jaka sensowna ładowarka do 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Panowie, a potrafi ktoś z Was coś powiedzieć na temat Lii-402? Szukam niedrogiego, ale bezpiecznego i bezproblemowego zmiennika dla Xtara VC4. Zależy mi na tym, aby ładowarka nie przeładowywała ogniw oraz potrafiła ładować 1x AA/AAA, bo z moich ładowarek tylko BC-1000 i VC4 to potrafią, a potrzebuję jeszcze jednej. Miała być 2-kanałowa, ale zobaczyłem Lii-402 i w tej cenie 4 kanały to wielka zaleta.

Z tego co wyczytałem w internecie Lii-100 notorycznie przeładowuje, Lii-202 jest w porządku, a Lii-402? Myślałem, że to wszystko rozbudowa Lii-100, ale skoro tylko ona przeładowuje to może nie należy skreślać Liitokali?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tomeqp pisze:Lii-202 jest w porządku
Mam kilka szt i nie mogę tego potwierdzić, jest podobnie jak w Lii-100, no może odrobinę lepiej ale jednak. Oczywiście kanały nieżalenie od siebie ładują do innych napięć.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że znalazłem coś odpowiedniego dla mnie, a tu klapa. :roll: W takim razie szukam dalej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Polecam Lii-500. Konsekwentnie powtarzana jest informacja o przeładowanych ogniwach.
Po pierwsze te wartości są często w tolerancji ogniwa.
Po drugie wreszcie dotarł do mnie miernik i tak jak się nie przejmowałem tym przeładowaniem, to teraz już wiem że mój egzemplarz tego nie robi. Natomiast na wyświetlaczu w każdym ładowaniu mam wartości od 4,22 do 4,24. W moim przypadku ładowarka podaje nie prawidłowe informacje ale ładuje dobrze i w punkt. Co do pomiaru rezystencji to te wartości raczej nie działają prawidłowo. Test robiłem z ogniwem VTC6.
A tu link do recenzji i na wykresie widać lekkie przeładowanie.
http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
Jak ktoś używa do zastosowań domowych to szczerze polecam. Jako ładowarka przemysłowa w ciągłym użyciu to już nie koniecznie, bo się troszkę grzeje i pewnie padnie szybko. Ale w tej cenie to ciężko o coś lepszego. No i jest szansa trafić na nie przeładowujący egzemplarz tak jak w moim przypadku.
marcin94
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 22:15
Lokalizacja: Tłuszcz

Post autor: marcin94 »

Witam

Potrzebna ładowarka do 18650. Do tej pory używałem zwykłej chińskiej za ok 15zł na dwa sloty. Teraz z czasem nazbierało się trochę ogniw i potrzebuję takiej na 4 sloty.
Akumulatorki mam różnych producentów. Czy taka ładowarka się nada? D4

Czy może lepiej doinwestować w taką?



D4 I4


Przepraszam Moderatora. Poprawione
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2017, 20:13 przez marcin94, łącznie zmieniany 2 razy.
banditas
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 21 gru 2014, 21:17
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: banditas »

Mam tą d4. Dziala bezawaryjnie od ponad roku. Przy dwoch ogniwach prad ladowania 750mA przy 4 375mA.
Takze szybka to ona nie jest aczkolwiek polecam.
Ostatnio zmieniony niedziela 12 lis 2017, 18:13 przez banditas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vendeur
Posty: 41
Rejestracja: piątek 30 wrz 2011, 15:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vendeur »

Ja ze swej strony polecam XTAR VC2 (bez plusa). Kupiona w PL za 65 zł, z AliEx można mieć za nieco ponad 50. Jakość wykonania świetna, rewelacja, zaskoczyła mnie wręcz, dodatkowo gumowe nóżki, które zapobiegają przesuwaniu i przydatny pokrowiec. Bardzo czytelny wyświetlacz. Przydatna funkcja obliczania ile prądu zostało "władowane" bo akumulatora. Nawet jeśli jest "prowizoryczna" to jednak w łatwy sposób pozwala ocenić, które ogniwa są ile warte.
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Cześć, mam pytanie odnośnie tej ładowarki link
Czy jest coś warta ? - w tej chwili jest w dobrej cenie.
Jest jeszcze Imax B6 mini link

Ładowarka ma być wykorzystywana do ładowania do pakietu 4S Li-Ion.

Pzdr
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

mappy pisze:Ogniw Gearbest nie wysyła do Polski. Zostają więc inne strony lub nasz rynek.
Hm mnie się udało zamówić?
lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lelusz »

Hej, a czy ktos mialby pomysl na ladowarke spelniajaca ponizsze wymagania:
- ladowanie AA/AAA/18650
- optymalnie 4 sloty

i najwazniejsze czego mi brakuje w nitecore i4 bo ta mam aktualnie - mozliwosc weryfikacji stanu akumulatorkow tzn ich pojemnosci i innych paramterow tak abym wiedzial czy jeszcze mi posluza czy moze juz zmierzaja ku recyklingowi :)

Rownie wazne jest bezpieczenstwo uzytkowania ale to oczywista oczywistosc;) Moge zamowic z Polski, moze byc Gearbest, moze byc Aliexpress.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 gru 2017, 20:47 przez lelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lelusz »

Rowniez mi wpadla w oko :) Ale widzialem tez liitokale li500- z wygladu podobne :mrgreen: ale technicznie ?
No i cena sporo nizsza jednak... ale cyz to znaczy ze jest znacznie gorsza, a moze nie oferuje wymaganych rzeczy przeze mnie ?
Ostatnio zmieniony piątek 22 gru 2017, 19:16 przez lelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Li500 w sumie ludzie chwalą ale Opus jakoś bardziej do mnie przemawia. O parametrach nie chce mi się pisać bo te ładowarki były już wiele razy opisywane na forum.
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

Ma ktoś Skilhunt M2 i może coś o niej powiedzieć?
lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lelusz »

Panowie jeszcze chcialbym sie poradzic. Aktualnie sa kupony na dwie ladowarki.

Zanflare C4 - cena $22.99 (1x Battery Charger, 1x Power Adapter, 1x Car Charger, 1x Instruction)
Liitokala LII 500 - $21.99 (1 x Battery Charger, 1 x AC Adapter, 1 x Car Charger )

Do LII500 daja przelotke na gniazdko, nie wiem jak jest w przypadku Zanflare.

Ktora wybrac, cena bardzo podobna(80zl), wysylka z tego samego miejsca. Ktoras z w/w ma mozliwosc 'reanimowania' martwego aku ?

Czy... xtar vc4 za ok 90zl ? /edit/ wyczytalem ze Xtar nie ma mozliwosc pomiaru pojemnosci, tzn mierzy tylko wpompowana ilosc a nie wypompowana a to jest podobno bardziej dokladniejszy wynik

Wysylka z G-W-4 ...ktos wie co to za magazyn ?
Ostatnio zmieniony piątek 12 sty 2018, 15:33 przez lelusz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