Różnią się pokrowcami na aku, oraz tym, że 29489 (?) ma mocowanie na kask/głowę (trzypunktowe).

Właśnie przeprowadziłem testy terenowe.
Zgodnie z założeniami jedna lampka trafiła na kask, druga na kierownice.

1. mocowanie na kierownice (zarówno lampki jak i aku) sprawdza się bardzo dobrze
2. kabel łączący lampkę z aku jest bardzo krótki, więc aku musi być na samej górze plecaka.

Ilość światła jest naprawdę bardzo zadowalająca.
Porównana na żywo z myo rxp (kask)+Ultrafire C3 (kierownica - 2xAA). Jedna lampka w trybie LOW świeciła porównywalnie do RXP+C3.
Obie w trybie HI dawały więcej światła niż światła mijania w przeciętnym samochodzie.
W terenie na technicznej wąskiej ścieżce oba na HI dawały rade.
Przy jeździe w normalnym terenie (ścieżka, droga leśna itp.) bez problemu obie na LOW.

Problemu z chłodzeniem nie było (-3C) ;)
nawet po dłuższej jeździe na HI lampki zimne.

W pomieszczeniu na LOW lampka ogrzewa się do ok 40C.
na HI ok 50-60C
czyli przekazanie ciepła na obudowę raczej OK.


PS. jeszcze nie rozkręcałem, ale z zewn robi baaaardzo pozytywne wrażenie
PS2. zestaw 2 lampek, szczególnie w konfiguracji kiera+kask wydaje się najlepszym rozwiązaniem, nawet zaryzukuję, że to np. 2x400lm w takim układzie jest lepsze niż 1000lm na kasku lub kierownicy.
POzdrawiAM
rydzo
jarcyk
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: Białystok

Fotki

Post autor: jarcyk »

Witam jesli możesz wrzuć fotki
momok
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 02 paź 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: momok »

I kiedy zamawiałeś...
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

W ofercie DX pojawiły się dodatkowe akcesoria do tych lampek:
1. 4400mAh External Battery Pack with Pouch for SKU 29489/30864 (4*18650) $29.94 - wreszcie!
2. Head Strap for SKU 29489/30864 (25cm) $3.56
3. Velcro Binding Band for SKU 29489/30864 (35CM) $3.36
4. 5.4mm Male to Dual Female Adapter Y-Cable for SKU 29489/30864 (25cm) $3.13
5. 5.4mm Male to Dual Female Adapter Y-Cable for SKU 29489/30864 (100cm) $3.53
6. 5.4mm Male to Female Extension Cable for SKU 29489/30864 (100cm) $3.25
7. Water-tight Silicone O-Ring Seal for SKU 29489/30864 (2-Pack) $2.51
8. Toughened Glass Lens for SKU 29489/30864 (2-Pack) $1.40 - jakby komuś się pobiło szkiełko ;-)

Najbardziej cieszę się z zasobnika akumulatorów (wraz z pokrowcem!), dłuższych kabli oraz uchwytu na głowę/kask. Pozostaje mieć nadzieję, że do oferty również trafi zasilacz i sama lampka (ewentualnie z oringami, bez pozostałych akcesoriów), a być może również i części lampki (korpus i tak dalej)?
O ile ładowarkę akumulatorów mogę sobie (póki co) odpuścić, to chętnie kupiłbym dodatkową lampkę (plus uchwyt na głowę i 100 cm kabel Y).

Jak widać, ceny całkiem rozsądne.
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Witam

Widzę że na DX są trzy opcje tych lampek. Różnią się ilością trybów, uchwytem na głowę/kask, zasilaczem.
Dioda jest taka sama ale zdjęcia pokazujące ilość światła są lekko różne. Czy różnica wynika z zastosowania innych sterowników czy może jest to kwestia innych ustawień aparatu.

Nie podoba mi się strumień światła (spot ?) szkoda że nie jest bardziej "drogowy". To by się chyba dało zmienić stosując inne szkło tylko nie wiem czy gdzieś można dobrać odpowiednie.

