iTP A3 EOS Upgraded - maleństwo, potrafiące zadziwić

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Potrzebuję porównania beamshotów iTP A3 vs EZAA/D10, na high. Ma ktoś te dwa światełka? :wink:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

D10/EZAA to jakieś x2 więcej światła. W Maratacu mam P4 a w D10 Q2. Robić?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Ok, już nie trzeba. Dzięki Lenin :D

Znalazłem tutaj; http://www.lumensreview.com/reviews/1-l ... raded.html
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Dla mnie inaczej to wygląda. Do tego spoot bardzo przy większej odległości niż "ścianowa" w iTP dużo mocniej się rozjeżdża niż w D10 ;)

Tryb maksymalny różne ekspozycje zasilanie NiMH:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Moim zdaniem w przypadku A2 EOS zasilanego AA te 80 lm to troszkę mało. Sprawdzałem - A3 EOS (również 80 lm) świeci duuużo ciemniej niż Nitecore EZ AA w max (130 lm) :|
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

a co to znaczy duuużo ciemniej ?
Jakiś dystans, jakieś zastosowanie Yano ?
można mieć i 50 lumenów i po ich skupieniu mamy mega jasność, a można mieć ich wiele więcej i co z tego- zależy do czego tego używamy
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Duuużo ciemniej oznacza dla mnie, że EZ AA nadaje się do spacerów, gdzie nie tylko świecimy pod nogi, ale również czasem trzeba zaświecić na 15-20 metrów - światła z A3 EOS przy takich odległościach jak dla mnie jest zbyt mało, aby widzieć dostatecznie wyraźnie. Spot w A3 EOS jest większy niż w EZ AA w stosunku 3/2 (w odległości ok. 3-3,5 metra od ściany), za to promień wtórny w A3 EOS jest większy. A3 EOS nadaje się do poświecenia na bliższe odległości - w domu, na spacerze. Jako EDC świetnie się sprawdza - trzy tryby jasności, żadnych mrugaczy. A co najważniejsze - jest tak mała, że można ją mieć zawsze przy sobie. Jednakże w przypadku A2 EOS, zasilanej baterią AA, która dysponuje ok. 2,5 razy więcej energii niż bateria AAA, oczekiwałbym nieco jaśniejszego trybu maksymalnego.
Ostatnie zdanie tak trochę poza tematem :wink: , bo wątek jest o A3 EOS, ale tak tylko chciałem podzielić sie swoją opinią, która jest jak najbardziej subiektywna ;)
pozdrawiam
yano
p.s. tak w ogóle to na swoją A3 EOS zdecydowałem się właśnie po przeczytaniu tej recenzji :mrgreen:
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

to racja, ale pamiętaj, że tu mamy 80 lumenów z malutkiego refa, EZ ma znacznie większy ref
zobacz np tu
http://www.torch.pl/forum/index.php/topic,56957.0.html
masz A2 EOS i 2h świecenia z 80lumenami- to sporo na EDC i z taką latarką należy porównywać EZ - porównywalne refy i masz 3 tryby a nie 2, dla mnie w EZ ino 2 tryby to mało troszkę
a A3 na stałe zagościła w mojej kieszeni, hihi z mega ciepłą diodą, a za jakiś czas pewnie trafi do niej xp-g :mrgreen:
bonio2
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 05 maja 2009, 15:59
Lokalizacja: Przeworsk

Post autor: bonio2 »

Witajcie ;)

Postanowiłem porównać ITP A3 EOS SS z Fenix-em LD01 SS. Obie latarki w trybie Hi generują 80 lm, tryby pośrednie się różnią. ITP low/mid 1.5/18 lm, Fenix 10/27 lm.

Na początek gabaryty
Obrazek
i refy z lewej Fenix
Obrazek

I na koniec jak one świecą. Zasilanie z eneloopów ok 1.3V
Hi z lewej ITP z prawej Fenix
Obrazek
Mid ITP / Fenix
Obrazek
Low
Obrazek
Aparat był ustawiony na F2.8 1/100s
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

bonio2, dzięki za ciekawe porównanie :mrgreen:
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

A ja wlasnie wrocilem z zabawy z ITP A3 EOS Ti. Na Mikolaja mi sie trafila (no co, nawet na glowicy ma wytatuowane Xmas 2009 :P ). Wbrew "misiom" (od "mi sie wydaje") nie ma zadnych problemow z przelaczaniem trybow czy staloscia polaczenia (dla niewtajemniczonych - pojawialy sie glosy, ze skoro tytan nie jest materialem na panewki, to sie bedzie ciezko glowica obracala - czy tam podobne bzdury). Tryby chodza swietnie, latareczka w porownaniu do wersji SS jest duzo lzejsza. Wykonczenie - super. Nawet diode wstawili centralnie ;)

Obrazek

Tryby sa takie same, wiec nie bede sie o nich rozpisywal. Dioda w mojej ma sliczne biale, nie wpadajace ani w zolc ani w niebieski swiatlo.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

He he... mam wersję Alu i SS, specjalnej różnicy w wadze (z eneloopem na pokładzie) nie odczuwam. To są dosłownie gramy. Tytan jest jakoś gdzieś po środku zważywszy na ciężar właściwy? Masz chyba dość dobrą "wagę" w dłoni, jeśli wyczuwasz doznania w stylu "w porownaniu do wersji SS jest duzo lzejsza" :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Ma ktoś z Was już może wersję Ti ? Chętnie bym zobaczył zdjęcia tej wersji :)

pozdrawiam
elektroda.pl
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

czekam na przesyłkę- na dniach będzie jakaś fota
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

pawelsz pisze:czekam na przesyłkę- na dniach będzie jakaś fota
Super :mrgreen: czekam w napięciu
elektroda.pl
ODPOWIEDZ