"Dremel" - mulitszlifierka

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Heh, czyli "Made in Poland" znaczy to tyle co nic :mrgreen:

A w jaki sposób mogę samemu ocenić jak mocno "bije" wrzeciono? Nigdy nawet nie miałem takiego sprzętu w ręce...
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

A w jaki sposób mogę samemu ocenić jak mocno "bije" wrzeciono?
Wkładasz długie wiertło (tylko proste!), dajesz niskie obroty i obserwujesz końcówkę. Nie będzie pracowało w osi, ale będzie gibać się na boki. U mnie widać gołym okiem, ale czego wymagać od chińczyka za 50zł :mrgreen: do wiercenia i tak nie używam.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

W wersji zaawansowanej zakupujesz czujnik zegarowy i robisz
https://www.youtube.com/watch?v=po22LiBKIeE
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

arekm pisze: Też mi się kiedyś patriotyzm włączył i kupiłem CELMA PRCr 10/6 AEO. Niestety bicie 0.5mm. .
Ja również kupiłem kiedyś, ponad 25 lat temu i do dzisiaj w oryginalnym borkopie 0.5 mm zakładam i śmiga równiutko. Ile tysięcy dziurek nawierciłem się w pcb. Do innych robót zakładałem dokupiony polski borkop już gorszej jakości.
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Hmm... A czy Einhell TH-MG 135E będzie lepszy? W sumie z wyglądu to kolejny "chińczyk" ale firma chyba jednak ma jakąś renomę, a poza tym szlifierka ma bardzo bogaty zestaw akcesoriów...
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Einhell ma renomę?
Bez jaj :D
Pewnie będzie to samo co Celma.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Przyznaję bez bicia że się nie znam. Marka gdzieś obiła mi się o uszy/oczy ale jeśli się pomyliłem, to "mea culpa, mea maxima culpa" :)

Mimo wszystko chyba zdecyduję się na tańszy wariant, tylko nie wiem czy wziąć pierwszego lepszego chińczyka czy jednak coś o znanej nazwie i pewniejszej gwarancji (Celma, Einell, Skill, Bass) :???:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Bierz Celmę, przynajmniej częściowo w Polsce coś z nią robią.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

I chyba na tym stanie ;)

Jeszcze tylko ostatnia rzecz... Do Celmy dodawane są tulejki zaciskowe o średnicach 2,3 - 3,2 mm - Czy będzie problemem znalezienie tulejek o mniejszych średnicach (takie sa np. w Einhellu), czy są w miarę standardowe?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Tulejka 3,2mm (3,175mm = 1/8cala) to cały zestaw standardowych narzędzi, łącznie z frezami i wiertłami z węglików spiekanych.
2,3mm to standard starych narzędzi dentystycznych, nie tak popularny, ale spotykany.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Einhell jak każda tania marka, ma i dobre i złe produkty. Chwalona jest z czerwonej serii wyrzynarka do drewna. Mam i działa OK. Kosztowała tyle, co wycięcie 2 otworów w blatach, więc nabyłem zamiast robotę zlecać. Mam też niedrogą wkrętarkę LiOn, też do amatorskiej roboty daje spokojnie rade.
survivour
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: survivour »

Panowie odgrzeję trochę bo chłodem wieje ;) Od jutra coś takiego w Lidlu. Tylko 15 W mniej mocy niż Dremel 4000. W dodatku uchwyt teleskopowy, wąż. Wygląda dosyć ciekawie. Może ktoś ma i jest w stanie coś napisać ?
Załączniki
dremel.jpg
dremel.jpg (109.78 KiB) Przejrzano 684 razy
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Znajomy ma i zachwala, ale mieszka dość daleko ode mnie więc nie mam możliwości porównania z moim dremelem.
gregorek
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gregorek »

Kupiłem toto na poprzedniej promocji, bicia nie ma i robi swoją robotę. A praca z wężykiem to sama przyjemność. Za tą cenę w/g mnie brać. W najgorszym wypadku jest 3 lata gwarancji.
survivour
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 18:54
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: survivour »

gregorek pisze:Kupiłem toto na poprzedniej promocji, bicia nie ma i robi swoją robotę. A praca z wężykiem to sama przyjemność. Za tą cenę w/g mnie brać. W najgorszym wypadku jest 3 lata gwarancji.
Ile zapłaciłeś ostatnio ?
ODPOWIEDZ