WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

*michal* pisze:Też będe kupował Walle ale zastanawiam się czy nie ma lepszej alternatywy coś mocniejszego :twisted:
Uwierz mi na słowo, że Walle będzie już wystarczająco (za)mocny.

Na grupowych wycieczkach rowerowych zawsze będziesz zamykał kolumnę bo nikt za tobą jechać nie będzie chciał. :twisted:



___
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

Vigo pisze:
*michal* pisze:Też będe kupował Walle ale zastanawiam się czy nie ma lepszej alternatywy coś mocniejszego :twisted:
Uwierz mi na słowo, że Walle będzie już wystarczająco (za)mocny.

Na grupowych wycieczkach rowerowych zawsze będziesz zamykał kolumnę bo nikt za tobą jechać nie będzie chciał. :twisted:



___
Hmm jeszcze myslalem nad uzywka Magicshine ale z tym ciezko i chyba ma osobne zasilanie - nie ma wbudowanego kosza na akumulatorki...

[ Dodano: 7 Wrzesień 2012, 12:22 ]
Jeszcze to jest ciekawa oferta - co ta no przepisy ruchu drogowego?
http://allegro.pl/lampa-tylna-mylane-le ... 04479.html

Chodzi glownie o ten gadżet - laser.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jeśli dojdzie do dowolnej kolizji, drugi uczestnik ruchu zezna, że oślepił go Twój laser i w zasadzie jesteś w 100% na przegranej pozycji. A laser może oślepić. Wystarczy kawałek szkła na drodze i odbicie w górę, nie rzadki przypadek.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

*michal* pisze:Jeszcze to jest ciekawa oferta - co ta no przepisy ruchu drogowego?
http://allegro.pl/lampa-tylna-mylane-le ... 04479.html

Chodzi glownie o ten gadżet - laser.
Przepisy z tego co kojarzę nic nie mówią na ten temat.
Jesteśmy ciągle pod względem prawnym z tyłu, a technika idzie do przodu - nawet nie ma zagadnienia oślepiania na rowerach przednimi lampkami, a co dopiero tylnymi.
Tym nie mniej, jak ktoś będzie walczył w przypadku problemu prawnie to fakt nieprawidłowego oświetlenia ewentualnie oślepiającego wywodził będzie pewnie z przepisów ogólnych.
Ale z drugiej strony w 99% wypadków to wjeżdżający w tył odpowiada ;) .
A gadżet fajny - chciałbym zobaczyć to w realu , jak się prezentuje, notabene laser ma osobny włącznik więc niekoniecznie zawsze trzeba stosować.

pozdrawiam
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

greg pisze:Jeśli dojdzie do dowolnej kolizji, drugi uczestnik ruchu zezna, że oślepił go Twój laser i w zasadzie jesteś w 100% na przegranej pozycji. A laser może oślepić. Wystarczy kawałek szkła na drodze i odbicie w górę, nie rzadki przypadek.
No tak niby ma to wyznaczać "bezpieczną" odległość a znając życie większość albo się zainteresuje albo będzie się śmiać. A policja więcej niż pewne, ze będzie zatrzymywać.

Całkiem fajna "zasłona" może być podczas mgły albo sporych opadów śniegu z tego lasera. :lol:

[ Dodano: 7 Wrzesień 2012, 13:49 ]
max4max pisze:
*michal* pisze:Jeszcze to jest ciekawa oferta - co ta no przepisy ruchu drogowego?
http://allegro.pl/lampa-tylna-mylane-le ... 04479.html

Chodzi glownie o ten gadżet - laser.
Przepisy z tego co kojarzę nic nie mówią na ten temat.
Jesteśmy ciągle pod względem prawnym z tyłu, a technika idzie do przodu - nawet nie ma zagadnienia oślepiania na rowerach przednimi lampkami, a co dopiero tylnymi.
Tym nie mniej, jak ktoś będzie walczył w przypadku problemu prawnie to fakt nieprawidłowego oświetlenia ewentualnie oślepiającego wywodził będzie pewnie z przepisów ogólnych.
Ale z drugiej strony w 99% wypadków to wjeżdżający w tył odpowiada ;) .
A gadżet fajny - chciałbym zobaczyć to w realu , jak się prezentuje, notabene laser ma osobny włącznik więc niekoniecznie zawsze trzeba stosować.

No tez mysle, że gadżet fajny ale czy to sprawdziła by się w ruchu drogowym? Większość będzie zainteresowana a to może = wypadek.

już widzę jak kierowca omija bezpiecznie te czerwone linie... :lol:
pozdrawiam
Edit Pyra: Popraw proszę pisownię
Ostatnio zmieniony sobota 08 wrz 2012, 00:06 przez *michal*, łącznie zmieniany 3 razy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Hm... interesująca ta tylna lampka z tym niby laserem, nazwał bym to raczej swoistym projektorem. :)
Ciekawostka i cena nawet przystępna, chętnie bym przetestował to lampkowe dziwadło. :wink:



___
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Trochę off topem teraz odpowiem.

Zastanawia mnie skąd ludzie sprzedający np. taką lampkę na allegro biorą towar. DX sprzedaje ją po 18,3$ gdzie na allegro można kupić ją za 49 zł z darmową wysyłką listem poleconym?

