Dysk SSD czy HDD do starszego laptopa ? Co polecacie ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Jeśli to bad sectory logiczne to możesz pobawić się w reanimację (instrukcje na necie), a jeśli fizyczne to nic z nimi nie zrobisz. Niedawno sam próbowałem odratować dysk, to w efekcie zamiast 30 bad sectorów było ponad 70. :razz:

Na wszelki wypadek radzę poczytać o turbinie Tesli i zacząć rozbierać uszkodzone dyski. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Z tą turbiną to pojechałeś :P

Jak narazie szukam dysku SSD, potem może z czasem kupię coś typu HDD jako pamięć masową.

Dziwi mnie że dysk w lapku ak szybko padł. Lapek nigdy nie opuścił biurka...
ILPT
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

A ja mam od tygodnia Vertexa 4 128GB i wciąż jestem w szoku jak wszystko śmiga :o
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ile płaciłeś za dysk ?
ILPT
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

470zł brutto z wliczoną wysyłką kurierem (specjalnie szukałem opcji z 5letnią gwarancją). Mam namiar gdzie można dorwać 25zł taniej (3 lata gwarancji sprzedawcy) ale niestety trzeba czekać na dostawę.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jam mam Vertexa 3 od prawie roku, oczywiście był to strzał w dziesiątkę w sensie wydajności. Jednak kopie ważnych danych tak czy inaczej mam na talerzowym HDD. Co mi po gwarancji 3, 5 czy 15 lat... Jeśli dysk padnie, nikt nie odda mi złamanego grosza za dane warte wielokrotnie więcej niż nośnik na którym leżą. Taka drobne dygresja w temacie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

greg, wiadomo, że backup ważnych danych na więcej niż jednym nośniku to podstawa. Co do gwarancji to dla mnie szczerze ma znaczenie, że przykładowo po 3 latach i miesiącu zabawy prawie pięćset złotych nie wyląduje w koszu. W ciągu 5lat za to raczej wymienię lapka na nowy i kwestia dysku nie będzie już moim zmartwieniem (podejrzewam, że po tym czasie oferta dysków półprzewodnikowych będzie dużo atrakcyjniejsza).
Sometimes darkness can show you the light
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

Popatrz na dyski 5 lat temu :)
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

skaktus pisze:Z tą turbiną to pojechałeś :P
U nas w szkole ktoś robił turbinę Tesli z uszkodzonych dysków i wyszła rewelacyjnie, powygrywała jakieś konkursy nawet. :razz:

Żeby nie było całkiem nie na temat, to właśnie czekam na Kingstona V300 120GB, z tym że do stacjonarnego, razem z którym go kupuję (w częściach oczywiście). :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

skaktus to Seagate , dwa realokowane sektory to właściwie na porządku dziennym w tej marce nawet w praktycznie nowym dysku.

Także nie ma sie co przejmować mocno, oczywiście odpal za jakiś czas ponownie żeby sprawdzić czy nie ma więcej - wtedy należałoby się martwić.
elektroda.pl
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

No i co z tego, że Seagate? Mam w domu obecnie kręcących się co najmniej 6 dysków Seagate i nie narzekam :P
Raw read error rate - Seagate nie monitoruje tego, więc informacje losowe ;)
Natomiast realokowane sektory mówią, że z dyskiem coś się dzieje (albo uszkodzenia fizyczne, albo logiczne). Ja bym temu dyskowi nie ufał ;)
ODPOWIEDZ