Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie... czas zapamiętania trybu > czas na zmianę trybu. Czyli jeśli zapamiętanie będzie po 0,1s, to trzeba klikać w tempie 0,1 klik/sekundę aby zmienić tryb na kolejny. Nie realne.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Adak
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adak »

Czy w takim razie taka konfiguracja jest możliwa?
- bez pamięci trybów
- tylko 100% i 10%
- zmiana trybów 1klikiem po włączeniu latarki (włącznik reverse)

Moje pytanie tyczy się następującego zdania (znadjuje się w opisie opcji bez pamięci):
"aby sterownik rozpoznał prawidłowo stan pracy, latarka musi świecić dłużej niż 1 sekunda, wtedy wystartuje z domyślnego trybu po ponownym włączeniu (w naszym przykładzie 100%)"
Po co sterownik ma rozpoznawać stan, jeśli nie ma pamięci trybów? Chciałbym żeby latarka odpalała się zawsze na 100%, nieważne czy będzie przedtem świecić 500s czy 0,5s. Czy będzie z tym problem?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Taka opcja wymaga podtrzymania zasilania procesora przy zaniku napięcia lub lepiej podtrzymania wysokiego stanu jednego z wejść. W tej konstrukcji nie jest to możliwe bez ingerencji w układ elektroniczny (dodatkowe elementy: dioda, kondensator, rezystor).
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Adak pisze:- tylko 100% i 10%
- zmiana trybów 1klikiem po włączeniu latarki (włącznik reverse)
Chciałbym żeby latarka odpalała się zawsze na 100%, nieważne czy będzie przedtem świecić 500s czy 0,5s. Czy będzie z tym problem?
Dwa powyższe się wykluczają.

Ten drugi byłby możliwy (chyba) jeżeli mielibyśmy tylko 1 tryb. (chyba tak można i chyba tak jest domyślnie w 3. profilu ster. Extended).

Przy dwóch trybach dało by się (tak sądzę) zrobić, żeby każde wyłączenie zawsze przechodziło do następnego trybu - wtedy 1-klik by przechodził do następnego trybu też. Według mnie mało wygodne, ale możliwe (bo niektóre tanie sterowniki bardzo podobnie mają ;) ).
Adak
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 19 cze 2012, 08:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adak »

Rozumiem, pozostaje mi w takim razie z 2-10-35-100%, pamięć, reverse click wyrzucić tryby 2 i 35% i żyć z taką konfiguracją.

Czystego 100% nie chcę, bo choć najczęściej przeze mnie używany to "trochę" za mocny w części przypadków.

Greg, odezwę się na PW.
qirex
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 09:28
Lokalizacja: libiąż

Post autor: qirex »

Wszystko w tej latareczce jest niesamowite.
Zakupiłem ją jakieś pół roku temu albo i więcej.
Nic się nie pojawia w leflektorze = zero brudu = 100% satysfakcji
Jeśli chodzi o grilla czy wypad do lasu = 100% satysfakcji (delikatnie ciepłe światło z binu U5 jest idealne przy tej jasności - widać każdy kolor)

Dodatkowo ostatnio moja laska zdecydowała jeździć na rowerze (1km przez las) 3km do pracy.

po słowach od mojej:
-jest zajebista... (to słowo podobno weszło na salony... dostane bana?)

Oglądałem te latarki z "hipermarketów" ale od razu przyszedł pomysł na uchwyt i Grega modyfikacja której używałem do zabawy... (-Tyyy patrz świeci jak długie)

wiem że ta latarka przejdzie do historii jako pierwsza rewelacyjna latareczka którą laska może schować do torebki i założyć na rower nie bojąc się trasy w ciemnym lesie.

Mam niestety parę zastrzeżeń (ale tylko dla własnych oczu)

Tryb moon = OK
Tryb 30% świeci dla mnie jak 60%
Tryb 100% = OK (tutaj dodałbym słowo które nie weszło na salony)

Wybrałbym teraz moon,13,100

Greg odwaliłeś kawał nieziemskiej roboty...

graty ...
szukając CreeLeda
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Czy przy diodzie T6 3C i refie teksturowanym zasięg światła się znacząco poprawił w porównaniu do T5 4B? Właściwie jedyne czego brakuje mi w tej latarce (no może poza moonem w głównych) to ciut większego zasięgu, jednak nie kosztem rozproszenia światła na boki.
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Miałem teraz dwie latarki do porównań, jest widoczna zmiana na diodę jaśniejszą, ale też zmienia się widocznie barwa. Nie jest oczywiście źle, jest trochę inaczej.

[ Dodano: 19 Maj 2013, 14:57 ]
Przeglądam własnie dokument:
http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/ ... mpXMBL.pdf

Czy jest możliwość zdobycia i zamontowania w latarce XM-L2 tintu 4B (bin T5)?
zibra
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 30 cze 2013, 15:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: zibra »

Dzien dobry, witam wszystkich jako nowy uzytkownik:)

Chcialem sie dowiedziec jaka jest srednica szkielka zamontowanego w latarce Solarforce. Mam mozliwosc wymiany na szklana lub plastikowa z antyrefleksem i znalazlem srednice od 27 do 30mm.
Ostatnio zmieniony środa 10 lip 2013, 20:56 przez zibra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

28-28,5mm
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Mam takie pytanie dotyczące drivera standard 1.3. Fabrycznie są w nim ustawione 3 tryby: 2-36-100%. Co się stanie jeśli ustawię ilość trybów na 5? Jakie tryby wejdą jako te dwa nowe?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ciekawe pytanie, może Greg odpowie. Jednak moim zdaniem jakie się dodadzą, to nie ma znaczenia, bo moc każdego z tych trybów ustalisz sobie sam, wybierając jedną z dostępnych 13 (chyba) wartości...
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Kilka razy ustawiałem dodatkowy tryb. Włączał się dodatkowy tryb niski około 2% - 4%.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

marmez pisze:Jednak moim zdaniem jakie się dodadzą, to nie ma znaczenia, bo moc każdego z tych trybów ustalisz sobie sam, wybierając jedną z dostępnych 13 (chyba) wartości...
Moim zdaniem to nie ma znaczenia, dopóki używasz pamięci ostatniego trybu. Jeśli ją wyłączysz ważna jest kolejność trybów i trzeba wiedzieć który jest pierwszy, drugi itd. Żeby określić kolejność trybów trzeba wiedzieć czy dodatkowe dwa tryby wejdą na początek czy na koniec lub jaka będzie ich jasność, żeby samemu je odnaleźć. Z tego co Greg mówił to programować jasność trybów można tylko przy włączonej pamięci, więc po jej wyłączeniu może się okazać, że pierwszym trybem jest inny niż chcemy. Chyba że nie mam racji. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tomeqp pisze:Mam takie pytanie dotyczące drivera standard 1.3. Fabrycznie są w nim ustawione 3 tryby: 2-36-100%. Co się stanie jeśli ustawię ilość trybów na 5? Jakie tryby wejdą jako te dwa nowe?
Fabrycznie na pozycję 4 i 5 wchodzą kolejno 2 najniższe tryby. Oczywiście, jeśli je zmienisz, wyłączysz i ponownie włączysz wchodzą Twoje.

Tomeqp pisze:Z tego co Greg mówił to programować jasność trybów można tylko przy włączonej pamięci, więc po jej wyłączeniu może się okazać, że pierwszym trybem jest inny niż chcemy.
Jeśli programujesz przy wyłączonej pamięci, zawsze ustawienia dotyczą wyłącznie pierwszego trybu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