Widzę że zasilacz/ładowarka jest na 8.4 V więc zakładam że baterie są połączone po dwie szeregowo a następnie równolegle ale czy jest tam jeszcze jakaś dodatkowa elektronika?

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30864
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29489

Na kaidomain też jest ale tu dioda nieco różni się oznaczeniami a spot to już całkiem inny. I komu tu wierzyć?
http://www.kaidomain.com/ProductDetails ... uctId=8681

Pozdrawiam
moorek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: moorek »

Co do lampek to wszystkie mają "te same" diody
Jedna wersja ma pasek na głowę - myślę że warto tą wersję rozpatrzyć.
Widzę że wyłapałeś jeszcze jedną wersję z 5cioma trybami - ale zasilacz angielski :-(((((

Ale opis każdej z nich jest i tak do de....
1 - podają że prąd 1A - bzdura - większy
2 - podają że jest tryb SOS - w 2szt które kupowałem do tej pory nie było trybu SOS tylko strobe.

Ogólnie to wszystko wg mnie ta sama wersja - zastanawia mnie tylko ta 5 trybowa - 3 tryby ciągłego świecenie by się przydało ale zasilacz bydlacki ze względu na angielską wtykę.
No i pasek na głowę - teraz jest już dostępny osobno luzem.

Ja bym wybrał wersję z paskiem nagłowę (ostatnio tak zrobiłem poza paskiem niczym się nie różniły - ostatnio poprawili jakość wykonania (pasta i dłuższy gwint)).
Tą 5 trybówką z angielskim wtykiem bym zostawił - chyba że chcesz być prekursorem i zrobić małą reckę.

Nie zapomnij o przejściówce do wtyczki.

Pozdrowienia
Moorek
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Zamówiłem właśnie tą z pięcioma trybami. Do angielskiej wtyczki przejściówka kosztuje 5 zł więc nie widzę problemu. Na zasilaczu piszą, że pracuje z napięciem 100-240V. Ilość trybów jednak jest dla mnie dosyć ważna ze względu na LOW do codziennego oświetlenia na drodze. Byłbym w pełni zadowolony, gdyby tryby przerywane pracowały na ok 20-30% mocy.
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Witam

> moorek

> Co do lampek to wszystkie mają "te same" diody

Być może, te na kaidomain mają oznaczenia P7-D-SXO a na DX P7-C-SXO, różnica to tylko jedna literka więc być może jest bez znaczenia (inna partia)

> Widzę że wyłapałeś jeszcze jedną wersję z 5cioma trybami - ale zasilacz angielski :-( ((((

Ta wersja jest dla mnie bardziej interesująca właśnie ze względu na tryby ciągłe.
Co do zasilacza: bez względu na to którą bym kupił to i tak musiał bym dokupić "przelotkę" więc jest to dla mnie bez znaczenia.

> Ale opis każdej z nich jest i tak do de....

Opisy, zarówno te z DX jak i te ze stron uznanych producentów można sobie do ciemnej piwnicy wsadzić i oświetlić super/hiper wydajną 9W latarką z aledrogo.pl a i tak nic z nich nie wyniknie:)

>...zastanawia mnie tylko ta 5 trybowa...
A tu to już mam nadzieję się lechd wypowie bo zamówił:)
Czekam z niecierpliwością.

Co do mojego wcześniejszego wpisu, przeczytałem jeszcze raz temat i widzę że z bateriami jest jednak jakaś elektronika. Ale nie pasuje mi ta pojemność. Elektroniką nie zajmuję się już bardzo długo, wzory co prawda się nie zmieniły ale jednak pamięć nie ta trzeba będzie odświeżyć.

