Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

Greg mam do Ciebie pytanie. Chciałem dzisiaj rozładować sobie ogniowa, aby nie leżały w pełni naładowane. Włączyłem latarkę na około 20 max 30 minut (nie wiem dokładnie) i ją zostawiłem. Byłem przekonany że to tryb 30%, jednak potem okazało się, że to było 100%. Latarka była tak gorąca, że ledwo dałem radę ją utrzymać kilka sekund i szybko schłodzić rękami. Zastanawiam się, czy to mogło mocno wpłynąć na maksymalną moc świetlną latarki? Z pierwszych obserwacji wydaje mi się, że wymiękła, ale to tylko subiektywna opinia, a Ty pewnie robiłeś takie testy.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

W jakim celu chciałeś rozładować ogniwo? To nie jest zalecana procedura w żadnym wypadku. Akumulatory li-ion doładowuje się i nie inaczej.

Jeśli latarka działa, to znaczy, że nic nie uległo uszkodzeniu. Gdyby uległo, nie świeciłaby zwyczajnie. Wersji bez zabezpieczenia termicznego nie wolno zostawiać samopas w maksymalnym trybie, o czym wielokrotnie już pisałem.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
zennez
Posty: 114
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 23:57
Lokalizacja: Zgora

Post autor: zennez »

A z diodą nic się nie stało (sprawność)? Nie chciałem rozładować ogniwa do końca, ale do jakiś 50% abym mógł je spokojnie przechowywać, bo na razie dwóch nie potrzebuję - te zabieram tylko na specjalne okazje.


PS wiem, dlatego zawsze uważałem, teraz oceniłem na oko że 100% to trzydzieści (wydawało mi się że tego trybu używałem ostatnio) i tego nie sprawdziłem, a powinienem.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ogniwa przechowuje się naładowane. Po prostu. Kodi kiedyś dokładnie opisał na forum co i dlaczego.

LED nie przegrzał się, świeciłby na niebiesko i ledwo co.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Robert K
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 01 wrz 2009, 00:11
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Robert K »

Naładowane czy niedoładowane zależy od temperatury w jakiej będą przechowywane ogniwa.
Więcej info na http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_store_batteries
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie do końca wierzę temu, co tam wypisują, np: (i nie tylko to)

Simple Guidelines for Storing Batteries
Avoid freezing. Batteries freeze more easily if in discharged state.

Wg badań długotrwałe (lata) przechowywanie li-ion w temp. -18°C okazuje się jedną z lepszych opcji.

do poczytania: post1, post2
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
dbsto
Posty: 3
Rejestracja: piątek 13 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: dbsto »

Witam!
Mam 2 małe pytania...
Przeoczyłem czytając te 60 stron czy nie było zdjęć z porównania reflektora OP i SMO?
Drugie pytanie: Czy ktoś z kolegów lub koleżanek z forum ma latarkę od Grega w okolicach Częstochowy i mógłby ją zademonstrować w terenie po umówieniu sie w dogodnym terminie?
Z góry dziękuję za info.
Pozdrawiam


Czyli mam rozumieć, że nikt w Częstochowie nie posiada latarki od Grega?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 29 wrz 2013, 07:49 przez dbsto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Na 1 stronie tego tematu jest porównanie SMO i OP.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dbsto
Posty: 3
Rejestracja: piątek 13 wrz 2013, 17:31
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: dbsto »

maciex93 pisze:Na 1 stronie tego tematu jest porównanie SMO i OP.
Tak ale na białej ścianie...
Fakt nie uściśliłem... Mnie chodziło o to oczekiwane porównanie w terenie...
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

W sumie nowa partia OP(po wyjściu sterownika extended) ma inny rozkład niż stara(ok. rok temu kupiona).
Przy okazji zmiany szybki itd. mogło się jeszcze coś zmienić, także nowe porównanie by się przydało.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
xar
Posty: 75
Rejestracja: środa 12 wrz 2012, 12:41

Post autor: xar »

Tu się zgodzę, nowsze OP podchodziły rozkładem pod SMO.
KubaG
Posty: 3
Rejestracja: piątek 13 wrz 2013, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

Witam wszystkich - to mój pierwszy wpis na forum dlatego tym bardziej wypada się z wszystkim przywitać!

Szukam latarki na polowania - głównie do poszukiwania zwierzyny w nocy, zastanawiam się właśnie nad latarka L2P albo L2. Która wg. Was byłaby lepsza? Na co zwracać uwagę ? Jaki kolor diody wybrać ?

Pozdrawiam wszystkich
KubaG
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Nie wolno chyba polować ze sztucznym oświetleniem?
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
KubaG
Posty: 3
Rejestracja: piątek 13 wrz 2013, 12:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

wikrap1 - a czy ja powiedziałem, że będą sobie świecił i strzelał? Potrzebuje latarki do poszukiwania zwierzyny strzelonej w nocy.
doc_struś
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 wrz 2013, 20:05
Lokalizacja: Poznań/Międzychód

Post autor: doc_struś »

Na początek ładnie się przywitam a więc niech moc będzie z Wami ;) forum czytam już jakieś 1,5 roku, jednak zakup roweru i badziewnych lampek skłonił mnie do zakupu prawdziwej latarki. Dotarła do mnie wyczekiwana L2 na sterowniku extended, trochę się gubiłem z tymi klikami przy programowaniu ale ogarnąłem. Pojechałem do lasu przetestować sprzęt i na prawdę jest moc, rozkład światła jest ok tylko trochę brakuje mi "doświetlania" ostrych zakrętów. Bakcyla chwyciłem a że buduję różne różności to coś czuję że światełko Grega zmobilizuje mnie do budowy własnego miotacza fotonów na rower:).

Mogę śmiało polecić ten sprzęt, nie mam żadnych zastrzeżeń. Mam natomiast jedno pytanie, czy koronka ma jakiś znaczący wpływ na szerokość świecenia? głównie chodzi mi o powierzchnię oświetlaną 30-40cm od latarki. Wydaje się że w L2 jest ona głębsza niż w L2P i ogranicza trochę szerokość z jaką świeci latarka.
ODPOWIEDZ