Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

Dodał bym jeszcze, że przy 6xAMC efekt "niebieszczenia" w niskich trybach robionych PWM jest znacznie słabszy.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Panowie, przy niskich trybach efektu "niebieszczenia" nie ma wcale. To nie jest PWM bez stabilizacji, gdzie tego typu efekt występuje. Sprawa dodatkowa. Przebieg PWM na wejściu AMC nie jest prostokątem, jest scałkowany pojemnością układów do zbliżonego do trójkąta i sprawność niskich trybów jest właśnie wyższa niż wynikałoby to z prostej arytmetyki i porównywania do sprawności przy prądzie maksymalnym.

Odnośnie 6 a 8 AMC. Każdy robi sprzęt taki, jaki ma zamysł. Prąd 2,8A nie jest maksymalną wartością z data sheet. Moje lampki mają mieć możliwość użycia maksymalnej mocy w dowolnym momencie użytkowania i ograniczenie sprzętowe nie jest tu wskazane, ani zasadne.

barney, napisz do Jeta, Fenixa i innych, aby ograniczyli tryby maksymalne, bo ich sprzęty mają niższą sprawność, niż gdyby świeciły 30% ciemniej :)
Poza tym odebrałem twoją wypowiedź tak, jakbyś sugerował, że nawet jeżeli chce mieć maksymalnie 1.4A w diodę to lepiej zastosować 8AMC z wypełnieniem 50% niż 4AMC z wypełnieniem 100%
Nic podobnego nie napisałem, nie wiem, skąd ta nadinterpretacja :)

Proponuję wydzielić te dywagacje, bo wiele wspólnego z działem "sklepik" raczej nie posiadają. A podyskutować sobie oczywiście na ten temat możemy.
Awatar użytkownika
siwymariusz
Posty: 5
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 18:55
Lokalizacja: z południa kraju

Post autor: siwymariusz »

Witam , jestem świeży na forum .
Ale właśnie przyszła do mnie Solarforce L2P, moduł XM-L custom " grega " , dzięki greg.
Teraz w domu w dzień robi wrażenie , ale czekam na wieczór :) , chyba ją wyświecę w
tzw " pięć minut " . Teraz pytanie w razie jakiś pytań odnośnie ewentualnych problemów tej latarki to gdzie mam pisać posty ??
Dzięki forumowiczom za wyrozumiałość i ewentualną odpowiedź .

siwymariusz
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

problemów to raczej nie będzie :P ale myślę, że jakby co to do Grega na PW możesz pisać ;)
Ja też myślałem że wyświecę w dzień aku jak dostałem sprzęt :D Dzisiaj mija okrągła rocznica 17 dni jak ją mam a i tak zachwyt codziennie ten sam ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
cykloza
Posty: 4
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 09:36
Lokalizacja: z trasy

Post autor: cykloza »

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Greg'owej L2P. Chyba nie muszę się rozpisywać w zaletach - wszystko jest już wcześniej opisane:-) A co do "wyświecenia w 5 minut" ja dałem radę - ale niechcący - wybrałem się na wieczorny wypad rowerowy i zapomniałem założyć aku 3100 mAh. Zamiast tego był zapas, o pojemności ok 2000 mAh. Ale przynajmniej sprawdziłem zabezpieczenie - działa bez zarzutu :wink: .
Awatar użytkownika
siwymariusz
Posty: 5
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 18:55
Lokalizacja: z południa kraju

Post autor: siwymariusz »

bulwa11 pisze:problemów to raczej nie będzie :P ale myślę, że jakby co to do Grega na PW możesz pisać ;)
Ja też myślałem że wyświecę w dzień aku jak dostałem sprzęt :D Dzisiaj mija okrągła rocznica 17 dni jak ją mam a i tak zachwyt codziennie ten sam ;)
Fajne masz "rocznice" :) , ja za chwile też będę miał " rocznice " 6 godzin i jeszcze żyje . A " Gregowi " należą się podziękowania za solidność .
peterp079
Posty: 3
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 22:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: peterp079 »