Sprowadzają towar bezpośrednio od producenta czy hurtownie zajmujące się importem w Polsce mają tak niskie ceny?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Prawdopodobnie zaopatrują się w centach z chińskimi towarami - pod warszawą jest taki cudo. Towary taniej niż na DX, wszystkiego pełno, ale też nie w detalu a w hurcie.
ILPT
voromis
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 24 mar 2011, 10:09
Lokalizacja: slask

Post autor: voromis »

Posiadam taką lampkę z laserem a nawet dwie rożne, kupione na licytacji z ebay-a z chin koszt to 30zł(za tyle mi się udało wylicytować). Kup teraz to rzeczywiście 17-18$. Polecam zakupy z licytacji można zaosczędzić 10-50% sam tak ostatnio robię jak znajdę coś ciekawego na dx.com itp. to ogladam licytacje z ebay-a(potrzeba troche cierpliwości na koszulkę rowerową polowałem miesiąc).
http://www.ebay.pl/itm/New-Bike-Bicycle ... 890wt_1111
tą aktualnie mam zamontowaną na rowerze.
Wygrałem również taką na licytacji.
http://www.ebay.pl/itm/Outdoor-Cycling- ... 571wt_1612
Lampki świecą porównywalnie(chodzi mi o laser). Co do świecenia diodowego też niema co narzekać (dają lepiej niż tanie lampki z hurtowni za 4-10zł).
Co do różnic między nimi to kształt ilość diod(zaznaczam ze te lampki są dość duże). Uchwyt trzyma dość pewnie po miesiącu użytkowania nie mam zastrzeżeń.
Wracając do laserów to służą bardziej jako bajer parę godzin świecenia i trzeba wymieniać baterie. Jedyna dość istotna różnica między nimi to taka że lampka z drugiego linka świeci po nogach podczas jazdy i daję taki efekt ze długość wiązki lasera na ziemi zmienia się cały czas podczas pedałowania. Lampka z pierwszego linka jest bardziej wystająca do tyłu i takiego efektu niema (co kto woli). Co do trybów pierwsza lampka nie posiada mrugających laserów.
*michal*
Posty: 140
Rejestracja: piątek 31 sie 2012, 17:58
Lokalizacja: SG

Post autor: *michal* »

1. Ja się zastanawiam dlaczego producent skoro zastosował takie super mocne diody(jak na seryjne tylne lampki) dał zasilanie AAA, nie można było AA ?

Kompletnie tego nie rozumiem.

2. Dlaczego nie ma sygnalizacji rozładowania ogniw?
To nawet te z Lidla mają...

Każdy kto jeździ dużo jeździ używa raczej akumulatorów...

Mam na oko jeździć i sprawdzać miernikiem?

Chociaż jakiś tryb specjalny powinien być np miganie 1Hz albo coś...
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

^ Wallego kupiłem w Lutym, aż do momentu zgubienia go w Sierpniu świecił na oryginalnym komplecie baterii, więc nie ma potrzeby według mnie dawać AA bo AAA sobie radzą. Jeździłem dość sporo nocami. AA wymusiłyby ponadto większy rozmiar lampy.
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Trygław
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 30 sie 2012, 09:42
Lokalizacja: Trzcianka

Post autor: Trygław »

Ja kupiłem Wallego 10 sierpnia i 14 do mnie dotarł. Od tej pory do piątku(14.09) na rowerze jeździłem 22 razy od 1 do 2 godzin zawsze z włączonym światłem na nowych bateriach Duracell.Po tym czasie wymieniłem baterie na nowy komplet ponieważ zauważyłem że wally już nie świeci "swoją" mocą,tz. nie odbija się światło na znakach drogowych za mną.Teraz zamówiłem sanyo eneloop i zobaczymy jak będą trzymać ja wyczerpią się te które teraz mam.
Pozdrawiam
Tomek
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Czy WALLe może pracować w pionie ? A raczej chodzi mi o to czy przykręcone światełko do ramy , sztycy zamocowane jest tylko i wyłącznie zawsze w poziomie ? Czy może konstrukcja pozwala na przekręcenie lampki o 90stopni by pracowała w pionie ?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Tak WALLe może także w pionie postawić.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Potwierdzam, wystarczy, że poluzujemy w uchwycie jedną śrubkę, przekręcamy o 90 stopni czoło uchwytu, dokręcamy na powrót wzmiankowaną śrubkę i mamy WALLEgo w pionie.



___
ODPOWIEDZ