Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Witam,
Mam wersje extended i wiem jak zaprogramować stroboskop tylko nie wiem czy można zaprogramować ukryty stroboskop. Ostatnio zauważyłeem że chyba 5 klikiem włączyłem strobo. Można go normalnie programować? Z góry dzięki.
Świetna latareczka :twisted:
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Można zaprogramować dokładnie to, co jest opisane w instrukcji. Czyli np. jeden z profili w którym będzie wyłącznie stroboskop. Driver nie posiada trybów ukrytych jako takich. Zamiast tego jest cit bardziej zaawansowana opcja, czyli profile (grupy trybów).

P.S.
Prawdopodobnie włączyłeś pomiar napięcia akumulatora, 6-klik. Możliwe, że nie zachowałeś czasu minimum 2 sekund pracy latarki przed ostatnim wyłączeniem, co oznacza, że wykonałeś jakiś wieloklik, czyli wybór jakiejś wyższej opcji z menu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Mikko
Posty: 12
Rejestracja: środa 17 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mikko »

A ja mam prośbę. Greg, możesz zrobić fotkę porównawczą X1 ze stalowymi latarkami z oferty - X2 i X3? Nie musi być super jakość, chodzi tylko o porównanie gabarytów.

Edytka - już nie trzeba. :)
sloniu_21
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 13:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: sloniu_21 »

greg,

mam do Ciebie ogromną prośbę. Czy dałbyś zrobić jeszcze jedno zdjęcie porównawcze dla rowerzystów miejskich z częściowo zaklejonym reflektorem?
Nęci mnie Twój wyrób (z diodą XM-L2 T6 3C), ale chciałbym zobaczyć jak wygląda światło, kiedy czarną taśmą jest zaklejona powiedzmy 1/3 (może ciut więcej) górnej części refa. Jeżdżę przede wszystkim po ulicach i nie chcę oślepiać innych użytkowników dróg.
Czy przy nagrzewaniu się głowicy podczas jazdy rowerem jest możliwość że czarna taśma izolacyjna będzie się topić?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sloniu_21, jest tego typu zdjęcie na forum, bodajże L2P. Któryś z kolegów zrobił, nie pamiętam, może się ujawni.
W X1 z reflektorem OP będzie dokładnie to samo.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
sloniu_21
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 13:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: sloniu_21 »

Wielkie dzięki za linka do tematu. Bardzo mi sie podoba osłona z białego tworzywa. Nie dość, że nie oślepia kierowców to jeszcze działa jak dyfuzor i poprawia widoczność z boku. Przy tym nie spada jasność jak przy częściowo zasłoniętym refie.
Jeszcze raz dziękuję.
Awatar użytkownika
hornit
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 21:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: hornit »

Pytanie do grega a może i do innych użytkowników : Mam zaprogramowane dwa tryby jasności, 30 i 100 %. Jak zmieniam tryb to muszę kliknąć dwa razy bo raz nie zmienia trybu.
Ps. Nie mam zaprogramowanych trzech trybów tylko dwa (to odp.na przyszłość)
Hornit,WALLe BPM-2SL LED MACTRONIC
EDC X1
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

hornit pisze:Pytanie do grega a może i do innych użytkowników : Mam zaprogramowane dwa tryby jasności, 30 i 100 %. Jak zmieniam tryb to muszę kliknąć dwa razy bo raz nie zmienia trybu.
Ps. Nie mam zaprogramowanych trzech trybów tylko dwa (to odp.na przyszłość)
Wszystko normalnie. Sterownik w takiej wersji potrafi liczyć tylko czas włączenia latarki, czyli pomiedzy jednym klikiem (wyłączeniem) a drugim. Gdyby jeden klik miał zmianiać tryb, to każde wyłączenie (niezależnie od czasu wyłączenia) też by zmieniało tryb.

Gdybyś chciał, żeby jeden klik zmieniał tryb, to musiałbyś zmienić sterownik na konkurencyjny ;)

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Mikko
Posty: 12
Rejestracja: środa 17 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mikko »

U mnie aktualnie są 3 tryby. Zmienia się jednym wduszeniem. Ale czasem nie wskakuje i muszę poprawić wduszając ponownie.
sloniu_21
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 02 cze 2011, 13:58
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: sloniu_21 »

greg, napisz proszę na 1. stronie czy do latarki jest dodawana smyczka na rękę.

Wie ktoś może gdzie w Polsce kupić taką krótką smycz, bo w starej latarce pękła mi ta cienka linka? A może przez ten otwór da się przeciągnąć kawałek paracordu? Typowy paracord ma przekrój 4 mm. I gdzie można dokupić klipsa to noszenia w kieszeni?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, smycz jest w komplecie. Dopisałem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Mikko
Posty: 12
Rejestracja: środa 17 lip 2013, 20:09
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mikko »

sloniu_21 pisze:greg, napisz proszę na 1. stronie czy do latarki jest dodawana smyczka na rękę.

Wie ktoś może gdzie w Polsce kupić taką krótką smycz, bo w starej latarce pękła mi ta cienka linka? A może przez ten otwór da się przeciągnąć kawałek paracordu? Typowy paracord ma przekrój 4 mm. I gdzie można dokupić klipsa to noszenia w kieszeni?
Prędzej czy później w nowej smyczy ta cienka linka też się przetrze. W swojej X1 zaczepiłem niewielkie kółko, można też zaczepić kółko do Victorinoxów. Wtedy można sobie zrobić smycz z paracordu.
zyklone
Posty: 10
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 15:51
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: zyklone »

Witam wszystkich.

Greg mam kilka pytań do Ciebie:


1) W twojej ofercie można znaleźć również klips do LP2, będzie on pasował do X1 ? Jeśli nie to może planujesz wprowadzić klipsy również do tego modelu ? A może jakieś inne da się do niej zamontować ?
2) Sterownik extended jaki aktualnie montujesz w latarkach to wersja 1.0 czy już 1.1 ? Czy możemy się spodziewać wprowadzenia dalszych udoskonaleń w tym temacie w najbliższym czasie ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Klips Solarforce nie pasuje do X1. Niebawem stosowne klipsy będą w ofercie.
Odnośnie drivera, prace nad 1.1 trwają. Terminów końcowych nie podaję, sam nie wiem na 100%.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