Pozdrawiam

ps.Nie wiem jak ten post będzie wyglądał. Strasznie dużo tu dziwnych "przycisków" a ja stary "netoman" wychowany na mailowych listach dyskusyjnych:)
prozor
Posty: 18
Rejestracja: środa 21 paź 2009, 09:52
Lokalizacja: Sulęcin

Post autor: prozor »

Nie zwracajcie uwagi na zdjęcia pokazujące strumień światła tych lampek, na 99,99% reflektor (i LED, choć z chińskimi ledami to różnie bywa...) jest wszędzie taki sam i tak samo kształtuje wiązkę światła, zdecydowanie w trybie hi oślepia wszystkich jadących z naprzeciwka, w trybie lo też trochę razi, ale to zależy jak jest lampa ustawiona.
Czy 5 trybów ma faktyczne zastosowanie to też nie byłbym taki pewny. W mojej są 3 tryby, a i tak wg mnie tryb LO jest za mocny do jazdy po mieście przy normalnym ustawieniu lampy i tak oślepia przechodniów, trzeba ją kierować na dół, lub zamiast tej lampy włączać lampę pozycyjną (co stosuję nader często). Jak dla mnie to lampa ta powinna mieć faktycznie 3 tryby: Max-Mid-Lo gdzie tryb LO byłby trybem do 10% Max, ewentualnie wywaliłbym z obecnych tryb strobo, bo może i byłby użyteczny na drogach publicznych, ale nie na pełnej mocy światła (tak jak teraz to jest zrobione). No chyba, że jest on przeznaczony dla policjantów na rowerach ;-).
No i jeszcze życzyłbym sobie wyłączanie lampy dopiero po np. 2 sekundowym przyciśnięciu przycisku, krótkie przyciśnięcie zmieniałoby tylko tryby świecenia - użyteczne przy jeździe drogowej, działałoby jak w samochodzie zmiana świateł drogowych na mijania, obecnie zmieniam z hi na lo (samochód z naprzeciwka zmienia światła z drogowych na mijania), ale żeby zmienić na hi muszę przełączyć na strobo, wyłączyć i włączyć hi, czyli jeszcze 3x nacisnąć przycisk, co gorsza przez chwilę jadę po ciemku...
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Można by zastosować tu jakiś programowalny układ, tylko jaki i jaki byłby jego koszt?
momok
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 02 paź 2008, 17:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: momok »

Wreszcie dotarła, zamówiona 20.11.2009 a dotarła 12.01.2010. W między czasie pisałem dwukrotnie do DX co z zamówionym towarem, okazało się że robią ludzi w balona, na stornie In Stock, w realu nie mieli i kilkakrotnie zmieniali status zamówienia. A paczka leżała na poczcie w HK od 30.12.2009 dopiero 6.01.2010 wyleciała do mnie. Dosyć narzekania, lampka wykonana starannie, nie ma jakiś zadziorów czy syfów pod szybką. Dioda nawet centrycznie umiejscowiona. Gdyby nie czas oczekiwania i matactwo DX byłbym w pełni zadowolony.
Pulse
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 13 gru 2009, 22:02
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Pulse »

dziwne zamawiana 15.12, wysylka 24.12, 6.01 u mnie.
lechd
Posty: 19
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:14

Post autor: lechd »

Przypomnę, że kupiłem model HA-III SSC P7-C (SXO) 5-Mode. Zakup poszedł nadzwyczaj sprawnie - 5.01.2010 zakup, 22.01.2010 u mnie. Co do lampki to wykonanie bardzo staranne, światło takie jakiego się spodziewałem. Może napiszę bardziej o funkcjonalności. Tryby jak na moje potrzeby są w porządku - 3 ciągłe i 2 przerywane (strobo i SOS). Po naciśnięciu przycisku na ok 3 sek lampka gaśnie a po ponownym włączeniu zapala się na pierwszym trybie tj.100%. Wygodne to wg mnie bo nie trzeba przełączać za każdym razem po wszystkich trybach, żeby przejść do np środkowego. Nie podoba mi się za to zielona dioda z tyłu - nie to, że jest, ale to, że aby zgasła trzeba odłączyć zasilanie. Oznacza to, że po każdym przyjeździe, czy długim postoju trzeba rozłączać kabelki. Wiadomo co będzie z nimi po dłuższym użytkowaniu, bo są dosyć mocno spasowane. Szkoda, ze nie można wyłącznikiem całkowicie jej rozłączyć, chyba, że nie wiem jak to zrobić.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu zwłaszcza jeśli chodzi o cenę.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

a po co odłączać diodę która minimalnie je ogniwa ?
Kable wyglądają porządnie, raczej wiele zniosą
ODPOWIEDZ