Witam wszystkich.
To i ja sie dołącze do grona mega zadowolonych i polecających użytkowników L2P. Nawet mi się nie śniło że to może aż tak świecić.
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Witam Wszystkich :)
Jestem tu nowy i to mój pierwszy post i nie bardzo wiedziałem gdzie go zamieścić więc dołączę się do tego tematu.. :-)
Więc, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem jakiejś latarki do roweru. Pierwszym strzałem było coś takiego: http://www.neolux.pl/index.php?products ... prod_id=88 . Jednak po przeczytaniu w necie że to "chińskie badziewie co się rozsypie" zacząłem szukać dalej i zupełnie nie wiem już na czym stoję.. :oops:
Chciałbym latarkę którą co jakiś czas można założyć na rower i polecieć nocą do lasu. Bez zabijania się na stromych zjazdach i podjazdach, ale też nie rekreacyjna spokojna jazda leśną drużką. Macie jakieś propozycje? przedział cenowy to jakieś 100-200 złotych max. :)
Z góry dziękuje :mrgreen:
peterp079
Posty: 3
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 22:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: peterp079 »

Mialem ten sam dylemat co wybrac na rower. I powiem Ci ze L2P nawet w trybie 30% spokojnie wystarcza na las. Nie mowiac juz o 60% czy tez 100%. Po miescie w nocy gdzie nie wszedzie sa oswietlone miejsca i chodniki dla mnie 5% juz wystarcza na normalna jazde. Jak chce szybko zalaczam 30% i jest az nadto. Testowana przez ostatnie 2 dni przeze mnie jako ze dopiero co doszla do mnie. Spokojnie mozesz ja brac i na rower i do innych zastosowan. Troche zaluje ze nie wybralem trybow 15,30,60,100 zamiast 5,30,60,100 bo po lakach i drogach polnych 15% spokojnie by wystarczylo zamiast 30%. W kazdym razie latareczke polecam bardzo.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Julek, witaj
Julek
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 19:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Julek »

Dziękuje za odpowiedź :) Calineczko, kłaniam się nisko :mrgreen:
Właśnie widziałem tą latarkę i wydaję się być świetna. Choć z drugiej strony nie jestem pewny czy aż tak mocną latarkę wykorzystam :mrgreen:
Szukałem w necie troszke i znalazłem parę wynalazków do których podam linki
http://www.milhunt.pl/sklep/latarka-romisen-p-347.html
http://www.bikeman.pl/lampa-przednia-si ... p-716.html (można dostać taniej)
http://www.msport.com.pl/produkt.php?id ... 6172338848
Co myślicie o czymś takim? Jestem otwarty na wszelkie propozycje :)
Paul80
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Paul80 »

A ja mam pytanko do grega, powiedz mi proszę jak to z temperaturami latarki, postawiłem ją na 25 minut w trybie 100% i gorąca się zrobiła strasznie, czy można latarkę uszkodzić temperaturą?, czy jest to wkalkulowane w projekt - znoszenie temperatury.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jeśli chodzi o tryby pracy i czas działania, można w każdym z nich świecić do oporu pod jednym warunkiem. Latarka nie może stać na stole w bezruchu. Musi być pewien wymuszony obieg powietrza, chociaż nieduży. Wystarczy prędkość spacerowa z latarką w ręce, na kierownicy czy gdziekolwiek.

Na stole w bezruchu nie polecam używać trybu 100% dłużej, niż 5 minut. 10 minut to absolutne maksimum, można przegrzać i uszkodzić LED oraz sterownik. Ogniwa również mają katalogową maksymalną temperaturę pracy, zwykle 50*C.

Wydzielana moc w trybie 100% to 9W, należy wziąć ten fakt pod uwagę :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Paul80
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 06 paź 2011, 22:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Paul80 »

No to moja miała chrzest bojowy i to 25 minut i rozgrzała się góra latarki do takiego stopnia, że tylko na moment byłem w stanie dotknąć góry a dół jeszcze 5 minut i pewnie było by to samo, wydało mi się to zbyt niebezpiecznie i wyłączyłem latarkę i wyjąłem akumulator w celu schłodzenia.

Moim zdaniem, powinieneś opracować takie informacje i dołączyć do opisu, dotyczące bezpieczeństwa latarki, bo wydziela ona temperaturę zdolna poparzyć i to w szybkim tempie, zważając na fakt że miałem ją włączoną w warunkach nieco chłodniejszych, to w wyższej temperaturze letniej by się ugotowała. Fakt że była postawiona w bezruchu, ale nigdzie takiej informacji nie przeczytałem, że latarka musi być w ruchu.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

no ale to już nie jest zabawka ze sklepu, tylko modowany sprzęt nie dostępny w sklepach/hurtowo. Pewne rzeczy trzeba wiedzieć żeby takie coś obsługiwać ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
ODPOWIEDZ